Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Ferie zimowe ze Świetlicą Środowiskową Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:23, odsłon: 488

201402akcjazima miniDwa tygodnie zabaw przyjemnych i pożytecznych

W piątek 14 lutego Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wspólnym wyjazdem do kina wszystkich uczestników zakończyła akcję "Zima - 2014". W tym roku ze świetlicą wypoczywało, bawiąc się 167 dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia odbywały się w każdej miejscowości gminy w zespołach placówek oświatowych, a w Sułkowicach w lokalu świetlicy przy ulicy Sportowej oraz w hali sportowej i w świetlicy gimnazjum. Uczestnicy spędzili 14 dni w atmosferze radości i wspólnej zabawy, była również okazja do rozwijania tężyzny fizycznej podczas zajęć ruchowo-sportowych w salach gimnastycznych i spacerach po okolicy. Pogoda była bardziej wczesnowiosenna niż zimowa i można było tylko żałować zaplanowanego kuligu, który z oczywistych względów nie mógł być zrealizowany. Zajęcia zaplanowano w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem, każdy znalazł coś dla siebie.

Więcej…
 

Nowoczesna świetlica w strażnicy OSP Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:04, odsłon: 721

ot swietlBędzie służyła całym Harbutowicom

Strażnica OSP w Harbutowicach jest pierwszą w gminie placówką strażacką z bezpośrednim dostępem do internetu. W niedzielę 16 lutego została tu oficjalnie otwarta świetlica z wyposażeniem multimedialnym i kinem domowym, która będzie służyła strażakom i wszystkim organizacjom z Harbutowic.
Na potrzeby świetlicy została wyremontowana część górnej kondygnacji strażnicy. Inwestycja została wykonana - podobnie jak świetlica wiejska "Gminne Centrum Ekologiczne" w Biertowicach w budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej - w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla obszaru LGD "Między Dalinem i Gościbią". Całkowita wartość inwestycji to  39 tys. 466,34 zł, z czego dofinansowanie z PROW wyniosło 25 tys. zł.

Więcej…
 

Zimowym ekspresem przez szkoły - luty 2014 r. Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 09:57, odsłon: 630

osw miniFerie zimowe to w szkołach czas wytężonej pracy. Każdy dyrektor wykorzystał te dwa tygodnie bez uczniów, na remonty i modernizacje.

W Szkole Podstawowej w Sułkowicach wyremontowane zostało pomieszczenie biblioteki i czytelni w budynku A oraz sala po dawnej świetlicy "socjoterapeutycznej" w budynku B. Remont objął wymianę starych parkietów na panele, a w budynku B wykonano również dodatkowo nową wylewkę pod panele. Oczywiście było to połączone z malowaniem ścian, odnawianiem wyposażenia itp. W wyremontowanych pomieszczeniach biblioteki i czytelni zamontowane zostały pionowe żaluzje.

Szkoła wzbogaciła się o trzy rzutniki z ekranami i jeden rzutnik współpracujący z tablicą interaktywną. To już druga taka tablica w szkole, a sala przewidziana do jej zainstalowania już wcześniej, w czasie wakacji, została wyremontowana, wyposażona w rolety zaciemniające i generalnie przystosowana do pracy z tym urządzeniem multimedialnym.

Więcej…
 

31 ratowników na terenie gminy Sułkowice Drukuj Email
środa, 19 lutego 2014 10:30, odsłon: 760

… w tym 26 nowych

 

kpp Przez ostatnie 4 weekendy w Gminnym Centrum Ekologicznym w Biertowicach odbywał się kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sułkowice 16 lutego zdali egzamin (test wiedzy i sprawdzian umiejętności) przed Komisją Egzaminacyjną składająca się z dwóch lekarzy i ratownika medycznego, uzyskując tym samym tytuł ratownika.

Więcej…
 

Uruchomienie punktu gastronomicznego z prawdziwą góralską kwaśnicą na Szklanej Górze w Harbutowicach – 1 lutego 2014 r. Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 13:52, odsłon: 1095

Teraz przynajmniej jest cel – Szklana Góra Ski

 

szklana_gora Ciężko mają tej zimy inwestorzy, którzy wybudowali stok narciarski na Szklanej Górze w Harbutowicach. Pogoda –początkowo sprzyjająca wykonywaniu inwestycji, teraz przeszkadza w jej uruchomieniu. Anomalie pogodowe i obrażona na Harbutowice zima postanowiła iść na wschód, mijając szerokim łukiem Beskid Makowski. Przez co narciarze nie mogą wypróbować nowego wyciągu i stoku. Jak jednak mówi jedna z turystek na stoku z kijkami do nordic walking, z synem i z psem na smyczy – „już chociaż mamy cel wędrówki – można przyjść i napić się gorącej herbaty. Wcześniej tylko spacerowało się bez celu”.

Więcej…
 

Zaproszenie na zebranie wiejskie dla Mieszkańców Rudnika Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 11:06, odsłon: 242

KOMUNIKAT
 Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Rudnik
zapraszają Mieszkańców na
ZEBRANIE WIEJSKIE,
które odbędzie się w dniu 9 marca 2014 roku (niedziela) o godz. 10:00
w budynku OSP w Rudniku.

Więcej…
 

Zaproszenie na zebranie wiejskie dla Mieszkańców Krzywaczki Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 10:58, odsłon: 283

KOMUNIKAT
Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Krzywaczka
zapraszają Mieszkańców na
ZEBRANIE WIEJSKIE,
które odbędzie się w dniu 9 marca 2014 roku (niedziela) o godz. 12:30
w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce.

Więcej…
 

Inwestycje zrealizowane w 2013 roku. Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2014 15:59, odsłon: 5126

inwestycje 2013

Więcej…
 

Gmina przekazała 15 specjalistycznych zestawów ochronnych jednostkom OSP Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 10:35, odsłon: 657

Zbroje dla Rycerzy Floriana

 

helmy Jednostki OSP z gminy Sułkowice otrzymały 15 zestawów – po 3 na jednostkę – umundurowania bojowego o wartości 34 tys. 133,40 zł. Część tej kwoty, czyli 15 tys. 802,50 zł dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, resztę pokryła gmina.

 

Więcej…
 

Teatr w Stodole - "Testament" Drukuj Email
piątek, 07 marca 2014 14:55, odsłon: 193

testament

 

KS Gościbia Sułkowice - XI Małopolski Turniej im. Janusza Światłonia o Puchar Prezesa Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 14:45, odsłon: 679

turniej_goscibia Prezesi 12 firm wystawili po raz kolejny znakomite drużyny piłkarskie, by w hali sportowej przy Gimnazjum w Sułkowicach przez dwa dni (8 i 9 lutego 2014 r.) zmagać się w regularnych meczach piłki nożnej, rozgrywanych systemem pucharowym, o przechodni Puchar Prezesa. Niewątpliwy fenomen tego turnieju polega na tym, że wpisowe jest wysokie, a zwycięzca nie otrzymuje żadnych gratyfikacji. Wręcz przeciwnie - zwycięstwo w nim oznacza, że to on w przyszłym roku wyłoży najwięcej gotówki na współorganizację turnieju.

 

Więcej…
 

Od pięciu lat jest z nami „Gwiazdkowa Niespodzianka” i... Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 10:15, odsłon: 669

Trzy Kobiety o Wielkich Sercach dla sułkowickich dzieci

 

gwiazdkowa_niespodzianka Nikt już dzisiaj nie pamięta, kto kogo spotkał i kto komu to zaproponował, bo to są w zasadzie rzeczy nieistotne. Ważne jest to, że dzięki temu spotkaniu sułkowickie dzieci od pięciu lat otrzymują szczodre prezenty od „Gwiazdkowej Niespodzianki” na święta i nie mniej obfite upominki z okazji Dnia Dziecka. Zwłaszcza te dzieci, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na kosztowne prezenty – żeby i one czuły się w tym świątecznym okresie tak samo wyjątkowe, jak ich zamożniejsi rówieśnicy. Także i w tym roku w styczniu „Gwiazdkowa Niespodzianka” zagościła w Sułkowicach. A wszystko to za przyczyną trzech niezwykłych pań.

Więcej…
 

XLII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 21 lutego 2014 14:07, odsłon: 368

K O M U N I K A T

Informuje się mieszkańców Gminy Sułkowice, że XLII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach
odbędzie się w dniu:
   

27 lutego 2014 r. (czwartek) w Sali Samorządowej w Sułkowicach, o godz. 15.00 
(Sułkowice, Rynek 6)

Więcej…
 

Podczas opłatka w Sułkowicach wręczona została nagroda burmistrza Drukuj Email
środa, 19 lutego 2014 10:53, odsłon: 388

"Najważniejsi są Ludzie" dla ks. Kanonika Edwarda Antolaka

 

ks_antolak W tym roku statuetkę nagrody "Najważniejsi są Ludzie" otrzymał podczas spotkania opłatkowego w Sułkowicach ks. proboszcz Edward Antolak. Jest w parafii dopiero od połowy 2011 roku. To bardzo krótko, a przecież tyle czasu wystarczyło mu, by zdobyć serca parafian, pociągnąć ich za swoją wizją odnowienia kościoła i przeprowadzić w parafii szereg zmian, także w świątyni i wokół niej, tak by jeszcze lepiej służyła ludziom i sławiła Pana Boga. Ks. proboszcz zapewnia, że to jeszcze nie koniec. Planuje jeszcze m.in. podniesienie tabernakulum, żeby było bardziej widoczne.

 

Więcej…
 

Spotkania opłatkowe w Gminie Sułkowice Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2014 14:15, odsłon: 604

Integracja społeczna instytucji, stowarzyszeń i zwykłych mieszkańców

 

oplatki Już od 6 lat spotykają się mieszkańcy Gminy Sułkowice na opłatkach organizowanych w każdej miejscowości. W roku 2014 Rudnik świętował najpierw – tj. 5 stycznia, dzień po nim – w święto Trzech Króli – Biertowice, 12 stycznia – Sułkowice, 19 stycznia Krzywaczka i 26 stycznia Harbutowice. Na tych wyjątkowych spotkaniach życzymy sobie „deszczu łask Bożych”, zdrowia, trochę pieniędzy i wszelkiej pomyślności. Łamiemy się opłatkiem, okazujemy sobie serdeczność i życzliwość.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 99 z 116

Inwestycje 2017

  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny  Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny  Program Operacyjny

Program Rozwoju  Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

  • Współpraca
  • Współpraca

 

podkowka