Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Pies szuka właściciela Drukuj Email
niedziela, 30 listopada 2014 22:15, odsłon: 525

pies2mW piątek 28.11.2014r. na ul. Kowalskiej został znaleziony pies.

Właściciela lub osobę chcącą go adoptować prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Sułkowicach (tel. 695 665 503).

Więcej…
 

Na słonecznym moście 11 listopada w Biertowicach Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 16:23, odsłon: 638

most miniŚwiąteczny dzień 11 Listopada w Biertowicach został uhonorowany uroczystością poświęcenia nowego mostu. Licznie przybyli mieszkańcy wzięli udział w symbolicznym przecinaniu wstęgi. Ks. proboszcz Jacek Budzoń bardzo dokładnie poświęcił cały most od krańca do krańca oraz pobłogosławił wszystkich, którzy będą z tego mostu korzystali, polecając ich opiece św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Więcej…
 

Zarządzenie Nr 122/2014 w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wyłonienie realizatora w 2015 r. Programu zdrowotnego "Rehabilitacja lecznicza..." Drukuj Email
wtorek, 25 listopada 2014 14:49, odsłon: 490

ZARZĄDZENIE NR 122/2014
BURMISTRZA GMINY SUŁKOWICE
z dnia 25 listopada 2014 r.
w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wyłonienie realizatora w 2015 r. Programu zdrowotnego
„Rehabilitacja lecznicza – fizjoterapia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo oraz dzieci i młodzieży
z wadami postawy z terenu Gminy Sułkowice na lata 2013-2015”.

Więcej…
 

30 listopada - II tura wyborów. Drukuj Email
piątek, 21 listopada 2014 12:52, odsłon: 246

Weźmy udział w wyborach

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w wyborach w dniu 16 listopada.

W naszej gminie mieliśmy wysoką frekwencję. Jestem zbudowany Państwa postawą.

W niedzielę 30 listopada odbędzie się II tura wyborów.

Bardzo ważne jest, byśmy wszyscy ponownie wzięli w nich udział.

Raz jeszcze wszystkim serdecznie dziękuję. Pozostaję z szacunkiem.

Piotr Pułka

Burmistrz

 

Druga tura wyborów 30 listopada Drukuj Email
środa, 19 listopada 2014 10:17, odsłon: 1135

Radni zostali wybrani, burmistrza wybieramy w II turze

W wyborach 16 listopada w naszej gminie oddanych zostało 6356 głosów ważnych. Frekwencja wyborcza wyniosła 57,7%. Świadczy ona o tym, że zależy nam na naszej gminie i chcemy mieć wpływ na to, jak będzie zarządzana.

Burmistrz w II turze

Głosowanie na burmistrza nie zostało rozstrzygnięte, gdyż żaden kandydat nie otrzymał 50% i 1 głosu. Oznacza to, ze 30 listopada odbędzie się 2 tura wyborów, w której wybierzemy burmistrza spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej głosów.

burmistrz 1t

 

Więcej…
 

Uchwała MKW nr 6/2014 o przeprowadzeniu ponownego głosowania w wyborach Drukuj Email
wtorek, 18 listopada 2014 12:04, odsłon: 373

Uchwała Nr 6/2014
Miejskiej Komisji Wyborczej w Sułkowicach
z dnia 17 listopada 2014 r.
o przeprowadzeniu ponownego głosowania w wyborach
Burmistrza Gminy Sułkowice
w dniu 30 listopada 2014 r.

 

Pełna treść uchwały

 

W Harbutowicach, Biertowicach…. Który następny? Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 16:38, odsłon: 554

Budujemy mosty… To żaden blef!

Kilka lat temu otrzymaliśmy reprymendę, że gmina nie buduje mostów. Życie pokazało, że to żaden blef - budujemy i remontujemy mosty - i te fizyczne, nad potokami na drogach gminnych, i te społeczne, dzięki stymulowaniu rozwoju organizacji pozarządowych łączących środowiska i miejscowości.
W ciągu ostatnich dwóch lat gmina zbudowała dwa mosty. Najpierw powstał mniejszy most w Harbutowicach, bardzo potrzebny mieszkańcom i inwestorom, a teraz - duży most w Biertowicach, który już stoi i służy mieszkańcom. Były też remonty nawierzchni i barier na kładkach i przepustach. Chciał nie chciał, gmina jednak musi brać się także za mosty.

Więcej…
 

96. rocznica odzyskania niepodległości Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 15:46, odsłon: 726

miniaturka11 listopada w Sułkowicach

Narodowe Święto Niepodległości w naszej gminie uczciliśmy już tradycyjnie przychodząc na Mszę św.  w intencji Ojczyzny do kościoła parafialnego w Sułkowicach ze sztandarami organizacji i instytucji z całej gminy.  Koncelebrowali ją ks. dziekan Edward Antolak i ks. proboszcz parafii biertowickiej ks. Jacek Budzoń.

Więcej…
 

7 listopada przy leśniczówce w Harbutowicach Drukuj Email
środa, 12 listopada 2014 17:09, odsłon: 1104

miniaturka70. rocznica akcji odwetowej w lasach Gościbi

Rozkaz został wydany. Oddziały partyzanckie w Lasach Gościbi należy zlikwidować i jednocześnie urządzić pacyfikację okolicznych wsi: Harbutowic, Trzebuni, Jasienicy. Pewni sukcesu, esesmani  już zamawiali bankiet w izdebnickim dworze, już degustowali izdebnicki jarzębiak. Skąd mogli wiedzieć, że i we dworze, i w fabryce wódek rozmawiają z ludźmi z wywiadu? Uraczeni trunkiem, nawet się nie spostrzegli, że ich teczki zostały otwarte, a rozszyfrowane plany trafiły do partyzantów.  Tak oto pacyfikacji nie było. Lecz nie obyło się bez krwi i poświęcenia - wtedy - 70 lat temu.

Więcej…
 

Jedna z największych w regionie Drukuj Email
środa, 29 października 2014 22:09, odsłon: 1351

 

pois

oczyszczalnia mOtwarcie oczyszczalni ścieków w Biertowicach

W środę 29 października 2014 roku otwarta została rozbudowana i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Biertowicach. Tego historycznego aktu dokonali: prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Mrugała, burmistrz Piotr Pułka, prezes firmy PWP Katowice, która budowała ten obiekt - Bogusław Kyć i prezes firmy podwykonującej część prac Ryszard Maślanka. Inwestycja kosztowała 13 mln 405 tys. 778 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 9 mln 264 tys. 155 zł. Po jej zakończeniu wydajność naszej oczyszczalni wynosi 2510 m3/dobę, czyli tyle, ile potrzeba, by podłączyć do niej wszystkie istniejące domy w gminie Sułkowice oraz te, które jeszcze wkrótce powstaną na nowych terenach budowlanych. Wystarczy dla 19 tys. mieszkańców (gmina obecnie liczy ponad 14,5 tys.).

 

Więcej…
 

Gminna Akademia Niepodległości Drukuj Email
środa, 12 listopada 2014 16:51, odsłon: 693

11 akademMy, Polacy

Delegacje wszystkich szkół oraz władze gminy gościły w piątek 7 listopada w szkole podstawowej  w Sułkowicach na gminnej akademii z okazji  96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zarówno młodzi widzowie, jak ich dorośli wychowawcy i opiekunowie nie kryli wzruszenia i nie szczędzili pochwał wykonawcom. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślała obecność sztandaru szkoły i rozpoczęcie akademii od odśpiewania hymnu narodowego.

Więcej…
 

Statuetka za zalew Drukuj Email
wtorek, 14 października 2014 11:55, odsłon: 799

miniaturkaSułkowice, widać zmiany

Zalew w Sułkowicach w plebiscycie internautów "Małopolska. Widać zmiany" uzyskał 7.532 głosy i bezapelacyjnie wygrał w naszym powiecie w kategorii "Przestrzeń do życia". Drugi nominowany z naszej gminy projekt OPS "Krok w lepsze jutro" zdobył II miejsce w kategorii "Człowiek potencjał". Statuetkę za wygraną naszego zalewu Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa wręczył burmistrzowi Piotrowi Pułce podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek 13 października w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach z udziałem przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, starostwa powiatowego i samorządowców gmin naszego powiatu.

 

a dsc7634

 

Więcej…
 

Nagrody dla nauczycieli Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 15:23, odsłon: 778

denŚwiąteczne spotkanie ze scenariuszem

Dzień Edukacji Narodowej zawsze jest dobrą okazją do wyrażenia pracownikom oświaty wdzięczności za ich pracę na rzecz najmłodszych; nieoceniony wkład w ich wychowanie i kształtowanie zarówno umysłów, jak też charakterów. Uczniowie wyrażają ją kwiatami i występami okolicznościowymi, władze gminy - przyznając nagrody najbardziej zasłużonym pedagogom.
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej 13 października na okolicznościowe spotkanie do Starej Szkoły zaproszeni zostali dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, nauczyciele, którzy w tym roku otrzymali nagrodę burmistrza oraz nauczyciele, którzy w ciągu ostatniego roku zdobyli tytuł nauczyciela mianowanego. Ze strony władz gminy podejmowali ich burmistrz Piotr Pułka, wiceburmistrz Rozalia Oliwa i kierownik referatu oświaty Barbara Flaga wraz z pracownikami.

Więcej…
 

Sprostowanie do artykułu w "Klamrze" o Gminnej Akademii Niepodległości Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 08:55, odsłon: 232

11 listopada afisz m

W najnowszym wydaniu Gazety Gminnej "Klamra" (nr 10/2014) w artykule "My, Polacy", z przyczyn niezależnych od Autorki i  Redakcji podane zostały niewłaściwe nazwiska osób zaangażowanych w przygotowanie Gminnej Akademii Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sułkowicach. Niniejszym podajemy pełny skład zespołu zaangażowanego w powstanie i realizację tej Akademii.

Wszystkie Osoby zainteresowane, a także Czytelników "Klamry" serdecznie przepraszamy.

Redakcja Gazety Gminnej "KLAMRA"

 

Nagrody samorządowe Rady Miejskiej 2014 Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 15:43, odsłon: 408

Jak co roku radni przyznali trzy równorzędne nagrody samorządowe. Do Rady wpłynęło 12 wniosków, z których po wstępnej ocenie formalnej 5 spełniało wszystkie regulaminowe wymogi: wniosek Stanisława Latonia dla Kamila Pitali, Ryszarda Judasza  - dla Towarzystwa Przyjaciół Sułkowic "Kowadło", Rozalii Oliwy - dla Orkiestry Dętej w Sułkowicach, GOK-u - dla Jerzego Latonia i Grzegorza Flagi - dla Karoliny Moskal-Flagi. Ostatecznie radni przegłosowali przyznanie nagród samorządowych: Orkiestrze Dętej, Jerzemu Latoniowi i Kamilowi Pitali. Nagrody zostały wręczone laureatom 11 listopada, podczas uroczystości z okazji Gminnego Święta Niepodległości w strażnicy OSP w Sułkowicach.

(red.)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 102 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka