Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2018

wybory avatar

Jakość powietrza

 powietrze

 

 kalendarium2018

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)

Prawa Pacjenta

 • Prawa Pacjenta
 • Prawa Pacjenta
 • Prawa Pacjenta
 • Prawa Pacjenta
 • Prawa Pacjenta
Poświęcenie przedszkola w Krzywaczce Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2012 12:09, odsłon: 1576

 

miniaturkaSłuchaj. Będziesz miłował.

Dziś w Krzywaczce widzimy, jak wcielają się w życie starożytne prawdy o tym, że przez trud dochodzi się do gwiazd, a do nieba wchodzi przez ucho igielne. Mieliście Państwo tutaj najtrudniejsze warunki ze wszystkich przedszkoli w gminie, a dziś macie najlepsze - mówił burmistrz Piotr Pułka podczas poświęcenia i oficjalnego otwarcia nowego budynku przedszkola w Krzywacze. Z kolei ks. bp Jan Szkodoń, który poświęcił ten obiekt, podczas Mszy św. w kościele parafialnym  zarysował w homilii optymalny program wychowawczy wywodzący się ze słów Chrystusa: Słuchaj. Będziesz miłował.

 

List gratulacyjny Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy

 Życzenia dla Dyrektora, Nauczycieli, Rodziców i Wychowanków Przedszkola

Epilog na Franciszkańskiej

Podziękowania dla Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza

Więcej…
 

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2012 22:08, odsłon: 852

W Y K A Z

nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

Więcej…
 

Najpiękniejsze miejsca z terenu gmin Myślenice i Sułkowice Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2012 11:41, odsłon: 446

Wystawa LGD teraz w Sułkowicach

Od 8 listopada 2012 r. do końca miesiąca będzie można obejrzeć wystawę zdjęć z konkursu fotograficznego LGD „Między Dalinem i Gościbią" w Izbie Tradycji w Sułkowicach.

W czwartek 8 listopada o godz. 15:00 odbędzie się otwarcie wystawy, którą można było już obejrzeć w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w sali lustrzanej. Zdjęcia będą dostępne dla zwiedzających w godzinach otwarcia GBP z siedzibą w Sułkowicach oraz działającej przy niej Izbie Tradycji, czyli:

Poniedziałek 9-13

Wtorek 9-16

Środa 9 -20 

Czwartek 9-16

Piątek 9-20 

Sobota 9-14.

 

O autorach zdjęć i o tym, co przedstawiają, pisaliśmy szerzej pod następującym linkiem:

index.php?option=com_content&view=article&id=864

 

Nasze cmentarze Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 18:55, odsłon: 1449

miniaturkaNasze cmentarze

Położone na zboczach wzgórz, ozdobione drzewami, w złotych liściach, na których mienią się drobiny deszczu a nawet śniegu, w słońcu i we mgle - każdy w swoim rodzaju, o wyjątkowym klimacie. Nasze cmentarze na przełomie października i listopada.

Jak zawsze przed uroczystością Wszystkich Świętych częściej je odwiedzamy, porządkujemy, przygotowujemy na święto. Mamy w gminie cztery cmentarze parafialne - tylko Biertowice nie mają własnego cmentarza - bo też parafia młodziutka. Zmarli przodkowie biertowian zwyczajowo spoczywają na cmentarzu w Sułkowicach.

Więcej…
 

Stop przemocy - konferencja w SP w Sułkowicach Drukuj Email
środa, 31 października 2012 12:47, odsłon: 733

miniaturkaAkcja profilaktyczna "Przemocy - Stop"

W ramach Kampanii Profilaktycznej "Przemocy -STOP" Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym działającym na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie 25 października 2012 r. odbyła się konferencja na temat tego, jak rozpoznawać przemoc w rodzinie i skutecznie na nią reagować. Wykład przeprowadziła Agnieszka Bałdyga - terapeuta i trener Fundacji "SAMO-DZIELNI" z Pruszkowa.

Więcej…
 

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 16:18, odsłon: 885

 

WYKAZ
nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Więcej…
 

Chór Elegia Seniorzy z Rudnika na 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 15:10, odsłon: 808

miniaturka"Downi toś mi mówił - kochany aniołku, a teroz to ino - rusoj ze się kołku"

Panie w pięknych zielonych jednolitych spódnicach z kolorowym żółto - pomarańczowo-zielonym kwiatowym zdobieniem, w zielonych kamizelkach na białych bluzkach oraz panowie w czarnych spodniach i kamizelkach z zielonymi lamówkami, muchą pod szyją i chustką w butonierce zaprojektowane przez Barbarę Szatan i Irenę Powroźnik - tak zaprezentował się chór seniorów Elegii z Rudnika, tym razem na scenie GOK w Sułkowicach. Był to kolejny już występ z serii tych jubileuszowych i "projektowych" - pierwszy odbył się w sali widowiskowej na strażnicy w Rudniku w lutym dla zaproszonych władz z Małopolski i gości oraz dla mieszkańców Rudnika. Następne były na Dniach Sułkowic w lipcu, później na dożynkach gminnych w Harbutowicach, czy podczas odpustu na św. Michała w Lesie Groby. 11 listopada planowany jest kolejny koncert.

Więcej…
 

Jubileusz 15-lecia nadania Szkole Podstawowej w Harbutowicach im. Jana Pawła II Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2012 15:51, odsłon: 1802

miniaturka Dzień Jana Pawła II - 16 października 2012 r. w ZPO w Harbutowicach - "Jan Paweł II w sercach i wspomnieniach".

Było pięknie i wzruszająco. 16 października 2012 r. społeczność Harbutowic obchodziła 15 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, polskiego papieża, głowy kościoła katolickiego. Najpierw podczas Mszy św. koncelebrowanej przez byłego proboszcza Lubnia, księdza rodaka Franciszka Bobła oraz obecnego proboszcza Harbutowic Zbigniewa Nowaka na placu szkolnym, potem na sali gimnastycznej w programie artystycznym napisanym przez nauczycielki Annę Golonkę i Bernadettę Zarembę, a rewelacyjnie zaprezentowanym przez uczniów szkoły. A to wszystko w ramach projektu "Jan Paweł II w sercach i wspomnieniach".

Więcej…
 

Na Wszystkich Świętych będzie pięknie Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2012 12:26, odsłon: 705

cment mini"Idąc cmentarną aleją..."

Nie znając jeszcze prognozy pogody, wiemy już, że na Wszystkich Świętych na cmentarzu w Sułkowicach będzie pięknie - nie dość, że kolorowo i kwieciście, wśród tęczy chryzantem i wieńców, a na pewno na jego głównych i bocznych alejach, gdyż ekipa remontowa Urzędu zakończyła już wykładanie kostki ufundowanej przez firmy Juco, Wid-bet, Stanbud i Gościbia. Przestawiono również betonowy kontener na śmieci tak, żeby mniej raziła w oczy jego zawartość oraz postawiono ozdobne gazony z tujami.

Więcej…
 

Alternatywne źródła energii i ich zastosowanie Drukuj Email
środa, 24 października 2012 21:26, odsłon: 921

miniaturkaSzkolenie MODR - kolektory słoneczne w sułkowickim gimnazjum jako dobry przykład

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował szkolenie w Karniowicach pn. "Alternatywne źródła energii i ich zastosowanie". W pierwszy dzień odbyły się wykłady na temat energii odnawialnych, ich źródeł i roli, jakie spełniają, korzyści, które dają ludziom. Drugi dzień - 9 października 2012 r. był bardziej praktyczny. 40 uczestników projektu z powiatu myślenickiego i wielickiego odbyło wyjazd studyjny do najciekawszych obiektów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zobaczyli zatem Laboratorium odnawialnych źródeł energii, instalacje solarne, pompy ciepła, siłownie wiatrowe i kotły w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie oraz kolektory słoneczne i pompy ciepła w Gimnazjum w Sułkowicach.

Więcej…
 

Konkurs fotograficzny LGD "Między Dalinem i Gościbią" rozstrzygnięty Drukuj Email
środa, 24 października 2012 20:45, odsłon: 1180

MiniaturkaNajpiękniejsze miejsca z terenu gmin Myślenice i Sułkowice na wernisażu.

Spośród osiemdziesięciu trzech fotografii dostarczonych na konkurs LGD "Między Dalinem i Gościbią" komisja konkursowa wybrała te, które najbardziej się spodobały i najlepiej oddały charakter gmin Myślenice i Sułkowice. Piękne krajobrazy, które udało się uchwycić konkursowiczom, oceniała komisja składająca się z prezesów i członków LGD "Między Dalinem i Gościbią" w składzie Adam Gumularz - przewodniczący, Zofia Brożyna, Kazimierz Dąbrowski, Jan Podmokły, Marcin Trzepla oraz  Tomasz Wójtowicz. Wernisaż wystawy odbył się 19 października 2012 r. w sali lustrzanej myślenickiego ośrodka kultury. Na laureatów czekały cenne nagrody - w tym tablet, profesjonalna lornetka i statyw fotograficzny.

Więcej…
 

Przetarg nieograniczony na wynajem lokalu o powierzchni 20 m2 usytuowanego w przyziemiu budynku Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach Drukuj Email
środa, 24 października 2012 20:21, odsłon: 681

Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza ustny przetarg nieograniczony na wynajem lokalu o powierzchni 20 m2 usytuowanego w przyziemiu budynku Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach - ul. Szkolna 9, stanowiącego własność Gminy Sułkowice.
Przetarg odbędzie się w dniu 26.11.2012r o godz.10.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Sułkowicach - Rynek 1.

Więcej…
 

Zaproszenie do składania ofert na remont pomieszczeń w straznicy OSP Harbutowice Drukuj Email
piątek, 19 października 2012 13:48, odsłon: 665

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Harbutowicach zaprasza do składania ofert, na realizację prac remontowo - budowlanych

Remont świetlicy wiejskiej w budynku OSP w Harbutowicach

Więcej…
 

Podziękowania, życzenia, nagrody Drukuj Email
piątek, 19 października 2012 11:36, odsłon: 1509

miniaturkaDzień Edukacji Narodowej

Burmistrz wraz z pracownikami Referatu Oświaty UM spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz nauczycielami mianowanymi w czwartek 11 października, by złożyć na ich ręce życzenia wszystkim środowiskom związanym z oświatą i edukacją w naszej gminie. Podczas spotkania wręczył nagrody wyróżniającym sie pracownikom oświaty.

Więcej…
 

Tragiczny pożar w Harbutowicach . Drukuj Email
niedziela, 14 października 2012 11:57, odsłon: 1107

miniaturkaJak informuje Marian Rokosz z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach: W piątek (12.10.2012 r.) o godz. 4:32 dyżurny myślenickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Harbutowice na roli Golonkówka.Pierwsze zastępy straży pożarnej przybyły po 12 minutach od zgłoszenia. Pożar obejmował cały dach budynku. Strażacy podali trzy prądy gaśnicze wody na palące się poddasze ze stanowisk umieszczonych na przenośnych drabinach. W trakcie gaszenia pożaru ratownicy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie 51–letniego lokatora domu. Po ugaszeniu pożaru dokonano rozbiórki spalonej konstrukcji więźby dachowej oraz sprawdzono pozostałe pomieszczenia budynku – zagrożenia nie stwierdzono. Akcja ratowniczo- gaśnicza była bardzo utrudniona ze względu na bardzo wąski dojazd do miejsca zdarzenia (wystające nad drogą konary drzew oraz dachy budynków). Miejsce pożaru zostało przekazane Policji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 Następna > Ostatnie >>

Strona 103 z 105

Inwestycje 2017

 • Inwestycje 2016
 • Inwestycje 2016
 • Inwestycje 2016
 • Inwestycje 2016
 • Inwestycje 2016

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

Rudnik - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Nagrody

 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice
 • Nagrody otrzymane przez gminę Sułkowice

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka