Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Ś..P. ksiądz prałat dr Jan Nowak. Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 22:28, odsłon: 717

ks nowakW poniedziałek 3 listopada ok. godz. 3 nad ranem zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

ksiądz prałat dr Jan Nowak.

Miał 82 lata. Był  wikarym sułkowickiej parafii w latach 1966 -1972 i jej proboszczem od roku 1985 do 2007.

Msza żałobna przy zmarłym (importa) zostanie odprawiona w Borzęcie k/Myślenic w środę 5 listopada o godz. 12.00.

Pogrzeb ś.p. księdza prałata dra Jana Nowaka (exporta) odbędzie się w czwartek 6 listopada o godz. 12.00 w kościele w Sułkowicach, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Więcej…
 

Zawody o Puchar Burmistrza w Stajni "Pod Topolą" Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 16:33, odsłon: 971

topolaZ miłości do koni i braterstwa we wspólnej pasji

Niewiele czasu potrzebował Ryszard Kiebzak, by z niewielkiego rancza z kilkoma zaledwie konikami zbudować w Sułkowicach w Stajni "pod Topolą" prawdziwą oazę dla "koniarzy". "Tutaj znalazłam swój kawałek nieba" - mówi jedna z bractwa miłośników koni - i przyjeżdża tu z Myślenic w każdej wolnej chwili. Nie tylko ona. "pod Topolą" swoje miejsce znaleźli "hipozakręceni" z wszystkich miejscowości naszej gminy i szerokiej okolicy. Dziś stadnina w Sułkowicach ma już swoją markę. Nic dziwnego, że Ryszard Kiebzak wraz ze współpracownikami zdecydowali się przeprowadzić właśnie tu, na miejscu zawody konne. Patronował im burmistrz Piotr Pułka, który też ufundował i wręczał puchary zwycięzcom.

Więcej…
 

W Karczmie w Krzywaczce Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 15:13, odsłon: 609

mianiturkaGminne Święto Seniorów

Żeby podziękować za ich trud i poświęcenia, podkreślić ich rolę w budowaniu wspólnot rodzinnych i społecznych oraz żeby pamiętali, jak są dla nas ważni - Ośrodek Pomocy Społecznej co roku organizuje gminne święto Seniorów w Karczmie w Krzywaczce. W tym roku najstarsi mieszkańcy Biertowic, Harbutowic, Krzywaczki, Rudnika i Sułkowic świętowali 20 października czyli dokładnie wtedy, gdy w rocznym kalendarzu przypada Europejski Dzień Seniora.

Więcej…
 

Dla chorych w szpitalach Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 16:51, odsłon: 396

mikolaj1Święty Mikołaj zbiera prezenty

Myślenicki Teatr w Stodole rozpoczął zbiórkę prezentów dla chorych hospitalizowanych w trzech szpitalu w Myślenicach, w szpitalu dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu i w centrum onkologii w Krakowie przy ul. Garncarskiej. Mikołajowa akcja prowadzona jest przez Teatr od 5 lat  i obejmuje swoim zasięgiem blisko 2,500 chorych.
Każdy, kto zechce zrobić prezent choremu dziecku lub osobie dorosłej, może przekazać go do siedziby Teatru w Stodole (Myślenice, ul. leśna 1) lub do biura Poselskiego Marka Łatasa w Myślenicach od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10 do 16.

Więcej…
 

Zaproszenie do składania ofert Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 16:58, odsłon: 308

 

Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza do składania ofert na wykonanie, dostawę i montaż tablic pamiątkowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Pełna treść ogłoszenia.

 

120 lat szkolnictwa zawodowego w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 31 października 2014 14:39, odsłon: 702

120zsGratulacje dla jubilatki i przyszłościowe dary

Jubileusz 120-lecia obchodziła sułkowicka Szkoła Zawodowa - w historii nosząca wiele nazw, począwszy od C.K. Szkoły Kowalskiej, po obecny Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Uroczystość w dniu 18 października była też okazją do oficjalnego otwarcia nowoczesnej hali warsztatów szkolnych, zbudowana jest przy kompleksie szkolnym, co umożliwia młodzieży uczenie się w jednym miejscu.

Więcej…
 

Pytania o kanalizację Drukuj Email
wtorek, 28 października 2014 10:32, odsłon: 1760

kanalW nowych rejonach objętych kanalizacją mieszkańcy będą przyłączali się do sieci we własnym zakresie. Aby wykonać przyłącze, konieczne jest dopełnienie obowiązujących w całym kraju procedur. O tych procedurach oraz o możliwościach, jakie leżą w zasięgu mieszkańców i gminy, informował burmistrz Piotr Pułka oraz prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Witold Magiera na  spotkaniach z mieszkańcami ulic: Kowalskiej, 11 Listopada, Na Węgry, Starowiejskiej oraz Głębca (części  Harbutowic), czyli obszaru, na którym kończona jest budowa nowej sieci kanalizacyjnej.

Gmina buduje sieć kanalizacyjną i od 8 lat nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat od mieszkańców. Swój - dopuszczalny prawem - zakres prac kończy wprowadzając na każdą działkę objętą inwestycją studzienkę kanalizacyjną lub wejście do sieci. Od tego miejsca do domu każdy musi wykonać sobie przyłącz na własny rachunek.

Więcej…
 

Uroczyste wniesienie relikwii w Biertowicach Drukuj Email
piątek, 31 października 2014 09:44, odsłon: 618

relikwie b13 października miało miejsce ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w parafii Biertowice, na którym uroczyście wniesiono relikwie św. Józefa Oblubieńca NMP, św. Katarzyny ze Sieny i św. Joanny de Chantal. Parafian i gości z okolicznych miejscowości w świątyni pobłogosławił relikwiami ks. Rafał Wierzbiak, który w tym roku poprowadził nabożeństwa fatimskie.

Więcej…
 

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dorosłych w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie Drukuj Email
wtorek, 21 października 2014 07:49, odsłon: 737

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dorosłych w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sułkowice!

    Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych w ramach programu pn.: "Wczesna prewencja i profilaktyka choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu". Celem programu jest wczesne wykrycie ryzyka zawału serca i wdrożenie sposobów zapobiegania chorobie.

Więcej…
 

Zaproszenie do składania propozycji cenowej Drukuj Email
wtorek, 21 października 2014 15:23, odsłon: 401

Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza do składania propozycji cenowej na:

Nakręcenie filmu promocyjnego podczas uroczystości otwarcia rozbudowanej oczyszczalni ścieków w Biertowicach.

Pełna treść zaproszenia

 

Świętemu Janowi Pawłowi II hołdzie Drukuj Email
czwartek, 23 października 2014 15:23, odsłon: 440

jp2Ojciec Święty w bibliotece

Na pokaz multimedialny "Droga do świętości" zaprosiła swoich Czytelników i mieszkańców gminy sułkowicka biblioteka w przeddzień rocznicy wyboru naszego Ojca Świętego na Stolicę Piotrową.

Wieczorem 15 października znów można było oglądać postać umiłowanego Papieża Polaka, poznawać Jego historię, rodzinę, problemy, z jakimi musiał się zmierzyć i na nowo odkrywać wielkość Jego osoby.

Więcej…
 

Wygraliśmy w plebiscycie "Małopolska. Widać zmiany" Drukuj Email
środa, 08 października 2014 10:29, odsłon: 237

1 miejsce w powiecie, 10 w Małopolsce !

Wygraliśmy!

W plebiscycie Województwa Małopolskiego „Małopolska. Widać zmiany”

nasz zalew w Sułkowicach

zdobył najwyższą liczbę głosów w naszym powiecie.

Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą perełkę. Dziękujemy Mieszkańcom naszej gminy i naszym Gościom z innych miejscowości, a nawet z Zagranicy, którzy głosowali na nasz zalew i informowali nas o tym telefonicznie.

alt

 

 

Trener i wychowawca talentów powraca jako patron Drukuj Email
wtorek, 14 października 2014 15:24, odsłon: 2004

miniaturaHala w Sułkowicach im. Władysława Piątkowskiego

Hala sportowa gimnazjum w Sułkowicach od piątku 10 października nosi imię Władysława Piątkowskiego - autora największego w dziejach sukcesu sułkowickiego sportu, kiedy to trenowane przez niego piłkarki ręczne awansowały do ekstraklasy. W uroczystości wziął udział eurodeputowany Bogdan Wenta, który był wychowankiem Władysława Piątkowskiego, jako trenera kadry Polski juniorów.

Wśród przybyłych gości był również prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Gorączko i senator RP Andrzej Pająk, a prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, który nie mógł przybyć, skierował do Władysława Piątkowskiego i uczestników uroczystości serdeczny list okolicznościowy.

 

Zdjęcie

 

 

 

Więcej…
 

Święty Jan Paweł II patronem Szkoły w Harbutowicach Drukuj Email
czwartek, 23 października 2014 15:05, odsłon: 718

miniaturkaOd 16 października 2014 r. Zespół Placówek Oświatowych w Harbutowicach nosi imię Świętego Jana Pawła II. Obraz patrona ufundował Społeczny Komitet Stowarzyszenia Pomocy Szkole, a namalowała go Magdalena Światłoń. Uroczystość zmiany imienia odbyła się w dniu Święta Szkoły.

Więcej…
 

Informacja o wynikach konsultacji społecznych w sprawie projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi ..." Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 16:39, odsłon: 634

Sułkowice, 27 października 2014 r.

INFORMACJA O WYNIKACH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
w sprawie projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego
na rok 2015".

W związku z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.), Burmistrz Gminy Sułkowice w dniu 1 października 2014 r. zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 103 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka