Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Ankieta Urzędu Miejskiego pokazała Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 14:42, odsłon: 452

miniaturkaChcemy szkoły muzycznej w Sułkowicach

Na ankietę sondażową zamieszczoną przez Urząd Miejski na stronie internetowej www.sulkowice.pl oraz rozprowadzonej w szkołach i przedszkolach gminy spłynęło bardzo dużo pozytywnych odpowiedzi. Wniosek jest prosty: chcemy mieć taką szkołę w Sułkowicach.

Więcej…
 

Ankieta w sprawie utworzenia szkoły muzycznej I stopnia w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 08 maja 2014 12:38, odsłon: 707

ANKIETA

skierowana do rodziców uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (5- i 6-latków)

dotycząca

Utworzenia  SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA
(z siedzibą w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach),
prowadzonej przez Gminę Sułkowice.

Więcej…
 

8 samochodów strażackich z 6 jednostek OSP i zastęp JRG straży zawodowej gasiło Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 15:12, odsłon: 618

cwiczenia strazPożar w Urzędzie

Prawie godzinę trwała akcja gaszenia pożaru w budynku Urzędu Miejskiego w Sułkowicach. Na ratunek siedzibie swojego samorządu przybyły wszystkie jednostki OSP gminy (OSP Sułkowice w dwa samochody), także OSP Kuźnia oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Myślenicach z samochodem z podnośnikiem.

10 maja tuż po godz. 14 wszystkie jednostki OSP gminy z OSP Kuźnia włącznie zelektryzował alarm. Pali się budynek Urzędu Miejskiego. W środku są ludzie. Większość zdołała się wydostać własnymi siłami, ale według ich relacji w budynku pozostało 7 osób. W środku jest duże zadymienie,  a ludzie mogą znajdować się w każdym z 31 pomieszczeń budynku

Więcej…
 

Było bardzo groźnie, ale na szczęście Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 14:56, odsłon: 539

wodaUniknęliśmy powodzi

Mieliśmy szczęście, choć jak wiadomo, nawet szczęściu trzeba pomagać. Przeprowadzone regulacje rzek w ostatnich latach  i wybrana "wyspa" na Harbutówce przy moście na ul. Wolności zrobiły swoje. Wiele miejsc udało się zabezpieczyć dzięki podanej przez Urząd Miejski z dwudniowym wyprzedzeniem informacji o zbliżającej się nawałnicy.  Intensywne opady i ulewy od wieczora 14 maja do południa 17 maja nie doprowadziły u nas do wystąpienia rzek i większych potoków. Niemniej całkiem bez szkód się nie obyło. Najwięcej ich wyrządziła woda spływająca w szalonym tempie z gór, miejscami uszkadzając drogi i uprawy, bo polne drogi i trakty w większości zamieniły się w rwące potoki. Pozalewały pola, porobiły wyrwy w drogach, podtopiły kilkanaście piwnic w domach prywatnych, a także w obiektach gminy i OSP w Krzywaczce. W kilku przypadkach uszczerbku - na szczęście nieznacznego - doznały prowadzone w gminie inwestycje, w pojedynczych miejscach konieczne będzie poprawienie umocnień brzegów Gościbi i Harbutówki. Wezbrana Skawinka uszkodziła niezabezpieczone przez wykonawcę kosze siatkowo-kamienne, stanowiące element umocnień przy nowo budowanym moście w Biertowicach. Sam most jednak nie ucierpiał.

 

Więcej…
 

Przemek Kania znowu Mistrzem Polski Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 14:56, odsłon: 605

Tminiaturkaym razem fryzury dla dzieci


Fryzjerski Mistrz nad Mistrzami Przemysław Kania z Biertowic tym razem wystartował podczas Mistrzostw Polski we fryzjerstwie w Poznaniu w kat. Kids Crazy Hair i zdobył tytuł mistrza w stylizacji fryzury dziecięcej.

Przemek jest jedynym fryzjerem w Polsce, który posiada tytuł Kreatora Roku w kat. kobiet i mężczyzn: w 2012 roku  został Kreatorem w konkurencji New Look, a w 2013 otrzymał tytuł Kreatora w kategorii stylizacji damskiej. Teraz do listy sukcesów dopisał stylizację dziecięcą - wariacje na temat fryzury z udziałem modeli w wielu 6-11 - nową kategorię, entuzjastycznie przyjętą przez publiczność. Gratulacje.

Więcej…
 

10 lat w Unii Europejskiej Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 13:42, odsłon: 1192

miniaturkaPiknik z Funduszami Europejskimi w Sułkowicach

Instytucje i placówki gminy Sułkowice, które wykorzystały możliwość sięgnięcia po środki unijne i dzięki nim zrealizowały projekty rozwijające ich działalność oraz całą gminę prezentowały swoje osiągniecia podczas pikniku w niedzielę 4 maja. Piknik na boisku przy gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został przez Urząd Miejski w ramach programu obchodów 10-lecia przynależności Polski do Unii Europejskiej, w cyklu imprez pilotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Sułkowice znalazły się wśród nielicznych gmin poza Krakowem, gdzie impreza taka odbywała się pod auspicjami WFOŚiGW, gdyż proporcjonalnie do wielkości gminy i jej budżetu pozyskały bardzo wysokie kwoty dofinansowania realizowanych projektów, a zdobyte tą drogą pieniądze bardzo efektywnie wykorzystały, co potwierdzają rankingi z ostatnich trzech lat.

Informacja na stronie Ministerstwa Środowiska.

Informacje na stronie Portalu Funduszy Europejskich

Sułkowice na portalu "mapa dotacji UE"

 

film

 

 

pois

Więcej…
 

Gminne obchody Święta Konstytucji Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 12:44, odsłon: 678

miniaturkaDla Polaków błogi raj

3 Maja jest jednocześnie Świętem Narodowym i świętem Kościoła w Polsce. Z tej okazji w kościele parafialnym, jak co roku (od 1991 r.) odprawiona została uroczysta, koncelebrowana Msza Święta w intencji Narodu i Ojczyzny, w której wzięły udział liczne poczty sztandarowe instytucji, placówek i organizacji całej gminy.

Więcej…
 

Francuzi z Ronchamp Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 15:02, odsłon: 421

francuzi9 maja 2014 r. w Sułkowicach

Byli w Polsce, odwiedzili nas przejazdem

Grupa Francuzów z Ronchamp, ucząca się języka polskiego, odwiedziła nas przejazdem 9 maja 2014 - z funduszy unijnych otrzymali oni dofinansowanie do wycieczki do Polski. Zwiedzili Kraków, Zakopane, Chochołów i Wrocław. W Małopolsce nocowali w naszym hotelu Gala. Z gośćmi spotkali się przedstawiciele samorządu gminy oraz osoby zaprzyjaźnione, u których goście nocowali przy wcześniejszych przyjazdach, lub których gościli u siebie. W serdecznej atmosferze wymieniano się nowinkami - co u kogo słychać, co się zmieniło w Ronchamp, a co w Sułkowicach - jak to przy spotkaniu dobrych znajomych. Przywieźli wszystkim pozdrowienia od znajomych w Ronchamp i od wybranego na następną kadencję mera Jean-Clauda Mille’a. Serdecznie gratulujemy Panu Merowi.

Spotkanie zakończyło zwiedzanie Izby Tradycji i wystawy zorganizowanej tam na 120-lecie C.K. Szkoły Kowalskiej czyli obecnej ZSZiO w Sułkowicach oraz prywatne spotkania przyjaciół.

awz

Więcej…
 

Na Świętym Michale ze Stowarzyszeniem Gospodyń „Cis” Drukuj Email
czwartek, 15 maja 2014 17:43, odsłon: 686

Konfederacka Majówka

 

konfederaci Chociaż tym razem w popołudnie niedzielne 11 maja padał deszcz i pogoda psuła się w oczach, na Majówkę na Świętym Michale w Lesie Groby przyszło chyba najwięcej ludzi w sześcioletniej historii tych spotkań. Przyszli by modlić się za Ojczyznę i za dusze poległych bezimiennych bohaterów – obrońców wiary i ojczystej ziemi. Za młodych chłopców, którzy – jak pięknie powiedział o nich w kazaniu ks. wicedziekan Jacek Budzoń z Biertowic – nie pytali, co z tego będą mieć, co ojczyzna może im dać, lecz co oni jeszcze mogą dać ojczyźnie; nie pytali, bo wiedzieli, że są takie wartości, które trzeba cenić ponad życie – dla których warto życie oddać.

Więcej…
 

W Łagiewnikach i Sułkowicach przed kanonizacją Jana Pawła II Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 14:38, odsłon: 607

Jestem, pamiętam, czuwam…

 

iskierka W piątek (25 kwietnia 2014 r.) przed kanonizacją Jana Pawła II o godzinie 15 burmistrz Piotr Pułka wraz z proboszczem sułkowickiej parafii ks. dziekanem Edwardem Antolakiem i delegacją Urzędu Miejskiego wzięli udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia w bazylice w Łagiewnikach. Po nabożeństwie kustosz sanktuarium przekazał delegacji Iskierkę Bożego Miłosierdzia dla wszystkich parafii gminy. Tę wyjątkową drogę przekazania Iskierki do naszych parafii uzyskaliśmy za wstawiennictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Ks. kardynał podarował też różańce, poświęcone przez Jana Pawła II jeszcze za jego życia, burmistrzowi i wszystkim radnym gminy Sułkowice. Burmistrz wręczył je adresatom na sesji w poniedziałek 28 kwietnia. Natomiast w piątek podczas wieczornej Mszy św. burmistrz przekazał ks. proboszczowi dar gminy dla kościoła w Sułkowicach - piękny złoty ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II i jego herbem papieskim. Oprawę liturgiczną Mszy św. zapewnił chór Apassionata, a wzięli w niej udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, różnych organizacji, sułkowickiego gimnazjum i szkoły podstawowej oraz mieszkańcy gminy, którzy chcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym przygotowaniu się do uroczystości kanonizacyjnych. Pomimo deszczowej pogody uczestnicy Mszy św. (niosąc Iskierkę) wyruszyli nad zalew,

Więcej…
 

Upamiętnili ostatni obóz partyzancki w Lesie Gościbia Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 14:55, odsłon: 568

Klub Strzelecki ASG Hunters wmurował pomnik ku pamięci walk partyzanckich w latach 1944/45

 

tablica_las_goscibia 12 i 13 kwietnia 2014 roku w Lasach Gościbi Klub Strzelecki ASG Hunters Myślenice, działający przy LOK Myślenice, dokonał zamiany/ instalacji nowej tablicy upamiętniającej ostatni obóz partyzancki I kompanii Oddziału Rozpoznawczego 23 Dywizji Piechoty Armii Krajowej „Surowiec”, dowodzonej przez Porucznika Gerarda Woźnicę” Hardego”, potocznie zwanej „Oddziałem Hardego”.

  W sobotę 12 kwietnia członkowie klubu wmurowali metalowy słup, na którym była osadzona tablica, a wraz z nią krzyż i kotwica, znak Polski Walczącej. Całość została dostarczona przez Huntersów dwa i pół kilometra w głąb lasu.
     Słup, sztychówki, kilofy, wiadra i zaprawa murarska zostały częściowo przetransportowane sprzętem zmotoryzowanym od granicy możliwego przejazdu, po czym ręcznie przeniesiono je na miejsce obozu.

Więcej…
 

Wieczornica przed kanonizacją Papieża Jana Pawła II Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 11:40, odsłon: 230

iskierka

 

243. rocznica bitwy pod Lanckoroną Drukuj Email
poniedziałek, 05 maja 2014 10:42, odsłon: 434

groby plakat

Więcej…
 

Wielkanocne spotkania stowarzyszeń Drukuj Email
piątek, 18 kwietnia 2014 10:42, odsłon: 467

Monografia stowarzyszonych gminy Sułkowice

miniaturka1  stowarzyszeni

Ukazała się monografia stowarzyszeń Gminy Sułkowice "Stowarzyszeni możemy więcej". Jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę burmistrz wręczył przedstawicielom organizacji podczas Wielkanocnego Spotkania Stowarzyszeń 2014.

 

stowarz f

 

loga stowarzyszeni

Więcej…
 

… we własnych domach i w obozach śmierci Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 12:28, odsłon: 525

miniatura70 lat później

Rok 1944 - 70 lat temu - zapisał się w dziejach ziemi sułkowickiej dramatycznymi wydarzeniami, które przepłacili życiem szlachetni ludzie - należący do elit naszego społeczeństwa i zwyczajni dobrzy sąsiedzi. O pamięć o nich skromnie i bez patosu, ale konsekwentnie i wytrwale - jak kustosz pamięci - troszczy się Eugeniusz Pitala, prezesem Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Również i w tym roku - jak zwykle 30 kwietnia - zaprosił wraz z burmistrzem tych, którym bliska jest pamięć pomordowanych sułkowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości gminy, na uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym, do złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową na Starej Szkole i na kameralne spotkanie w Izbie Samorządowej, by wspominać, uzupełniać nawzajem swoje wiadomości, zbierać i chronić okruchy pamięci.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 104 z 124

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka