Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
poniedziałek, 13 października 2014 09:33, odsłon: 227

 
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy
Pracownicy Szkół i Przedszkoli
Szanowni Rodzice z Radą Rodziców na czele
Kochane Dzieci i Uczniowie

 

    

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Ludziom Oświaty w Gminie Sułkowice: nauczycielom i pedagogom, pracownikom obsługi szkół oraz rodzicom
składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, gorące podziękowania za codzienny trud wychowaczy i gratuluję osiągnięć.
Uczniom życzę wielu szczęśliwych chwil w szkole
i spełniających się marzeń.

 

Piotr Pułka

Burmistrz

 

Sułkowice, 13 października 2014 r.

 

W szkole w Krzywaczce Drukuj Email
czwartek, 09 października 2014 09:23, odsłon: 596

pierqwszakiPierwszaki na piłkach

Dla dzieci z pierwszej klasy - sześcio- i siedmiolatków, dyrektor szkoły w Krzywaczce zamiast nowych krzeseł kupił piłki. Tak jest zdrowiej - twierdzi współczesna medycyna. Dziecko przez cały czas, gdy siedzi, koryguje postawę i ćwiczy mięśnie kręgosłupa.

Pomysł pojawił się wraz z mamą dziecka, która w ubiegłym roku opowiedziała o problemach swojego przedszkolaka, o zaleceniu lekarza, żeby dziecko w ramach rehabilitacji w domu siedziało tylko na piłce i o tym, jak się to kapitalnie sprawdziło. Żałowała, że w szkole nie będzie mogło.

Więcej…
 

Szkolenie ROPS w Podkówce Drukuj Email
piątek, 03 października 2014 08:56, odsłon: 794

rops szkolenieWymarzony temat

Czy Sułkowice i Harbutowice mogłyby pokusić się o stworzenie wioski tematycznej? Jaki temat? Po co taka wioska? Co nam to niby miałoby dać? I w ogóle co to jest? - Na te i jeszcze wiele innych pytań udzielali sobie odpowiedzi uczestnicy szkolenia zorganizowanego w siedzibie Spółdzielni Socjalnej Podkówka w Sułkowicach przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Szkolenie prowadził i pracę w zespołach moderował Krzysztof Niziołek ze Stowarzyszenia Promocji Kultury i Edukacji "Rabkon", a zarazem ze Spółdzielni Socjalnej SPRING. - Propozycja przeprowadzenia szkolenia przez ROPS na terenie "Podkówki" jest formą wyróżnienia i docenienia pracy naszej Spółdzielni Socjalnej oraz dobrego klimatu dla polityki społecznej w naszej gminie - mówi szefowa "Podkówki" Monika Lempart.
W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele organizacji i instytucji gminnych zajmujących się polityką społeczną i promocją na naszym terenie.
Zaproszona też została redakcja "Klamry", dlatego mogę powiedzieć: I ja tam byłam, na wielkich kartkach gryzmoliłam i o tym co tam było chętnie zaświadczyłam…

Więcej…
 

Ich wieczność Drukuj Email
piątek, 31 października 2014 14:48, odsłon: 191

Jeszcze tak niedawno byli wśród nas. Razem pracowaliśmy, podejmowaliśmy trudne decyzje, spieraliśmy się, świętowaliśmy ważne wydarzenia. W powietrzu zawisły słowa, których nie zdążyliśmy wypowiedzieć i te, które wypowiedzieliśmy niepotrzebnie…

Wspominamy tak niedawno jeszcze obecną wśród nas w Urzędzie Miejskim Alinę Judasz, sołtyskę Harbutowic Danutę Chodnik, organistę i wielkiego nauczyciela kultury muzycznej w Sułkowicach Józefa Oliwę, zmarłych strażaków, nauczycieli, rodziców i przyjaciół.

Dziś pozostały nam wspomnienia, owoce pracy ich życia i nasza pamięć. Tyle możemy im dać.

Pamiętamy o wszystkich, którzy odeszli.

Tylko tyle i aż tyle.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

cmentarz

 

Podożynkowa integracja Drukuj Email
piątek, 03 października 2014 08:46, odsłon: 613

miniaturkaTak się bawią gospodynie

Gospodynie ze Stowarzyszenia "Cis" w Harbutowicach zaprosiły pozostałe stowarzyszenia z grupy dożynkowej "Sułkowicka Podkowa" na wspólną zabawę w strażnicy w Harbutowicach. Przeznaczyły na to nagrodę wręczaną przez starostę za wieńce dożynkowe na dożynkach powiatowych.

Więcej…
 

Zatoki przystankowe, chodnik i przejście dla pieszych Drukuj Email
czwartek, 02 października 2014 14:57, odsłon: 674

zatokiBezpieczniej na drodze krajowej w Krzywaczce

Po blisko 10 latach starań w Krzywaczce przy drodze krajowej w okolicy Fabryki Mebli Ryś powstają zatoki przystankowe, które pozwolą na zlokalizowanie w tym miejscu bardzo potrzebnego przystanku autobusowego.

Więcej…
 

Konsekracja nowego ołtarza w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 02 października 2014 14:41, odsłon: 1167

konsekracjaOd gminy na jubileusz 50-lecia parafii

Sułkowice świętowały jubileusz 50-lecia swojej świątyni połączony z konsekracją nowego ołtarza. Dokonał jej ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. proboszcza Edwarda Antolaka, księży pracujących w parafii obecnie i w przeszłości, księży rodaków, kapłanów z dekanatu sułkowickiego oraz gości ks. kardynała i ks. proboszcza.

Z tej wyjątkowej okazji gmina Sułkowice ufundowała do kościoła kielich na komunikanty, który burmistrz Piotr Pułka wręczył na ręce ks. kardynała podczas procesji z darami ofiarnymi. Metropolita ks. kardynał Stanisław Dziwisz - Honorowy Obywatel naszej gminy - otrzymał też od delegacji Urzędu Miejskiego bukiet róż i podziękowania za pamięć o nas przy wielu ważnych wydarzeniach w gminie i dekanacie.

Podczas liturgii śpiewał chór Apassionata,  grała sułkowicka orkiestra dęta, a każda z grup duszpasterskich działających przy kościele dołożyła wielu starań, by wzbogacić oprawę tej uroczystości.

Więcej…
 

Zebrania mieszkańców podjęły decyzję Drukuj Email
czwartek, 02 października 2014 11:35, odsłon: 510

miniaturkaNa co przeznaczymy Fundusz Sołecki 2015?

Na zebraniach wiejskich w trzecią i czwartą niedzielę września mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu Funduszu Sołeckiego w roku 2015.

Biertowice za te pieniądze wykonają rozbudowę oświetlenia ulicznego w różnych punktach wsi.

Harbutowice z Funduszu Sołeckiego również wykonają oświetlenie - przy drodze na Końcówkę.

Krzywaczka przeznaczy swoje pieniądze wybrukowanie kostką drogi do cmentarza.

Rudnik postanowił wykonać aleję procesyjną wokół kościoła.

Więcej…
 

Dla bezpieczeństwa uczniów Drukuj Email
czwartek, 02 października 2014 11:22, odsłon: 420

miniaturaWidoczni na drodze

Szkoły podstawowe w naszej gminie od kilku lat biorą udział w akcji "Odblaskowa szkoła". Obejmuje ona pracę z uczniami - począwszy od sześciolatków - prowadzoną przez wychowawców, prelekcje przedstawicieli policji i straży miejskiej oraz ćwiczenia w terenie. Szkoły zaopatrzyły dzieci w kamizelki odblaskowe, a nauczyciele przestrzegają zasady, by korzystać z nich podczas wyjść na wycieczki. Uczulają także uczniów, by nosili kamizelki lub elementy odblaskowe także poza szkołą, zwłaszcza popołudniami i wieczorami, gdy widoczność jest bardzo ograniczona.

 

(red.)

Więcej…
 

Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi ... Drukuj Email
środa, 01 października 2014 12:53, odsłon: 519

Ogłoszenie
w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015".

Więcej…
 

Wnieść święty proch w swoją ziemię Drukuj Email
wtorek, 30 września 2014 13:25, odsłon: 685

michal2014W leśnym Sanktuarium u św. Michała.

Przełom września i października ma wybitnie mocnych patronów - począwszy od 29 września, poświęconego  Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi - Świętym Archaniołom, aż do 2 października, kiedy to w szczególny sposób dziękujemy Aniołom Stróżom.  Anielska jesień. Gdzie lepiej można odczuć jej moc, niż na polanie w Lesie Groby, w miejscu, które - jak mówił podczas kazania ks. proboszcz parafii w Harbutowicach Zbigniew Nowak - nasi przodkowie w XIV wieku w mądrości swojej poświęcili św. Michałowi Archaniołowi. W naszym najbliższym sercu, leśnym Sanktuarium.

Więcej…
 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Drukuj Email
poniedziałek, 29 września 2014 15:52, odsłon: 734

 

zawody_strazackie Tegoroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze rozegrane zostały na stadionie KS Gościbia w niedzielę 21 września. Udział brało 6 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, w tym jedna kobieca. Zmagania zawodników oceniała komisja sędziowska powołana przez Zarząd Miejsko-Gminny pod przewodnictwem sędziego głównego – Łukasza Ostafina z OSP Pcim.

 

Więcej…
 

W rankingu gmin Małopolski w pierwszej 20-tce. Ciągniemy ostro w górę. Drukuj Email
piątek, 26 września 2014 14:44, odsłon: 444

Sułkowice wśród najlepszych gmin Małopolski

W rankingu najlepszych gmin Małopolski  2014 r. gmina Sułkowice uplasowała się na 18. miejscu (w roku 2012 było to miejsce 75, w 2013 - 45). Ocenianych było 179 gmin. Ocenie poddane zostały wszystkie gminy Województwa Małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu, czyli: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. Ranking prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Tak oto jeden ranking potwierdza drugi. Niedawno informowaliśmy o tym, ze Gmina Sułkowice weszła do grona 100 najlepszych gmin Polski. Okazuje się, że w Małopolsce daje nam to 18 miejsce pośród wszystkich małopolskich gmin.

Ciężka, systematyczna i konsekwentna praca przynosi owoce.

Więcej…
 

Ankieta NIK Drukuj Email
środa, 17 września 2014 14:46, odsłon: 490


Najwyższa Izba Kontroli prowadzi badanie aktywności sportowej oraz stopnia i warunków wykorzystania obiektów sportowych wybudowanych w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej w woj. małopolskim.

W związku z powyższym prosimy mieszkańców o wypełnienie ankiety.


http://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey/index.php?r=survey/index&sid=785322&lang=pl

 

Wystawa z historii ślusarstwa w Internacie Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:41, odsłon: 678

Dar Bogdana Kowalcze dla TPS Kowadło i Sułkowic

 

kowadlo W holu internatu i w sali na piętrze obejrzeć można wystawę narzędzi i wyrobów ślusarskich z przełomu XIX i XX wieku ze zbiorów podarowanych przez Bogdana Kowalcze Towarzystwu Przyjaciół Sułkowic „Kowadło”.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 104 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka