Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
W związku z prowadzonymi w GOK zapisami do szkoły muzycznej Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:12, odsłon: 1211

Nasze votum separatum

Zapisy prowadzone przez GOK do szkoły muzycznej w Czasławiu połączone z obietnicą utworzenia filii tej szkoły w Sułkowicach NIE SĄ DZIAŁANIEM GMINY SUŁKOWICE.

Gmina zapowiadaną gminna szkołę muzyczną zamierza otworzyć w roku szkolnym 2015/2016 czyli za rok i na razie NIE PROWADZI do niej zapisów.

W związku z dezorientacją osób pragnących zapisać dzieci do szkoły muzycznej poniżej publikujemy wywiad na ten temat z wiceburmistrz Rozalią Oliwą z najnowszego numeru "Klamry".

 

szkola_muzyczna

Więcej…
 

Trwa plebiscyt na najlepszy projekt w powiecie Drukuj Email
poniedziałek, 29 września 2014 08:17, odsłon: 302

Nie dajmy się! Głosujmy na zalew do 7 października !

Przypominamy, trwa plebiscyt na najlepszy projekt zrealizowany w każdym małopolskim powiecie, ogłoszony przez województwo małopolskie. Z naszego powiatu może wygrać tylko jeden projekt. Jak dotąd nasz zalew jest na topie. Do niedawna deklasowaliśmy  rywali, ale teraz Dobczyce się zmobilizowały i zaczynają nam deptać po piętach. Gratulujemy im świetnego centrum, ale za naszym zalewem stoimy murem.

Nie dajmy się! Chwalmy swoje !

 

Głosowanie odbywa się na stronie


www.malopolskawidaczmiany.pl


UWAGA! Organizator przedłużył termin głosowania do 7 października.

Głosujmy więc !

 

Wystarczy wejść na tę stronę, wybrać powiat myślenicki i oddać swój głos.

Głosuj ! Do wygrania markowe czytniki e-booków !

Każdego dnia można oddać 1 głos z każdego posiadanego urządzenia.


(red.)

 

glosowanie201409

 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:22, odsłon: 658

krzywaczka plac zabawOtwarcie placu zabaw w Krzywaczce

Okazją do wspaniałej zabawy i mnóstwa radości było oficjalne otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce - pierwszego placu zabaw dla dzieci w tej miejscowości. Plac powstał w ramach programu Radosna Szkoła, co oznacza, ze w połowie został sfinansowany przez rząd, a w połowie z budżetu gminy.
Plac zabaw został zorganizowany na terenie zielonym przy szkole o powierzchni 560 m kw., jest ogrodzony i posiada bezpieczną nawierzchnię amortyzująca upadek. Wyposażony został w różnego rodzaju zestawy do zabaw ruchowych oraz ćwiczeń i dla dzieci z przedszkola i dla młodszych oraz starszych. Są też na nim tradycyjne huśtawki, zjeżdżalnie i "pajęczyny" do wspinania się. W sumie plac kosztował ponad 200 tys. zł.

Więcej…
 

VII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:03, odsłon: 1043

miniaturkaTort orzechowy na 45. urodziny miasta

Pierwsze niedzielne popołudnie września w Sułkowicach od siedmiu już lat przebiega pod znakiem Jarmarku "Sułkowicka Jesień". Na jarmarku zaś, wiadomo: szwarc mydło, powidło i mnóstwo atrakcji dla wszystkich. W tym roku był nawet tort orzechowy - na 45. urodziny miasta.

Czego tam nie było. Dzieci śpiewające i tańcujące na góralską nutę (Turbacyki-Gorce, Młodzi Jasieniczanie) i na nowoczesną (Studio Tańca R), Dzieci Chudego zarażające energią, czarujące przedszkolaki, orkiestry dęte (no bo jak bez orkiestry!) i DJ do tańca. I szczudlarz puszczający ogromne bańki, i baloniarka robiąca rozmaite kształty na zamówienie. Nawet jabłuszka na złość Putinowi od rudnickiej "Kaliny". A żeby mu bardziej dopiec - to jabłuszka pysznie pieczone. Nawet pierogi smażone "na żywo" przez harbutowskie gospodynie, i sułkowicka krzonówka, i miody z własnych pasiek, i piękne bukiety, i coś do ogrodu, i coś na zdrowie, i coś na ozdobę, oj… czego oczy nie widziały, to próżno opowiadać. Trzeba przyjechać, choćby za rok.

jarmark itv

 

Więcej…
 

Ulgi dla rodzin z więcej niż dwojgiem dzieci Drukuj Email
czwartek, 04 września 2014 13:47, odsłon: 1291

Sułkowicka Karta Rodzina 3+

Trzecie dziecko nie płaci za śmieci, 50 gr za przedszkole

Rodziny wychowujące więcej niż dwoje dzieci będą mogły wyrobić sobie Sułkowicką Kartę Rodzina 3+, która uprawnia do zniżek - zarówno wprowadzonych przez gminę, jak też przez partnerów projektu - firmy i instytucje. Wprowadzone zostały ulgi w opłatach za śmieci (trzecie i następne dziecko nie płaci za śmieci, jeśli właściciel nieruchomości wypełni odpowiednią deklarację). Jeśli w rodzinie jest troje dzieci lub więcej, to opłata za przedszkole za każdą godzinę w przedszkolu (powyżej bezpłatnych 5 godzin realizacji podstawy programowej) wyniesie 50 gr, a nie 1 zł. Dotyczy to trojga i więcej dzieci w rodzinie, niezależnie od tego, ile z nich chodzi do przedszkola. Sułkowicka Karta Rodzina 3+ jest naszą kartą lokalną, z ulgami dla mieszkańców naszej gminy i nie zastępuje ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obydwie karty są niezależne od siebie i należy je wyrabiać oddzielnie: w Urzędzie Miejskim - Sułkowicką  Rodziny3+, a w OPS-ie - ogólnopolską.

Więcej…
 

Dożynki powiatowe w Tokarni Drukuj Email
czwartek, 04 września 2014 14:04, odsłon: 816

doz powiat"Sułkowicka Podkowa" z wieńcem, krzonówką i… cepem

Zgodnie z ustalonym od kilku lat zwyczajem, na dożynkach powiatowych w Tokarni naszą gminę reprezentowała grupa dożynkowa "Sułkowicka Podkowa": Harbutowice wiły wieniec, Rudnik go ośpiewywał, Sułkowice przygotowały stoisko z krzonówką i chlebem ze smalcem, a Krzywaczka napiekła ciasta - czyli coś dla oka, coś dla ucha i coś dla podniebienia od gminy Sułkowice. Obok gospodyń pyszne sułkowickie wypieki prezentował nasz GS.

Więcej…
 

Ogłoszenie o kolejnym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu zmiany MPZP - Krzywaczka Drukuj Email
środa, 03 września 2014 08:59, odsłon: 1958

Sułkowice, dn. 3 września 2014r.

BURMISTRZ SUŁKOWIC

OGŁOSZENIE
o kolejnym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Krzywaczka - w jej granicach administracyjnych z wyłączeniem terenu określonego w Uchwale Rady Miejskiej w Sułkowicach nr XLI/265/2014 z dnia 6 lutego 2014 r. oraz terenów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Sułkowicach nr  XLVII/311/2014 z dnia 29 sierpnia 2014 r.

Więcej…
 

Ogłoszenie o kolejnym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu zmiany MPZP - Rudnik Drukuj Email
środa, 03 września 2014 08:43, odsłon: 1459

Sułkowice, dn. 3 września 2014r.

BURMISTRZ SUŁKOWIC

 

OGŁOSZENIE
o kolejnym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Rudnik - w jej granicach administracyjnych z wyłączeniem terenów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Sułkowicach nr XLVII/312/2014  z dnia 29 sierpnia 2014 r.

Więcej…
 

Gminne dożynki w Harbutowicach Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 11:22, odsłon: 1034

Kołacz złoty w ręku trzyma

 

dozynki_2014 Żeby ta Msza Święta Dożynkowa chwyciła Pana Boga za serce i żeby błogosławił nam wszystkim w naszej gminie – modlił się ks. proboszcza Zbigniew Nowak podczas gminnych dożynek w Harbutowicach w niedzielę 24 sierpnia. Jak zwykle gospodynie ze Stowarzyszenia „Cis” z Harbutowic uwiły piękny wieniec dożynkowy, gospodynie ze Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika przygotowały finezyjny kosz warzyw i owoców, a pszczelarze – słoiki pysznego miodu. Przynieśli je do kościoła, przywieźli konno i kolaśno na umajonych wozach, by dziękować za obfite plony w imieniu ludzi pracujących na roli, w ogrodach i sadach w całej naszej gminie, a następnie bawili się do późnego wieczora na zabawie dożynkowej.

 

Więcej…
 

Życzenia na rozpoczęcie roku nowego szkolego 2014-2015 Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 13:25, odsłon: 335

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy
Pracownicy Szkół i Przedszkoli
Szanowni Rodzice z Radą Rodziców na czele
Kochane Dzieci i Uczniowie

Minęły wakacje i rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny. Zaczyna się czas wytężonej pracy dla grona pedagogicznego, uczniów, jak i rodziców.
Życzymy wszystkim Uczniom osiągania, jak najlepszych wyników
w zdobywaniu wiedzy. Niech nie zabraknie Wam sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was miejscem rozwoju własnych uzdolnień, jak również radości i wielu przyjaźni
Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkół i Przedszkoli życzymy wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujmy również wszystkim Rodzicom. Niech osiągnięcia dzieci przyniosą Państwu wiele satysfakcji.
Wszystkim życzymy, aby nowy rok szkolny 2014/2015 był pełen sukcesów zarówno w zdobywaniu wiedzy, pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.
Ze swej strony pragniemy zapewnić, że nadal będziemy dbać jak najlepiej
o rozwój gminnej edukacji oraz stwarzanie coraz lepszych warunków do nauki
w naszych szkołach.

              Piotr Pułka
               Burmistrz

 

Zebrania w sprawie kanalizacji ulic Kowalskiej, Na Węgry i 11 Listopada Drukuj Email
czwartek, 04 września 2014 08:05, odsłon: 431

Burmistrz Gminy Sułkowice Serdecznie zaprasza mieszkańców Sułkowic z terenów objętych budową nowej sieci kanalizacyjnej (ul. Kowalska, ul. Na Węgry, ul .11 Listopada) na spotkanie w sprawie procedury przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej w strażnicy OSP w Sułkowicach w następującej kolejności:

 • w dniu 9 września 2014 roku godz. 18.00 mieszkańcy ulicy 11 Listopada oraz ulicy Kowalskiej od skrzyżowania z ulicą Wolności do mostu Unijnego,
 • w dniu 10 września 2014 roku godz. 18.00 pozostali mieszkańcy ulicy Kowalskiej oraz części ulicy Na Węgry do Państwa Skorut (ul. Na Węgry nr 107)
 • w dniu 11 września 2014 roku godz. 18.00 Pozostali mieszkańcy ulicy Na Węgry, ulicy Starowiejskiej oraz mieszkańcy części Harbutowic objęci projektem (Głębiec). 

Świetlica środowiskowa zaprasza Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 07:14, odsłon: 277

swietl ul

 

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 14:59, odsłon: 233

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 20 sierpnia 2014 r.
w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

 

Pożegnanie lata na Kamieńcu Drukuj Email
wtorek, 26 sierpnia 2014 07:23, odsłon: 970

esioki2014Esioki, piłka i dobra zabawa

Powiatowy zlot esioków wygrał gość, który przyjechał aż z Liszek - Władysław Makowski . Co prawda jego zielony traktorek nie pokonał takiej drogi, tylko został przywieziony busem - wraz z całą dokumentacją - ale manewry na polu Stanisława  Włocha zaliczył na medal. Drugie miejsce zdobył rasowy esiok - z kogutem na dachu - Jerzego Sroki  z Sułkowic (dla swoich "Pituska"). W sumie do zawodów stanęło 9 pojazdów i 9 załóg majsterkowiczów z całymi rodzinami, przyjaciółmi i sąsiadami. Każdy coś wygrał, począwszy od markowych elektronarzędzi, 20 l ropy i 5 worków ziemniaków po wiele innych upominków ufundowanych przez licznych sponsorów Zakończenia  Lata na Kamieńcu w Sułkowicach.

Więcej…
 

Nasz zalew i projekt "Krok w lepsze jutro" nominowane przez Województwo Małopolskie Drukuj Email
wtorek, 16 września 2014 15:23, odsłon: 307

Chwalmy swoje

Głosujmy na dwa projekty zrealizowane w naszej gminie w Plebiscycie "Małopolska. Widać zmiany" ogłoszonym przez Województwo Małopolskie.
Z naszej gminy Urząd Marszałkowski nominował do plebiscytu dwa projekty: zalew rekreacyjny oraz  projekt OPS "Krok w lepsze jutro".  Z każdego powiatu województwa małopolskiego wygra tylko jeden projekt. Może nasz? To zależy tylko od nas.

Głosowanie odbywa się na stronie
www.malopolskawidaczmiany.pl
i potrwa do końca września.

Żeby głosować wystarczy wejść na tę stronę, wybrać powiat myślenicki i oddać swój głos na jeden z  naszych projektów.


(red.)

 

glosowanie201409

 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 105 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka