Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Sułkowice przyjazne środowisku i mieszkańcom Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:38, odsłon: 576

 Prestiżowa nagroda ekologiczna dla naszej gminy

 

przyjazni_srodowisku Gmina Sułkowice za swoje działania proekologiczne została jednym z 10 Laureatów Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w podkategorii „Miasta Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom”. Przyznana nam nagroda ma walor prestiżowy i promocyjny. Obejmuje ona: certyfikat oraz statuetkę „Przyjaznych Środowisku”, nagrodę pieniężna w wysokości 10 tys. zł, bezpłatne przygotowanie 4-minutowego filmu promującego działania gminy i jego emisję na portalu internetowym onet.pl, bezpłatną promocję gminy poprzez ogólnopolską wystawę zdjęć wielkoformatowych „Miasta Przyjazne Mieszkańcom i Środowisku” oraz bezpłatny udział w Kongresie Zakończeniowym „Budujemy Polskę Przyjazną Mieszkańcom i Środowisku” w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Narodowa Rada Ekologiczna, w której skład wchodzą przedstawiciele Parlamentu RP, Głównego i Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska, Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczelni akademickich oraz organizacji branżowych. NRE przewodzi małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.
A oto, co zostało szczególnie docenione w naszej gminie przez jurorów tego konkursu:

Więcej…
 

Stypendium szkolne Drukuj Email
środa, 20 sierpnia 2014 08:11, odsłon: 335

Stypendium szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - składanie wniosków 1 - 15 września 2014 r. w OPS w Sułkowicach.

Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (oraz pełnoletni uczniowie) mogą się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.
Dochód netto na członka rodziny nie może przekraczać 456 zł na osobę miesięcznie. (uwaga: do dochodu nie wlicza się kwoty otrzymanego stypendium szkolnego).
Wnioski dla uczniów podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należy składać w ustawowym terminie 1 - 15 września 2014 r.
Jeżeli w rodzinie wystąpiło w ostatnim czasie zdarzenie losowe, można się również ubiegać o jednorazowy zasiłek szkolny.
Druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny oraz wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, który prowadzi całość spraw związanych z przyznawaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Druki wniosku dostępne są również na stronie Internetowej Ośrodka http://www.ops.sulkowice.pl  w zakładce „aktualności”.

 

Bezpłatne obiady dla uczniów Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:11, odsłon: 324

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach przypomina, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2014/2015.

Podstawowy warunek: w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 lub pod numerem telefonu 12- 272-50-20, 12- 272-50-21. 

 

Zdobyli szczyt Lodowego Księcia Kaukazu Drukuj Email
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:44, odsłon: 616

szczyt mZ Rudnika na Kazbek

Artur Maślanka z Rudnika poprowadził wyprawę wysokogórską na Kazbek (5033 m.n.p.m) na Kaukazie. W wyprawie wziął udział także drugi rudniczanin Marek Osielczak. Szczyt został zdobyty 14 lipca. Na swojej stronie internetowej zamieścili szczegółową i barwną relację z wyprawy, łączącą opis zdobywania szczytu z bardzo smacznymi relacjami z podróży, spotkań z ludźmi, poznawania egzotycznych zabytków, by wreszcie pozwolić czytelnikowi zachłysnąć się radością z sukcesu - zdobycia szczytu Lodowego Księcia Kaukazu. Już po fakcie, czyli zdobyciu szczytu, wyprawowicze uznali decyzję o wyruszeniu na Kazbek za: strzał w dziesiątkę (...) jest i spora wysokość, i cudowne widoki, piękny górzysty krajobraz, niesamowity kraj z kulturą, która powala, no i ta wspaniała natura! Kraj i kultura to oczywiście Gruzja.

Więcej…
 

Wyprawka szkolna 2014/2015 Drukuj Email
czwartek, 07 sierpnia 2014 11:28, odsłon: 308

POMOC FINANSOWA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW

Szanowni P.T. Rodzice,

Uprzejmie informuję, że wnioski o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników będzie można składać

od 18 sierpnia do 3 września 2014 r.

- do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015.
1. Programem w roku 2014 będą objęci uczniowie rozpoczynający naukę:
1)  w klasach II, III i VI szkoły podstawowej;
2)  w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej;
oraz
3) wszyscy uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

czytaj więcej ...

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 (do pobrania).
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (do pobrania).

 

Dostawa tablic informacyjnych Drukuj Email
środa, 06 sierpnia 2014 13:03, odsłon: 377

Urząd Miejski w Sułkowicach

zaprasza do składania ofert na wykonanie i dostawę tablic informacyjnych

w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

 

Pełna treść ogłoszenia w załączeniu

 

Łukasz Flaga z Biertowic w zespole polskich wędkarzy zdobył Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 12:09, odsłon: 701

Drużynowe Mistrzostwo Świata

 

lukasz-flaga Jak informuje na swojej stronie Polski Związek Wędkarski w Myślenicach: „Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Assen w Holandii drużyna Polski w składzie Łukasz Flaga, Mikołaj Geisler, Maciej Białdyga, Mateusz Turek oraz Kamil Lorenc zdobyła tytuł Mistrzów Świata w wędkarstwie spławikowym w kategorii U23. Indywidualnie Łukasz zajął 7 miejsce”. Łukasz jest mieszkańcem Biertowic, studentem gospodarki przestrzennej i wyceny nieruchomości na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Więcej…
 

Gmina Sułkowice przeskoczyła połowę stawki Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 13:10, odsłon: 705

miniaturaNa 46. miejscu w kraju w rankingu "Rzeczpospolitej"

Rok temu cieszyliśmy się, że gmina Sułkowice uplasowała się w pierwszej "setce" gmin w Polsce w rankingu "Rzeczpospolitej". W tym roku przeskoczyliśmy o połowę stawki. Jesteśmy na 46. miejscu! Wynik ten o tyle napawa satysfakcją, że nie zależy od niczyich sms-ów, subiektywnych opinii i widzimisię zwolenników i oponentów. "Rzeczpospolita" tworzy swój ranking w oparciu o twarde dane, m.in. z Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Regionalnej Izby Obrachunkowej. Pod lupę kapituły poszły takie parametry, jak sprawność zarządzania, dochody, wydatki, pozyskane środki unijne , zobowiązania/dochody, nakłady na gospodarkę mieszkaniową, wydatki na promocję w wydatkach ogółem, współpraca z organizacjami pozarządowymi, edukacja, liczba nowych podmiotów gospodarczych, polityka prorodzinna, innowacyjność itd. Wszystkie te dane są przeliczane w złotówkach na osobę lub w procentach.

Więcej…
 

Wakacje z KS Gościbia Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 09:01, odsłon: 605

gosc2014Młodzi piłkarze Klubu Sportowego Gościbia - "Orliki" i "Żaki" - wyjechali na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Borku koło Bochni. Wrócili zachwyceni, pełni zapału do doskonalenia swoich sportowych umiejętności i szkolenia ducha sportowej walki. To były wspaniałe wakacje!

Więcej…
 

Zaproszenie na VII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 11:41, odsłon: 300
alt


 

 

Zalew w Sułkowicach na sportowo Drukuj Email
czwartek, 24 lipca 2014 08:32, odsłon: 746

miniaturkaAquathlon po raz drugi

Imprezą towarzyszącą Dniom Sułkowic po raz drugi były zawody sportowe aquathlon rozgrywane o Puchar Burmistrza i Puchar KS Delfin na sułkowickim zalewie.

Nasze zawody ujęte są w triathlonowym kalendarzu na 2014 r. Triathlon łączy pływanie, bieganie i jazdę na rowerze. Sułkowickie zawody zostały wprowadzone do tego terminarza dla zawodników z całej Polski, pomimo że zawodnicy rywalizują tylko w dwóch pierwszych konkurencjach - bez jazdy na rowerze. Ale i tam muszą dać z siebie całą parę. Ubiegłoroczne , pierwsze zawody były dużym sukcesem w środowisku sportowym. Wielu zawodników wróciło tu po raz drugi w tym roku. Wielu też było nowych, zachęconych pozytywnymi relacjami. Mały jest nasza zalew, ale pięknie położony i bardzo funkcjonalny. A poza tym atmosfera i organizacja - rewelacja. Tak twierdzą zawodnicy.

Więcej…
 

Półkolonie Świetlicy Środowiskowej dla dzieci z całej gminy Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 15:36, odsłon: 628

miniaturkaNa szlakach Akcji Lato

Z półkolonii organizowanych przez Świetlicę Środowiskową korzysta w tym roku 179 dzieci z całej gminy. Na zajęciach świetlicowych wesoło i twórczo spędzają one pierwsza połowę wakacji pod okiem wykwalifikowanych opiekunów (codziennie od 7 do 29 lipca w filiach świetlicy w swoich miejscowościach). Poza tym całą wielką grupą chodzą na wycieczki, jeżdżą w ciekawe miejsca i co jakiś czas pławią się w basenie krytym w Suchej Beskidzkiej. Byli np. w Wesołym Miasteczku i ZOO w Chorzowie, w skansenie z Wygiełzowie - i w Zamku Lipowiec, na Kudłaczach skąd zaliczyli zjazd jedną z najdłuższych w Polsce linowych kolejek krzesełkowych z Chełmu na myślenickie Zarabie (2006 m). W każdej z wycieczek bierze udział ponad 100 dzieci. Rodzice opłacają jedynie wstępy - resztę zapewnia organizator. A na miejscu w świetlicy i jej filiach są konkursy, zawody, wspólne śpiewanie i mnóstwo wesołej zabawy. W takich warunkach nawet kurs pierwszej pomocy udzielany dzieciom przez ratowników medycznych z Krakowa też jest wspaniałą zabawą - i bardzo pożyteczną.

(awz)

Więcej…
 

Zaproszenie na Dożynki Gminne w Harbutowicach Drukuj Email
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 12:42, odsłon: 227
alt


 

 

25-lecie ślubów sióstr Jolanty Marty Koźlak i Stanisławy Judasz Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 13:49, odsłon: 900

miniaturkaSursum corda w Rudniku

To było wielkie święto dla całego Rudnika. Siostry rodaczki Jolanta Marta Koźlak i Stanisława Judasz obchodziły rocznicę 25-lecia ślubów zakonnych. Z tej okazji w kościele parafialnym w Rudniku odprawiona została uroczysta Msza Święta dziękczynna, połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z tej parafii. Razem z ks. proboszczem Dariuszem Zoniem koncelebrowali ją księża, którzy odcisnęli swój ślad na życiu zakonnym jubilatek, pod przewodnictwem budowniczego rudnickiego kościoła, obchodzącego w tym roku własny jubileusz 50-lecia kapłaństwa, ks. Władysława Kosa. Obydwie zakonnice są jego uczennicami i wychowankami.

Więcej…
 

32 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej wyjechało w Bieszczady Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2014 10:53, odsłon: 606

lato01Akcja Lato w Uhercach

W niedzielę 20 lipca wyruszyło w Bieszczady 32 dzieci spośród uczestników Akcji Lato, organizowanej jak co roku przez Świetlicę Środowiskową dla dzieci z całej gminy. Dzieci spędzą tydzień w ośrodku wczasowym pięknie położonym w sercu Bieszczad.  W programie przewidziano dla nich bardzo atrakcyjne wycieczki, a na miejscu w ośrodku mają do dyspozycji otwarty basen. Wraz z dziećmi pojechała kierownik Świetlicy Krystyna Sosin i dwie nauczycielki. Grupa wyjechała – jak zwykle -  z ratownikiem wodnym.

(awz)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 106 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka