Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Za Centrum Kultury w Krzywaczce - I miejsce w konkursie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2013 09:57, odsłon: 914

ckI miejsce w Małopolsce dla gminy Sułkowice w konkursie "Przyjazna wieś"

Projekt "Utworzenie Centrum Kultury w Krzywaczce" zwyciężył w małopolskim etapie V edycji konkursu "Przyjazna wieś" w kategorii infrastruktura społeczna. Celem konkursu było pokazanie najlepszych inicjatyw z zakresu infrastruktury, zrealizowanych na obszarach wiejskich na terenie województwa małopolskiego dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Nasza gmina wygrała pamiątkową statuetkę nagrody, promocję projektu na stronach www.fundusze.malopolska.pl, www.malopolskie.ksow.pl oraz nagrodę specjalną europosła Czesława Siekierskiego dla zdobywców I miejsca - wyjazd do Brukseli. Decyzją Regionalnej Komisji Konkursowej - projekt został zgłoszony do rywalizacji w etapie ogólnopolskim.

Bardzo się cieszymy z tej nagrody. To jest bardzo dobra promocja gminy, bo znowu będzie się o niej mówiło - dobrze mówiło - z powodu rzetelnej pracy wykonanej przez urząd i zespół aktywnych mieszkańców.

Więcej…
 

95. rocznica odzyskania niepodległości Drukuj Email
środa, 13 listopada 2013 14:12, odsłon: 745

ministura11 Listopada w Sułkowicach

Święto Niepodległości zgromadziło w tym roku w kościele w Sułkowicach i pod pomnikiem na Rynku wyjątkowo licznie mieszkańców naszej gminy, delegacje z wieńcami i poczty sztandarowe. 95. Rocznicę odzyskania niepodległości uczcili modlitwą, pieśniami patriotycznymi i chwilą zadumy sensem niepodległości i wolności Ojczyny w osobistym życiu człowieka. Po uroczystościach pod pomnikiem w strażnicy OSP w Sułkowicach w świątecznej atmosferze wręczone zostały nagrody samorządowe, przyznane w tym roku przez Radę Miejską ks. Markowi Sudrowi, Stanisławowi Biernatowi i Stowarzyszeniu Gospodyń "Kalina".

Więcej…
 

W bibliotece - Wieczorek poetycki "Nocą, gdy nie śpię" Danuty Dróżdż - 06.11.2013 r. Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2013 14:11, odsłon: 663

poezja"Tworzyć to moje motto/To moje wezwanie"

W Izbie Tradycji można oglądać wystawę prac malarskich Danuty Dróżdż, uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach. Jednak to tylko jeden z talentów tej uzdolnionej artystki. Jej główną działalnością artystyczną jest bowiem poezja, którą można było usłyszeć na wieczorku poetyckim w sułkowickiej bibliotece.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach wraz z WTZ w Harbutowicach zorganizowały 6 listopada 2013 r. spotkanie autorskie poetki Danuty Dróżdż, prezentującej tomik wierszy pt. "Oczekiwanie". Na zaproszenie odpowiedzieli: władze gminy, uczestnicy harbutowickich warsztatów terapii zajęciowej, proboszcz z Palczy Jan Gibała, młodzi czytelnicy biblioteki w Harbutowicach, a także rodzina oraz znajomi i przyjaciele autorki. W ten sposób dyrektor GBP Małgorzata Dzidek promuje czytelnictwo, działalność swojej instytucji, a także pokazuje, że już od kilku miesięcy co tydzień z wielkim zadowoleniem i zaangażowaniem współpracuje z osobami niepełnosprawnymi oraz w efekcie prezentuje ich różnorodne uzdolnienia.

Więcej…
 

Jubileusz nadania imienia i sztandaru w Gimnazjum w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 13:32, odsłon: 825

miniaturkaFestiwal wdzięczności i talentów

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Gimnazjum w Sułkowicach świętowali 10-lecie nadania imienia Prymasa tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego i sztandaru. Za tego Patrona społeczność szkolna najpierw podziękowała Panu Bogu Mszą św. w kościele parafialnym, a następnie ludziom za serce dla szkoły, ofiarna prace na jej rzecz i pomoc tych, na których zawsze można liczyć.

Wielu dostojnych gości zasiadło na honorowym miejscu w hali sportowej gimnazjum. Przynieśli ze sobą słowa uznania dla szkoły, wybrane myśli z bogatego duchowego dorobku Prymasa Tysiąclecia, przesłania na dalsze lata i prezenty "urodzinowe". Prezes Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska Bohdan Piotrowicz przywiózł uczniom dar szczególny - sfinansuje wycieczkę do Muzeum Lat Dziecięcych Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli; miejsca gdzie przygotowywał się do swojego życiowego powołania i uczył odpowiadać na Głos Boży.

Więcej…
 

Łabędzie na zalewie w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 13:25, odsłon: 462

labedzie mLato już dawno za nami, złota polska jesień pojawia się i znika, promienie złocistego słońca rozpieszczają nas coraz rzadziej, jednakże spacery wskazane są o każdej porze roku. Sułkowice mają zalew, gdzie można przyjść z przyjaciółmi, czy ze swoją drugą połówką. Niektórzy kojarzą nasze jeziorko tylko z upalnym latem i przyjemną ochłodą we wszystkie gorące dni. A przecież można zalew wykorzystywać przez cały rok. W zeszłym roku przebojem zalewu stał się żółw, który nieoczekiwanie się tam pojawił. W tym roku przebojem są tu inne zwierzęta. Otóż ostatnio na zalewie pojawiły się dwa dostojne łabędzie. Uroczo i romantycznie wyglądają w jesiennej scenerii sułkowickiej przyrody. Warto tu przyjść i pooglądać z bliska te wspaniałe okazy. Zapraszamy!

JGK

Więcej…
 

Sadzimy drzewa i krzewy Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:35, odsłon: 470

sadzenieW Sułkowicach i w Rudniku

Nad zalewem w Sułkowicach, za placem targowym na Zielonej i w Rudniku przybyło kilkaset nowych drzew.

Po burzliwych konsultacjach (bo była burza mózgów) sekretarz gminy Małgorzata Dziadkowiec i właścicielka szkółki drzew i krzewów Maria Szewczyk zdecydowały, że posadzone zostaną drzewa już nieco podrośnięte, tak by łatwiej przetrwały okres, w którym narażone są na zniszczenie niechcąco przez nieuważnych przechodniów. Z tej samej przyczyny wybrano iglaste i liściaste gatunki "zwyczajnych" drzew, naturalnie rosnących w naszych okolicach: sosny, jodły, lipy, akacje, jarzębiny i klony.

Więcej…
 

Gminne Święto Seniorów Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:39, odsłon: 517

Dzień SenioraAby starość była otoczona młodością

Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny zaprosił Seniorów naszej gminy do wspólnego świętowania ich Dnia wraz z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej z Sułkowic i Biertowic, pracownikami OPS i władzami gminy. Spotkania odbywają się w ramach projektu "Aktywni Razem", a miejscem święta jest Karczma w Krzywaczce, do której Seniorzy przywożeni są autobusem ze wszystkich miejscowości.

Przybyłych na wspólne święto 22 października 2013 r. oficjalnie powitali dyrektor OPS Józefa Bernecka i burmistrz Piotr Pułka, składając życzenia zdrowia, pogody ducha i kochających serc.

POKL

Więcej…
 

Awaria w Harbutowicach Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:03, odsłon: 1662

woda pagorekProblem z wodą na Pagórku

W studniach i prywatnych ujęciach w górnej części Pagórka wody co prawda jest pod dostatkiem, ale jest tak zamulona, że nie nadaje się do użytku, nawet do mycia czy prania. Nie da się z niej też korzystać w takich urządzeniach, jak np. pralki czy zmywarki. Problem powstał nagle, po wrześniowych gwałtownych opadach, z powodu prac przy budowie wyciągu narciarskiego.

Nie wiadomo, dlaczego błoto zaczęło osuwać się z góry jesienią, podczas gdy prace ziemne, które - jak się okazało po czasie - mogły mieć wpływ na ujęcia wody mieszkańców, wykonywane były wiosną. Mieszkańcy wszystkich prosili o pomoc, zgłaszali pretensje do inwestorów, a nerwy dyktowały im często także ostre słowa.

Więcej…
 

W Biertowicach na rzece Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:26, odsłon: 623

most b ceMy budujemy mosty, a bobry tamy

Długo oczekiwana budowa mostu w Biertowicach ma nieoczekiwanych sąsiadów. Pracownicy firmy Mosty Chrzanów ruszyli z pracami, przygotowując teren pod budowę, a tuż obok ze swoimi pracami rozłożyły się... bobry.

 

W Biertowicach ruszyła budowa mostu

Po długim wyczekiwaniu i niestety oporach kilku mieszkańców, chcących koniecznie zablokować inwestycję, Biertowianie wreszcie się doczekali. Nie będą już musieli jeździć w bród samochodem przez rzekę, albo przechodzić grożącą zawaleniem kładką w swojej miejscowości. Po nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji administracyjnej odnośnie budowy mostu łączącego przysiółek Za rzeką z centrum wsi Gmina Sułkowice przystąpiła już do budowy. Prace wykonuje firma Mosty Chrzanów sp. z o.o. Całkowity koszt zadania wynosi 1 mln 270 tys. 350 zł. Planowany termin ukończenia budowy to czerwiec 2014 r.

Więcej…
 

Raport z prezentacji społecznych dot. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2013 17:27, odsłon: 322

Informacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krakowych i Autostrad:

 

W związku z zakończeniem prac projektowych dot. etapu STEŚ II dla budowy drogi krajowej nr 52 na odcinku Bielsko Biała - Głogoczów (tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie informuje, że strony, które na etapie prezentacji społecznych wnosiły uwagi do dokumentacji projektowej mogą indywidualnie zapoznawać się z raportem z prezentacji społecznych.
Dokumentacja będzie dostępna w siedzibie GDDKiA w Krakowie przy ul. Mogilskiej 25 w pok.2 (na parterze) w terminie od 06.11.2013 do 21.11.2013, od wtorku do czwartku w godz. 10.00 – 12.00.
Tel.: 12  417 28 45

 

 

 

 

Wspomnienie bliskich zmarłych. Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 14:21, odsłon: 543

„Żaden człowiek nie odchodzi na zawsze ...”

o. Jan Andrzej Kłoczowski

W najbliższych dniach każdy z nas będzie wspominał swoich bliskich Zmarłych. Dajmy im to, co w naszej ludzkiej mocy – serdeczną pamięć, troskę o ich groby, modlitwę. Odwiedzając cmentarze pamiętajmy też o wspólnych przodkach naszej ziemi – tych, których pamiętamy i tych, którzy odeszli dawno temu, a przecież kształtowali naszą rzeczywistość. Poświęćmy im myśl, lampkę na grobie, wspomnijmy w modlitwie. Zadbajmy również o uporządkowanie zapomnianych grobów.

 

 

Więcej…
 

Zbiórka prezentów dla chorych w szpitalach. Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 12:55, odsłon: 199

Szanowni Dobroczyńcy

Myślenicki Teatr w Stodole rozpoczyna zbiórkę prezentów dla chorych w szpitalach: Myślenickim, Kraków-Prokocim oraz Onkologia na ul. Garncarskiej. To blisko 1,5 tys. podopiecznych. Wśród pacjentów tych szpitali są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy prezent jest dla nich prezentem wszechczasów. Niesie radość i świadomość że w tym świecie są ludzie, którzy darzą ich miłością. Po każdy z prezentów podjedziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej akcji.

Z wyrazami szacunku

Dorota Ruśkowska

Dyrektor

Tel. 669 151 545

 

Konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014". Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 18:19, odsłon: 445

 

Burmistrz Gminy Sułkowice informuje,

że w dniach od 29 października - 8 listopada 2013 r.

przeprowadzone zostaną konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014".


 

 

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Sułkowice Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 15:24, odsłon: 1093

Nagrody dla dyrektorów i nauczycieli

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka przyznaje dyrektorom i nauczycielom nagrody, dziękując tym samym za trud i zaangażowanie w kształcenie i wychowanie naszej młodzieży.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 107 z 119

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka