Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Zapisy do klasy I szkoły podstawowej od 3 do 31 marca br. Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 10:11, odsłon: 201

Zapisy do klas I szkół podstawowych
Zapisy dzieci 6- i 7- letnich do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015
odbywać się będą w dniach od 3 do 31 marca br.

W zapisach do klas I szkół podstawowych biorą udział:
1) dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2007);
2) dzieci 6-letnie (urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r.);
3) na wniosek rodziców dzieci 6-letnie (urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r.).

ZGŁOSZENIE

Piotr Pułka
Burmistrz Gminy Sułkowice

 

Zarządzenie Nr 24/2014 Burmistrza Gminy Sułkowice z dnia 4 marca 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej ... Drukuj Email
wtorek, 04 marca 2014 14:33, odsłon: 498

Zarządzenie Nr 24/2014
Burmistrza Gminy Sułkowice
z dnia 4 marca 2014 r.

 

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, działalności w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2014 r. przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego.

Więcej…
 

XLIII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 21 marca 2014 10:08, odsłon: 362

Informuje się mieszkańców Gminy Sułkowice, że XLIII sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach odbędzie się w dniu: 

27 marca 2014 r. (czwartek)
w Sali Samorządowej w Sułkowicach (Rynek 6), o godz. 15.00 

 

Więcej…
 

Wykaz miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie obwieszczeń oraz plakatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 12:55, odsłon: 491

INFORMACJA
Burmistrza Gminy Sułkowice
z dnia 3 marca 2014 r.

 

Na podstawie art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) podaję do wiadomości publicznej wykaz miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014 r.

Więcej…
 

Pomóżmy naszym dzieciom i szkołom Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2014 12:06, odsłon: 377

1 % w dobre ręce!

Szanowni Państwo,
Jak co roku mamy możliwość przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.
Szczególnie zachęcamy do wyboru organizacji z naszej Gminy, w tym Stowarzyszenie, z którym nasze szkoły podpisały porozumienie lub został w nich utworzony społeczny komitet:

Więcej…
 

Alicja w Krainie Czarów na sułkowickiej scenie Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2014 15:46, odsłon: 714

miniaturaTancerki chciały spełnić jedno z dziecięcych marzeń

Studio Tańca R przeniosło widownię w sułkowickim GOK-u w niedzielę 23 lutego 2014 r. w cudowny świat baśni i nierealności widziany oczyma Alicji - bohaterki powieści Lewisa Carrolla. Wyreżyserowany przez Karolinę Moskal - Flagę i Natalię Ferlak spektakl aktorsko-taneczny oczarował widzów - zarówno tych małych, jak i dużych. A to za sprawą zarówno pomysłodawczyń jak i siedemdziesięciorga świetnych wykonawców (69 dziewcząt i 1 chłopak), prezentujących talenty nie tylko taneczne, ale także aktorskie.  Wszystko na wysokim poziomie, profesjonalne i przemyślane, z mnóstwem rekwizytów i rewelacyjnych strojów.

Więcej…
 

Szkółka Piłkarska "Gościbia" Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 12:55, odsłon: 1171

pilk miniOd stycznia tego roku ruszyła Szkółka Piłkarska "KS Gościbia". Stawia sobie ona za cel profesjonalne szkolenie dzieci od 6. do 12. roku życia. Pod kierunkiem doświadczonych trenerów chłopcy będą codziennie podnosić umiejętności piłkarskie i ogólnosportowe.

Leszek Tyrawa zapowiada: "Planujemy częste wyjazdy na basen, będziemy organizować turnieje dla grup najmłodszych. Będą obozy letnie oraz wiele innych atrakcji kulturalnych. Chcemy zapewnić dzieciom odpowiedni sprzęt sportowy, aby wyglądem byli wizytówką klubu i naszej miejscowości. Dlatego zachęcamy wszystkich chłopców z tej kategorii wiekowej (6-12 lat) do zapisywania się do szkółki piłkarskiej. Niech nasze dzieci nie spędzają całego wolnego czasu przed komputerami. Niech nie gnuśnieją za młodu, tylko uczą się życia z pasją. Rodziców prosimy i zachęcamy (w dobie uzależnień od komputera, telewizora, gier na telefonach komórkowych), przyprowadźcie Wasze dzieci do nas!"

Wszelkich informacji na temat szkółki udziela Sekretariat KS Gościbia od godz. 15 do 18, tel. 12-273-37-75.

Więcej…
 

Ferie zimowe ze Świetlicą Środowiskową Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:23, odsłon: 503

201402akcjazima miniDwa tygodnie zabaw przyjemnych i pożytecznych

W piątek 14 lutego Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wspólnym wyjazdem do kina wszystkich uczestników zakończyła akcję "Zima - 2014". W tym roku ze świetlicą wypoczywało, bawiąc się 167 dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia odbywały się w każdej miejscowości gminy w zespołach placówek oświatowych, a w Sułkowicach w lokalu świetlicy przy ulicy Sportowej oraz w hali sportowej i w świetlicy gimnazjum. Uczestnicy spędzili 14 dni w atmosferze radości i wspólnej zabawy, była również okazja do rozwijania tężyzny fizycznej podczas zajęć ruchowo-sportowych w salach gimnastycznych i spacerach po okolicy. Pogoda była bardziej wczesnowiosenna niż zimowa i można było tylko żałować zaplanowanego kuligu, który z oczywistych względów nie mógł być zrealizowany. Zajęcia zaplanowano w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem, każdy znalazł coś dla siebie.

Więcej…
 

Nowoczesna świetlica w strażnicy OSP Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:04, odsłon: 737

ot swietlBędzie służyła całym Harbutowicom

Strażnica OSP w Harbutowicach jest pierwszą w gminie placówką strażacką z bezpośrednim dostępem do internetu. W niedzielę 16 lutego została tu oficjalnie otwarta świetlica z wyposażeniem multimedialnym i kinem domowym, która będzie służyła strażakom i wszystkim organizacjom z Harbutowic.
Na potrzeby świetlicy została wyremontowana część górnej kondygnacji strażnicy. Inwestycja została wykonana - podobnie jak świetlica wiejska "Gminne Centrum Ekologiczne" w Biertowicach w budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej - w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla obszaru LGD "Między Dalinem i Gościbią". Całkowita wartość inwestycji to  39 tys. 466,34 zł, z czego dofinansowanie z PROW wyniosło 25 tys. zł.

Więcej…
 

Zimowym ekspresem przez szkoły - luty 2014 r. Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 09:57, odsłon: 643

osw miniFerie zimowe to w szkołach czas wytężonej pracy. Każdy dyrektor wykorzystał te dwa tygodnie bez uczniów, na remonty i modernizacje.

W Szkole Podstawowej w Sułkowicach wyremontowane zostało pomieszczenie biblioteki i czytelni w budynku A oraz sala po dawnej świetlicy "socjoterapeutycznej" w budynku B. Remont objął wymianę starych parkietów na panele, a w budynku B wykonano również dodatkowo nową wylewkę pod panele. Oczywiście było to połączone z malowaniem ścian, odnawianiem wyposażenia itp. W wyremontowanych pomieszczeniach biblioteki i czytelni zamontowane zostały pionowe żaluzje.

Szkoła wzbogaciła się o trzy rzutniki z ekranami i jeden rzutnik współpracujący z tablicą interaktywną. To już druga taka tablica w szkole, a sala przewidziana do jej zainstalowania już wcześniej, w czasie wakacji, została wyremontowana, wyposażona w rolety zaciemniające i generalnie przystosowana do pracy z tym urządzeniem multimedialnym.

Więcej…
 

31 ratowników na terenie gminy Sułkowice Drukuj Email
środa, 19 lutego 2014 10:30, odsłon: 779

… w tym 26 nowych

 

kpp Przez ostatnie 4 weekendy w Gminnym Centrum Ekologicznym w Biertowicach odbywał się kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sułkowice 16 lutego zdali egzamin (test wiedzy i sprawdzian umiejętności) przed Komisją Egzaminacyjną składająca się z dwóch lekarzy i ratownika medycznego, uzyskując tym samym tytuł ratownika.

Więcej…
 

Uruchomienie punktu gastronomicznego z prawdziwą góralską kwaśnicą na Szklanej Górze w Harbutowicach – 1 lutego 2014 r. Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 13:52, odsłon: 1110

Teraz przynajmniej jest cel – Szklana Góra Ski

 

szklana_gora Ciężko mają tej zimy inwestorzy, którzy wybudowali stok narciarski na Szklanej Górze w Harbutowicach. Pogoda –początkowo sprzyjająca wykonywaniu inwestycji, teraz przeszkadza w jej uruchomieniu. Anomalie pogodowe i obrażona na Harbutowice zima postanowiła iść na wschód, mijając szerokim łukiem Beskid Makowski. Przez co narciarze nie mogą wypróbować nowego wyciągu i stoku. Jak jednak mówi jedna z turystek na stoku z kijkami do nordic walking, z synem i z psem na smyczy – „już chociaż mamy cel wędrówki – można przyjść i napić się gorącej herbaty. Wcześniej tylko spacerowało się bez celu”.

Więcej…
 

Zaproszenie na zebranie wiejskie dla Mieszkańców Rudnika Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 11:06, odsłon: 255

KOMUNIKAT
 Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Rudnik
zapraszają Mieszkańców na
ZEBRANIE WIEJSKIE,
które odbędzie się w dniu 9 marca 2014 roku (niedziela) o godz. 10:00
w budynku OSP w Rudniku.

Więcej…
 

Zaproszenie na zebranie wiejskie dla Mieszkańców Krzywaczki Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 10:58, odsłon: 294

KOMUNIKAT
Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Krzywaczka
zapraszają Mieszkańców na
ZEBRANIE WIEJSKIE,
które odbędzie się w dniu 9 marca 2014 roku (niedziela) o godz. 12:30
w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce.

Więcej…
 

Inwestycje zrealizowane w 2013 roku. Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2014 15:59, odsłon: 5205

inwestycje 2013

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 107 z 124

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka