Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Impreza podożynkowa w Harbutowicach - 5 października 2013 r. Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 14:59, odsłon: 486

Integracja stowarzyszeń

Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń CIS w Harbutowicach po dożynkach w Wiśniowej postanowiły podzielić się nagrodą za wieniec z wszystkimi, które uczestniczyły w imprezie powiatowej pod wspólną nazwą "Sułkowicka Podkowa". Bowiem, jak to co roku bywa - wieniec przygotowują harbutowianki, śpiewają rudniczanie, a sułkowianki dokarmiają uczestników zabawy potrawą tradycyjną - "sułkowicką krzonówką" i innymi smakołykami. Nagroda przyznawana jest jednakowoż tylko za wieniec.

Więcej…
 

Certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" dla SP w Sułkowicach Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 14:50, odsłon: 603

wawelekWręczenie certyfikatów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie - edycja 2013 - 2015

Sułkowicka szkoła podstawowa im. Adama Mickiewicza znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie Certyfikatem "Szkoła promująca bezpieczeństwo". Jest to już druga w Gminie Sułkowice placówka po ZPO w Krzywaczce mogąca się poszczycić tym dokumentem. W całej Małopolsce do tej pory otrzymało ten certyfikat 220 szkół i uczelni wyższych.

 

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
piątek, 11 października 2013 15:10, odsłon: 465

den

 

 

Najserdeczniejsze życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składa Piotr Pułka

Burmistrz Gminy Sułkowice

 

Więcej…
 

Szkolenie dla rolników Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 14:10, odsłon: 331

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach

Zaprasza rolników na dwudniowe szkolenie

"Spełnianie wymogów wzajemnej zgodności dla gospodarstw korzystających z dopłat bezpośrednich w ramach zasady cross-compliance"


Szkolenie odbędzie się w dniach 22-23 październik 2013 roku

Więcej…
 

I zawody pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2013 10:54, odsłon: 474

 

delfin  

I zawody pływackie
o Puchar Burmistrza Sułkowic

Niedziela, 17 listopada 2013r.
Kryta Pływalnia AQUARIUS w Myślenicach

 
sulkowice

W zawodach mogą brać udział wyłącznie dzieci i młodzież z terenu gminy Sułkowice

Zapisy do 31 października 2013 r.

Więcej…
 

Filmowo na zalewie Drukuj Email
środa, 02 października 2013 07:31, odsłon: 973

 

Nasz zalew przestał gościć tłumy spragnionych wody dla ochłody (brrr kiedy to było!), za to wypatrzyli go amatorzy ładnych ujęć filmowych. Zapowiadany singiel z videoklipem Małgorzaty Polaniak z Teatru w Stodole kręcony był częściowo właśnie nad zalewem w ostatnich dniach września.

Więcej…
 

Przy drogach powiatowych Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 14:39, odsłon: 199

Nowe chodniki

 

Przy ul. Sportowej w Sułkowicach i przy drodze powiatowej w Rudniku w kierunku Biertowic rozpoczęły się prace przy układaniu chodników. W Sułkowicach (etap III) powstaje ok. 170 metrów chodnika wraz z odwodnieniem, a w Rudniku realizowany jest etap IV - ok. 320 metrów. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych. Jest ona finansowana po połowie przez Gminę Sułkowice i starostwo powiatowe.

 

VIII Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 13:51, odsłon: 883

zawody ospOSP Sułkowice po raz drugi z rzędu bezapelacyjnie wygrało powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, zorganizowane tym razem na stadionie KS Gościbia w Sułkowicach. Zwyciężyło zarówno w sztafecie, jak w części bojowej zawodów, uzyskując najlepszy wynik końcowy. Tym samym nasza drużyna będzie reprezentowała powiat myślenicki na zawodach małopolskich w przyszłym roku.

  PROTOKÓŁ KOŃCOWY SĘDZIEGO GŁÓWNEGO Z ZAWODÓW SPORTOWO - POŻARNICZYCH

 

 

Więcej…
 

Otwarcie Gminnego Centrum Ekologicznego Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 13:20, odsłon: 541

gceDla Biertowic i dla chętnych z gminy

Dzięki inicjatywie Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej, przy współpracy z Lokalną Grupą Działania "Między Dalinem i Gościbią" oraz z pomocą gminy powstała w Biertowicach sala konferencyjno-świetlicowa - Gminne Centrum Ekologiczne.

ZGK dał do dyspozycji nieużywaną dużą salę. Lokal ten wymagał kapitalnego remontu oraz dostosowania do takiej działalności. Inwestycja więc obejmowała remont i adaptację pomieszczeń, łącznie z wymianą stolarki, wylewkami, obniżanymi sufitami, wymianą instalacji itd. Następnie zakupione zostało kompletne wyposażenie konferencyjno - świetlicowe wraz ze stanowiskiem komputerowym oraz urządzeniami multimedialnymi, zapleczem kuchennym, meblami oraz elementami wykończenia sali.

PROW nagłówek

Więcej…
 

Poświęcenie nowego samochodu strażackiego w Biertowicach Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 11:03, odsłon: 2110

miniaturkaNadaję ci samochodzie imię Florian

Długo czekała biertowicka straż na tę chwilę. Zbierali pieniądze i apelowali o pomoc do gminy. Jako jednostka nie należąca do krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego realnie mogli tylko stąd otrzymać pomoc, a nie mogą należeć do systemu, jeśli nie będą mieli odpowiedniego wyposażenia. W tym roku gmina uzupełniła ich wkład. Jak się okazało - uzbierali połowę potrzebnej sumy i dotacja 60 tys. zł z gminy wystarczyła, by na placu przez strażnicą stanął przystrojony wstążkami, lśniący mercedes - lekki samochód bojowy bardzo potrzebny w akcjach prowadzonych we współpracy z komendą powiatową PSP i jednostkami OSP.

Uroczystość poświęcenia wymarzonego samochodu rozpoczęła się od Mszy św. w kościele parafialnym, odprawionej przez ks. proboszcza Jacka Budzonia. Ksiądz wraz ze strażakami przedefilował do świątyni w strażackim mundurze, z imponującą czerwoną stułą z wyszytym znakiem Związku OSP - darem od strażaków z Biertowic. Rytm marszu podawała orkiestra dęta z Krzywaczki i Bęczarki, w której grają też strażacy z Biertowic.

Więcej…
 

Wrześniowe spotkanie na Świętym Michale Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 08:02, odsłon: 440

michal 2013Leśne sanktuarium

- tak ks. Zbigniew Nowak określił polanę św. Michała w lesie groby w Harbutowicach. I rzeczywiście trudno o trafniejszą charakterystykę tego miejsca, o czym po raz kolejny mieli okazję przekonać się uczestnicy odprawionej tam polowej Mszy św. w niedzielne popołudnie 22 września.

Spotykamy się na Świętym Michale dwa razy w roku - w maju, na uroczystość poświęconą pamięci Konfederatów Barskich zaprasza harbutowskie Stowarzyszenie Gospodyń "Cis", a we wrześniu z okazji święta Archanioła Michała - jednostka OSP w tej miejscowości. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na ognisko z licznymi atrakcjami. Spotkania te gromadzą mieszkańców trzech gmin z trzech powiatów; naszego, wadowickiego (Lanckorona, Jastrzębia) i suskiego (Palcza, Baczyn Budzów). W tym roku wrześniowe święto przyciągnęło przed polanę kram odpustowy - co może świadczyć o tym, że nasze spotkania stały się już bardzo popularne. Oczywiście także i tym razem zabawa na pobliskiej polanie przygotowana przez strażaków przy ognisku i swojskim graniu, trwała do samego wieczora.

Więcej…
 

Obwieszczenie o wydaniu zezwolenia na budowę mostu w Biertowicach Drukuj Email
środa, 25 września 2013 09:04, odsłon: 436

AB.6750.2.2013

OBWIESZCZENIE

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 27.02.2013 r. poz. 267)) oraz art. 11f. ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r., Nr 193, poz. 1194, z późn. zm.);

STAROSTA MYŚLENICKI

po rozpatrzeniu wniosku Inwestora: Gminy Sułkowice, ul. Rynek 1, 32-440 Sułkowice reprezentowanej przez Burmistrza Gminy Sułkowice, z 20.06.2013 r., skorygowanego dnia 08.07.2013 r.

zawiadamia

o wydaniu decyzji nr 2/2013 znak AB.6750.2.2013 z dnia 17.09.2013 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. "Budowa mostu na rzece Skawince wraz z drogą dojazdową do drogi wojewódzkiej nr 956 w miejscowości Biertowice wraz z rozbiórką istniejącej kładki", na działkach ewidencyjnych nr:

Więcej…
 

Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI Drukuj Email
wtorek, 24 września 2013 10:31, odsłon: 324

 

Już teraz możesz zgłosić się do XIII edycji Paczki.

Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI jednym z 525 rejonów. Na zgłoszenia czekamy do 15 października!

 

 

ZGŁOŚ SIĘ

Więcej…
 

Pracowity i owocny sezon Teatru w Stodole Drukuj Email
czwartek, 19 września 2013 12:07, odsłon: 854

stodolaOne, kobiety i film

Najnowszy spektakl "Ich troje" zaprzyjaźnionego z Sułkowicami Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej został sfilmowany w koprodukcji z Fundacją Promocji Kultury i 21 września 2013 r. weźmie udział w Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych im. Barei w Jeleniej Górze. Powstały również trzy single i teledyski: Ilony Bylicy, Małgorzaty Polaniak i Doroty Ruśkowskiej, do których plenery nagrywane były m.in. w gminie Sułkowice.

Więcej…
 

Rozmaitości VI Jarmarku "Sułkowicka Jesień" - 8 września 2013 r. Drukuj Email
piątek, 13 września 2013 10:29, odsłon: 855

miniaturkaIntegracja przedsiębiorców, stowarzyszeń, rękodzielników, artystów i hodowców na placu targowym "Zielona Podkowa" w Sułkowicach

Piękna słoneczna pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów VI Jarmarku "Sułkowicka Jesień". Mieszkańcy Sułkowic i okolicy chętnie przybyli we wrześniowe niedzielne popołudnie 8 września 2013 r., by podziwiać cuda i dziwy prezentowane na jarmarku, skosztować smacznego swojskiego jadła stowarzyszeń gospodyń, kupić zdrowe miody, owoce, wypieki, sery i inne smakołyki, podziwiać i kupować wyroby rękodzielników i artystów, posłuchać i pooglądać występy utalentowanej młodzieży i po prostu być razem w miłej atmosferze.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 108 z 119

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka