Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
10 lat w Unii Europejskiej Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 13:42, odsłon: 1953

miniaturkaPiknik z Funduszami Europejskimi w Sułkowicach

Instytucje i placówki gminy Sułkowice, które wykorzystały możliwość sięgnięcia po środki unijne i dzięki nim zrealizowały projekty rozwijające ich działalność oraz całą gminę prezentowały swoje osiągniecia podczas pikniku w niedzielę 4 maja. Piknik na boisku przy gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został przez Urząd Miejski w ramach programu obchodów 10-lecia przynależności Polski do Unii Europejskiej, w cyklu imprez pilotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Sułkowice znalazły się wśród nielicznych gmin poza Krakowem, gdzie impreza taka odbywała się pod auspicjami WFOŚiGW, gdyż proporcjonalnie do wielkości gminy i jej budżetu pozyskały bardzo wysokie kwoty dofinansowania realizowanych projektów, a zdobyte tą drogą pieniądze bardzo efektywnie wykorzystały, co potwierdzają rankingi z ostatnich trzech lat.

Informacja na stronie Ministerstwa Środowiska.

Informacje na stronie Portalu Funduszy Europejskich

Sułkowice na portalu "mapa dotacji UE"

 

film

 

 

pois

Więcej…
 

Gminne obchody Święta Konstytucji Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 12:44, odsłon: 735

miniaturkaDla Polaków błogi raj

3 Maja jest jednocześnie Świętem Narodowym i świętem Kościoła w Polsce. Z tej okazji w kościele parafialnym, jak co roku (od 1991 r.) odprawiona została uroczysta, koncelebrowana Msza Święta w intencji Narodu i Ojczyzny, w której wzięły udział liczne poczty sztandarowe instytucji, placówek i organizacji całej gminy.

Więcej…
 

Francuzi z Ronchamp Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 15:02, odsłon: 473

francuzi9 maja 2014 r. w Sułkowicach

Byli w Polsce, odwiedzili nas przejazdem

Grupa Francuzów z Ronchamp, ucząca się języka polskiego, odwiedziła nas przejazdem 9 maja 2014 - z funduszy unijnych otrzymali oni dofinansowanie do wycieczki do Polski. Zwiedzili Kraków, Zakopane, Chochołów i Wrocław. W Małopolsce nocowali w naszym hotelu Gala. Z gośćmi spotkali się przedstawiciele samorządu gminy oraz osoby zaprzyjaźnione, u których goście nocowali przy wcześniejszych przyjazdach, lub których gościli u siebie. W serdecznej atmosferze wymieniano się nowinkami - co u kogo słychać, co się zmieniło w Ronchamp, a co w Sułkowicach - jak to przy spotkaniu dobrych znajomych. Przywieźli wszystkim pozdrowienia od znajomych w Ronchamp i od wybranego na następną kadencję mera Jean-Clauda Mille’a. Serdecznie gratulujemy Panu Merowi.

Spotkanie zakończyło zwiedzanie Izby Tradycji i wystawy zorganizowanej tam na 120-lecie C.K. Szkoły Kowalskiej czyli obecnej ZSZiO w Sułkowicach oraz prywatne spotkania przyjaciół.

awz

Więcej…
 

Na Świętym Michale ze Stowarzyszeniem Gospodyń „Cis” Drukuj Email
czwartek, 15 maja 2014 17:43, odsłon: 749

Konfederacka Majówka

 

konfederaci Chociaż tym razem w popołudnie niedzielne 11 maja padał deszcz i pogoda psuła się w oczach, na Majówkę na Świętym Michale w Lesie Groby przyszło chyba najwięcej ludzi w sześcioletniej historii tych spotkań. Przyszli by modlić się za Ojczyznę i za dusze poległych bezimiennych bohaterów – obrońców wiary i ojczystej ziemi. Za młodych chłopców, którzy – jak pięknie powiedział o nich w kazaniu ks. wicedziekan Jacek Budzoń z Biertowic – nie pytali, co z tego będą mieć, co ojczyzna może im dać, lecz co oni jeszcze mogą dać ojczyźnie; nie pytali, bo wiedzieli, że są takie wartości, które trzeba cenić ponad życie – dla których warto życie oddać.

Więcej…
 

W Łagiewnikach i Sułkowicach przed kanonizacją Jana Pawła II Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 14:38, odsłon: 638

Jestem, pamiętam, czuwam…

 

iskierka W piątek (25 kwietnia 2014 r.) przed kanonizacją Jana Pawła II o godzinie 15 burmistrz Piotr Pułka wraz z proboszczem sułkowickiej parafii ks. dziekanem Edwardem Antolakiem i delegacją Urzędu Miejskiego wzięli udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia w bazylice w Łagiewnikach. Po nabożeństwie kustosz sanktuarium przekazał delegacji Iskierkę Bożego Miłosierdzia dla wszystkich parafii gminy. Tę wyjątkową drogę przekazania Iskierki do naszych parafii uzyskaliśmy za wstawiennictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Ks. kardynał podarował też różańce, poświęcone przez Jana Pawła II jeszcze za jego życia, burmistrzowi i wszystkim radnym gminy Sułkowice. Burmistrz wręczył je adresatom na sesji w poniedziałek 28 kwietnia. Natomiast w piątek podczas wieczornej Mszy św. burmistrz przekazał ks. proboszczowi dar gminy dla kościoła w Sułkowicach - piękny złoty ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II i jego herbem papieskim. Oprawę liturgiczną Mszy św. zapewnił chór Apassionata, a wzięli w niej udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, różnych organizacji, sułkowickiego gimnazjum i szkoły podstawowej oraz mieszkańcy gminy, którzy chcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym przygotowaniu się do uroczystości kanonizacyjnych. Pomimo deszczowej pogody uczestnicy Mszy św. (niosąc Iskierkę) wyruszyli nad zalew,

Więcej…
 

Upamiętnili ostatni obóz partyzancki w Lesie Gościbia Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 14:55, odsłon: 721

Klub Strzelecki ASG Hunters wmurował pomnik ku pamięci walk partyzanckich w latach 1944/45

 

tablica_las_goscibia 12 i 13 kwietnia 2014 roku w Lasach Gościbi Klub Strzelecki ASG Hunters Myślenice, działający przy LOK Myślenice, dokonał zamiany/ instalacji nowej tablicy upamiętniającej ostatni obóz partyzancki I kompanii Oddziału Rozpoznawczego 23 Dywizji Piechoty Armii Krajowej „Surowiec”, dowodzonej przez Porucznika Gerarda Woźnicę” Hardego”, potocznie zwanej „Oddziałem Hardego”.

  W sobotę 12 kwietnia członkowie klubu wmurowali metalowy słup, na którym była osadzona tablica, a wraz z nią krzyż i kotwica, znak Polski Walczącej. Całość została dostarczona przez Huntersów dwa i pół kilometra w głąb lasu.
     Słup, sztychówki, kilofy, wiadra i zaprawa murarska zostały częściowo przetransportowane sprzętem zmotoryzowanym od granicy możliwego przejazdu, po czym ręcznie przeniesiono je na miejsce obozu.

Więcej…
 

Wieczornica przed kanonizacją Papieża Jana Pawła II Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 11:40, odsłon: 255

iskierka

 

243. rocznica bitwy pod Lanckoroną Drukuj Email
poniedziałek, 05 maja 2014 10:42, odsłon: 504

groby plakat

Więcej…
 

Wielkanocne spotkania stowarzyszeń Drukuj Email
piątek, 18 kwietnia 2014 10:42, odsłon: 518

Monografia stowarzyszonych gminy Sułkowice

miniaturka1  stowarzyszeni

Ukazała się monografia stowarzyszeń Gminy Sułkowice "Stowarzyszeni możemy więcej". Jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę burmistrz wręczył przedstawicielom organizacji podczas Wielkanocnego Spotkania Stowarzyszeń 2014.

 

stowarz f

 

loga stowarzyszeni

Więcej…
 

… we własnych domach i w obozach śmierci Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 12:28, odsłon: 681

miniatura70 lat później

Rok 1944 - 70 lat temu - zapisał się w dziejach ziemi sułkowickiej dramatycznymi wydarzeniami, które przepłacili życiem szlachetni ludzie - należący do elit naszego społeczeństwa i zwyczajni dobrzy sąsiedzi. O pamięć o nich skromnie i bez patosu, ale konsekwentnie i wytrwale - jak kustosz pamięci - troszczy się Eugeniusz Pitala, prezesem Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Również i w tym roku - jak zwykle 30 kwietnia - zaprosił wraz z burmistrzem tych, którym bliska jest pamięć pomordowanych sułkowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości gminy, na uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym, do złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową na Starej Szkole i na kameralne spotkanie w Izbie Samorządowej, by wspominać, uzupełniać nawzajem swoje wiadomości, zbierać i chronić okruchy pamięci.

Więcej…
 

Gmina Sułkowice jako pierwsza w Polsce z pełnym publicznym dostępem do wczesnej defibrylacji. Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 14:54, odsłon: 1125

Dwa defibrylatory (AED) w naszej gminie

 

aed

Gmina Sułkowice jako jedna z pierwszych w Polsce ma pełny publiczny dostęp do wczesnej defibrylacji, dzięki defibrylatorom – urządzeniom ratującym życie – zakupionym za pieniądze przekazane przez Fabrykę Narzędzi Kuźnia oraz z budżetu gminy Sułkowice. Jeden defibrylator zamontowany jest na budynku Urzędu Miejskiego, a drugi – na Ośrodku Zdrowia przy ul. Szkolnej. Wkrótce trzeci defibrylator w gminie kupi OSP w Krzywaczce. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano technologię umożliwiającą dostęp do tych urządzeń przez 24 godziny na dobę, przez cały rok, niezależnie od pogody i bez konieczności szukania kluczy, za to w terenie z monitoringiem.

Więcej…
 

Świetlica Środowiskowa zaprasza na atrakcyjny wyjazd wakacyjny Drukuj Email
piątek, 25 kwietnia 2014 08:03, odsłon: 689

Lipiec "Wśród bieszczadzkiej przyrody"

 

bieszczady

 

Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach ogłasza zapisy na wyjazd wakacyjny

"Wśród bieszczadzkiej przyrody"

w terminie od 21 – 26 lipca 2014 r.

Więcej…
 

Smakowanie Wielkanocy w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 18 kwietnia 2014 10:42, odsłon: 582

miniaturkaPotrawy i tradycje wielkanocne gmin Sułkowice i Myślenice

 

Tegoroczny konkurs obrzędów, obyczajów i tradycji wielkanocnych po raz pierwszy zorganizowany został w Sułkowicach, w hali sportowej przy gimnazjum. W tym wielkanocnym festiwalu kunsztów kobiecych udział wzięło 10 stowarzyszeń i kół z gmin Sułkowice i Myślenice: Stowarzyszenie „Bęczarka Razem”, KGW z Biertowic, Stowarzyszenie Gospodyń „Cis” z Harbutowic, Stowarzyszenie Gospodyń „Swojskie Klimaty” z Krzywaczki, Stowarzyszenie „My – Łęczanie” z Łęk, Stowarzyszenie „Nasze Osieczany” z Osieczan, Stowarzyszenie Gospodyń „Kalina” z Rudnika, Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach, KGW z Trzemeśni, KGW Zasań. Organizatorem konkursu było LGD Między Dalinem i Gościbią, gmina Sułkowice i gmina Myślenice. Jury pod przewodnictwem Grażyny Pitali miało bardzo ciężką pracę, by spośród świetnych wybrać te najlepsze. W tym roku zwyciężyło Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach, II miejsce otrzymało stowarzyszenie „My – Łęczanie”, a III – KGW z Trzemeśni. Nagrodę publiczności wygrało Stowarzyszenie „Nasze Osieczany”, a wszystkie organizacje biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia i praktyczne 5-litrowe termosy.

 

konk wielk

Więcej…
 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Harbutowice - jej granicach administracyjnych. Drukuj Email
wtorek, 01 kwietnia 2014 14:04, odsłon: 1135

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA GMINY SUŁKOWICE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Harbutowice - jej granicach administracyjnych.

Więcej…
 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Krzywaczka ... Drukuj Email
czwartek, 03 kwietnia 2014 13:10, odsłon: 2041

OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA GMINY SUŁKOWICE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Krzywaczka - w jej granicach administracyjnych z wyłączeniem terenu określonego w Uchwale Rady Miejskiej w Sułkowicach nr XLI/265/2014 z dnia 6 lutego 2014 r.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 110 z 130

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TAURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka