Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

logo_bezdomne_zwierzeta

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Emeryci z krzonówką i pierogami na Festiwalu Życia Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2012 12:37, odsłon: 1057

miniatorukaByły koncerty - w tym Majki Jeżowskiej, liczne atrakcje dla dzieci zupełnie za darmo i okazja do ciekawego spędzenia niedzielnego popołudnia w atmosferze poszanowania człowieka i jego wiary. Około 200 osób z naszej gminy - emerytów i rencistów wraz z wnukami - odwiedziło odbywający się w Krakowie ogólnopolski Festiwal Życia. Nasi emeryci zawieźli ze sobą sułkowicką krzonówkę i wyborne pierogi z Harbutowic, a ich stoisko przeżywało permanentne oblężenie smakoszy i zgłodniałych uczestników festiwalu.

Więcej…
 

Mapa popytu na stacjonarne usługi telekomunikacyjne. Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2012 09:07, odsłon: 825

Urząd Komunikacji Elektronicznej opracował "mapę popytu" do usług stacjonarnych - telefonii oraz łącz szerokopasmowych do internetu.

Mapę można znaleźć na stronie http://www.mapa.uke.gov.pl/

Na powyższej stronie można również zgłaszać informacje o problemach z dostępem do tych usług - informacje te pozwolą na aktualizację danych.

Więcej…
 

Sołectwa już zdecydowały na co przeznaczą fundusz sołecki 2013. Drukuj Email
czwartek, 27 września 2012 10:58, odsłon: 1449

miniaturkaSołectwa już zdecydowały na co przeznaczą Fundusz sołecki 2013

Na zebraniach wiejskich w niedzielę 16 września w całej gminie zapadła decyzja o przeznaczeniu przyszłorocznego funduszu sołeckiego.

Co to jest fundusz sołecki?

Fundusz sołecki jest pulą pieniędzy przewidzianych na inwestycje wiejskie w poszczególnych miejscowościach. Decyzję o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego z budżetu gminy podejmuje Rada Miejska. W tym roku decyzja ta zapadła na sesji marcowej. Rada mogła ją podjąć, ale nie musiała. W części ościennych gmin taki fundusz nie jest wyodrębniany, a ich samorządy argumentują, że i tak w każdej miejscowości prowadzone są inwestycje.

Więcej…
 

Projekt "Gotowi do pracy" Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 15:43, odsłon: 958

Projekt "GOTOWI DO PRACY"

Celem projektu "Gotowi do pracy" jest aktywizacja zawodowa osób po 50 roku życia z powiatów: myślenickiego, nowosądeckiego i wadowickiego tj. nabycie nowych kwalifikacji oraz powrót na rynek pracy poprzez system różnorodnych szkoleń, praktyk, doradztwa w zakresie rozwoju własnej ścieżki zawodowej oraz pośrednictwa pracy. Dodatkowo udział w projekcie pozwoli określić mocne strony Uczestników, umocnić wiarę w siebie i we własne możliwości, przełamać poczucie izolacji i przygotować się do podjęcia pracy zawodowej.

Więcej…
 

30.09.2012r. - termin płatności III raty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2012 09:34, odsłon: 693

 

Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina Przedsiębiorcom, że 30 września upływa termin płatności III raty opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. 

 

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Biertowicach Drukuj Email
środa, 12 września 2012 07:57, odsłon: 1712
herb

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Biertowicach - 6. zadanie realizowane w ramach "Programu zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków w Gminie Sułkowice" - część I.

Ruszyła kluczowa, największa inwestycja dla gospodarki wodno - ściekowej w Gminie Sułkowice.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Biertowicach rozpoczęła się 4 lipca 2012 r. Jej zakończenie przewidziane jest na 30 września 2014 r. Koszt inwestycji to 10.899.006,76 zł.  Spodziewane dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - 8 131 000 zł. Planowana rozbudowa oparta jest częściowo o istniejącą infrastrukturę oczyszczalni, w zdecydowanej większości obejmuje jednak wykonanie nowych ciągów technologicznych oczyszczania oraz zagęszczania i odwadniania osadów.

Więcej…
 

Bezpłatne obiady dla dzieci i młodzieży! Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2012 13:18, odsłon: 640

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach informuje, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2012/2013.

Podstawowy warunek: w miesiącu wrześniu dochód w rodzinie nie może przekraczać kwoty 526,50 zł netto na osobę w rodzinie za miesiąc sierpień (dla osób składających wnioski

w miesiącu wrześniu).

Jednocześnie informuje się, że od miesiąca października dochód kwalifikujący do pomocy w formie bezpłatnych obiadów będzie wynosił 684 zł na osobę w rodzinie za miesiąc wrzesień (dla osób składających wnioski w październiku).

Informacji udzielają pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach ul. Sportowa 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500 lub pod numerem telefonu 12- 272-50-20, 12- 272-50-21.

 

Grupa wsparcia dla pań doznających przemocy od bliskich osób Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2012 13:37, odsłon: 595

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach informuje, że od połowy września planowane są spotkania grupy wsparcia dla pań doznających przemocy od bliskich osób.

Szczegółowe informacje znaleźć można w Ulotce.

 

ULOTKA

 

Razem możemy więcej Drukuj Email
piątek, 31 sierpnia 2012 10:05, odsłon: 1357

cmentarz miniaturkaNasza gmina ładnieje nie tylko za sprawą dużych inwestycji, takich jak zalew, modernizacja centrów miejscowości czy nowe parkingi. Każdy, kto odwiedził w ostatnich dniach sułkowicki cmentarz, chwalił nowo wybrukowaną centralną alejkę. Cmentarz dzięki niej wygląda o wiele schludniej, nie mówiąc już o wygodzie. Teraz nawet w największym deszczu nie grozi nam już brodzenie w rozmiękłym błocie. Gdyby tak jeszcze alejki boczne...

Więcej…
 

Jak Sułkowice radzą sobie z pozyskiwaniem funduszy unijnych? Drukuj Email
środa, 18 lipca 2012 10:03, odsłon: 1705

Nie jest tak źle – 14 miejsce na 992 gminy w Polsce

     Najnowsza „Rzeczpospolita” publikuje – jak co roku – rankingi polskich samorządów. Jeden z nich klasyfikuje polskie samorządy pod względem skuteczności pozyskiwania unijnego dofinansowania. Sułkowice zajmują w nim 14 miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. W Małopolsce lepsza od nas jest w tej kategorii tylko Muszyna, która zajmuje drugie miejsce w rankingu. Za nami z naszego województwa są Niepołomice – dopiero na miejscu 40 i Myślenice na miejscu 52.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 Następna > Ostatnie >>

Strona 111 z 111

Inwestycje 2017

  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny  Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny  Program Operacyjny

Program Rozwoju  Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

  • Współpraca
  • Współpraca

 

podkowka