Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Pracowity i owocny sezon Teatru w Stodole Drukuj Email
czwartek, 19 września 2013 12:07, odsłon: 860

stodolaOne, kobiety i film

Najnowszy spektakl "Ich troje" zaprzyjaźnionego z Sułkowicami Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej został sfilmowany w koprodukcji z Fundacją Promocji Kultury i 21 września 2013 r. weźmie udział w Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych im. Barei w Jeleniej Górze. Powstały również trzy single i teledyski: Ilony Bylicy, Małgorzaty Polaniak i Doroty Ruśkowskiej, do których plenery nagrywane były m.in. w gminie Sułkowice.

Więcej…
 

Rozmaitości VI Jarmarku "Sułkowicka Jesień" - 8 września 2013 r. Drukuj Email
piątek, 13 września 2013 10:29, odsłon: 867

miniaturkaIntegracja przedsiębiorców, stowarzyszeń, rękodzielników, artystów i hodowców na placu targowym "Zielona Podkowa" w Sułkowicach

Piękna słoneczna pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów VI Jarmarku "Sułkowicka Jesień". Mieszkańcy Sułkowic i okolicy chętnie przybyli we wrześniowe niedzielne popołudnie 8 września 2013 r., by podziwiać cuda i dziwy prezentowane na jarmarku, skosztować smacznego swojskiego jadła stowarzyszeń gospodyń, kupić zdrowe miody, owoce, wypieki, sery i inne smakołyki, podziwiać i kupować wyroby rękodzielników i artystów, posłuchać i pooglądać występy utalentowanej młodzieży i po prostu być razem w miłej atmosferze.

 

Więcej…
 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sułkowice Drukuj Email
wtorek, 10 września 2013 08:17, odsłon: 1039

Sułkowice 10.09.2013 r.

OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA GMINY SUŁKOWICE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sułkowice

Na podstawie art. 11 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2012r. poz. 647 z późniejszymi zmianami) oraz uchwały Nr X/43/11 Rady Miejskiej w Sułkowicach dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sułkowice w miejscowości Harbutowice, której przedmiotem jest wyznaczenie terenów usług sportu i rekreacji - "całorocznego centrum sportowo-rekreacyjnego" w Harbutowicach - zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium

w dniach od 19.09.2013 r do 09.10.2013 r.

w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach (32 - 440 Sułkowice, Rynek 1)

w godzinach urzędowania.

Więcej…
 

Rozpatrzenie uwag do projektów MPZP dla Krzywaczki i Rudnika Drukuj Email
piątek, 06 września 2013 14:25, odsłon: 1143

 Informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach można zapoznać się z zarządzeniami Burmistrza Gminy Sułkowice

w sprawie rozpatrzenia zgłoszonych uwag do projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów wsi Krzywaczka oraz Rudnik.

Dokumenty udostępnione zostaną do wglądu w godzinach pracy Urzedu
w pokoju 116 (I piętro).

Więcej…
 

40-lecie LKS Rudnik - 31.08.2013 r. Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 14:27, odsłon: 1400

40 lks rudnik"Zeby grali dali"

Wśród rozlicznych tegorocznych jubileuszy takich jak np. 90-lecie KS Gościbia, czy 70-lecie Pacyfikacji Sułkowic, znalazł się jeszcze jeden - 40-lecie Ludowego Klubu Sportowego Rudnik. Trudno uwierzyć, że już tyle lat gra drugi co do wielkości klub sportowy w Gminie Sułkowice. Prezesów miał wielu, bo razem z obecnym Tomaszem Dynurem już dziewięciu. Każdy z nich starał się, by klub skupiał młodzież, promował zdrowy styl życia, dawał szansę do ruchu nie tylko sułkowiczanom, ale i mieszkańcom pobliskich wiosek z terenu gminy Sułkowice. Najdłużej klub rudnicki, bo aż 10 lat, prowadził Jan Ostafin z Rudnika Dolnego, który wystąpił na scenie życząc wszystkim członkom i zawodnikom, "zeby grali dali".

Więcej…
 

XV Jubileuszowe Dożynki Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 14:46, odsłon: 674

miniaturkaFestiwal wieńców w Wiśniowej

15 wieńców niezwykłej urody podziwiali uczestnicy XV Dożynek Powiatu Myślenickiego w Wiśniowej w niedzielę 25 sierpnia 2013 r. Dziewięć reprezentowało gminy naszego powiatu, pozostałe przywiozły wszystkie wsie gminy Wiśniowa. I choć nie brały one udziału w konkursie, ani nie zostały ośpiewane, to stanowiły piękną ozdobę i świadectwo, jak bardzo tradycja jest pielęgnowana w ciągle rolniczej gminie Wiśniowa. Naszą gminę reprezentowały połączone siły Stowarzyszeń Gospodyń z Harbutowic, Rudnika i Sułkowic, wspierane przez delegację z Krzywaczki.

Więcej…
 

III Gminny Zlot Esioków na Kamieńcu Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 13:08, odsłon: 1056

esiok miniZakończenie Lata - 24 sierpnia 2013 r.

Na III Gminnym Zlocie Esioków można było wygrać 2 metry "zimioków", DVD, drewnianą huśtawkę ogrodową lub wiertarkę udarową. Wystarczyło przyjechać swoim własnoręcznie wykonanym traktorkiem, opowiedzieć o nim komisji oceniającej te pojazdy pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa, a nawet stopnia "przystojności" jego właściciela. Było więc jak zawsze swojsko, wesoło i kolorowo. Ocenie poddano 6 esioków. W jury zasiadły zarówno osoby z Sułkowic, jak i z Radziszowa, Izdebnika, a nawet z Irlandii. Panie Łucja Latoń i Anna Garbień spoglądały ukradkiem na właścicieli maszyn rolniczych, podczas gdy Adam Moskal, Artur Grabczyk, Zbigniew Pocięgiel, Krzysztof Moskała i Tomasz Reichmann szczegółowo wypytywali domorosłych mechaników, jak, gdzie i kiedy skonstruowali swoje maszyny oraz do czego je wykorzystują. Esioki cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które chętnie siadały na traktorkach, mających nawet ponad 30 lat.

Więcej…
 

Bezpłatne obiady w szkołach i przedszkolach Drukuj Email
czwartek, 29 sierpnia 2013 14:14, odsłon: 357

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach przypomina, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2013/2014.

Podstawowy warunek: w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 lub pod numerem telefonu 12- 272-50-20, 12- 272-50-21.

 

Wyprawka szkolna 2013/2014 Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2013 10:54, odsłon: 1329

Sułkowice, 29 lipca 2013 r.

Ustala się termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników szkolnych i materiałów dydaktycznych od 16 sierpnia do 4 września 2013 r. - do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014.

Zwrotu środków będzie dokonywać się, co do zasady, na podstawie imiennego dowodu zakupu podręczników (faktura, rachunek), do wysokości wartości udzielonej pomocy.

Więcej…
 

Stypendium szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 09:33, odsłon: 293

Stypendium szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - składanie wniosków 1 - 15 września 2013 r. w OPS w Sułkowicach.


Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (oraz pełnoletni uczniowie) mogą się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.

Dochód netto na członka rodziny nie może przekraczać 456 zł na osobę miesięcznie. (uwaga: do dochodu nie wlicza się kwoty otrzymanego stypendium szkolnego).

Wnioski dla uczniów podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należy składać w ustawowym terminie 1 - 15 września 2013 r.

Jeżeli w rodzinie wystąpiło w ostatnim czasie zdarzenie losowe, można się również ubiegać o jednorazowy zasiłek szkolny.

Druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny oraz wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, który prowadzi całość spraw związanych z przyznawaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Druki wniosku dostępne są również na stronie Internetowej Ośrodka http://www.ops.sulkowice.pl  w zakładce Aktualności.

 

Policja o zalewie w Sułkowicach Drukuj Email
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:52, odsłon: 834

zalew policZalew jest miejscem bezpiecznym

Policja ocenia nasz zalew jako miejsce o niskim zagrożeniu. W ciągu tego roku patrole interweniowały na zalewie trzykrotnie, podczas gdy np. w Rynku były w tym samym czasie 4 interwencje policji, a na Zielonej – 7. Wyniki statystyczne potwierdzają też dzielnicowy i Straż Miejska.

(RAPORT POLICJI)

 

Więcej…
 

Dożynki gminne w Harbutowicach Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 16:47, odsłon: 1178

miniaturkaZiemia plony dała w darze

Strojnie i paradnie zajechały pod harbutowicki kościół trzy wozy zaprzężone w szóstkę koni. Przywiozły gospodynie ze Stowarzyszenia Cis z wieńcem dożynkowym, muzykę i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Harbutowic Sanguszka, a wraz z nimi kosze pełne tegorocznych plonów oraz bajecznie kolorowe kwiaty. W zwartej kolumnie za wozami maszerowała jednostka OSP Harbutowice wraz z pocztem sztandarowym oraz delegacja szkoły – również ze sztandarem. To już taka tradycja od lat – w Harbutowicach cała wieś świętuje dożynki. Od kilku lat podniesione one zostały do rangi dożynek gminnych.

Więcej…
 

PKS Myślenice zawiesił wszystkie kursy Drukuj Email
środa, 21 sierpnia 2013 08:11, odsłon: 899

Jak będzie wyglądać komunikacja w powiecie myślenickim?

Właściciel myślenickiego PKS (także nowotarskiego i żywieckiego) MZK Łódź jest w stanie upadłości. Na dworcu w Myślenicach najpierw pojawiły się informacje o zawieszonych kursach Myślenice - Jasienica i Myślenice - Poręba, a 3 sierpnia zawisł tam komunikat informujący o likwidacji wszystkich kursów wykonywanych przez PKS. Od 10 sierpnia likwidacja kursów stało się faktem.

Więcej…
 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Drukuj Email
wtorek, 13 sierpnia 2013 09:50, odsłon: 799

Sułkowice, dn. 13.08.2013 r.

OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA GMINY SUŁKOWICE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru miasta Sułkowice – w jego granicach administracyjnych w zakresie zapisów ustaleń planu umożliwiających realizację usług publicznych, w tym przedszkola, w terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 113MU.

Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity z 2012 r. poz. 647 z późn. zm.) oraz uchwały Radę Miejskiej w Sułkowicach  Nr XXXII/206/13 z dnia 27 marca 2013 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru miasta Sułkowice – w jego granicach administracyjnych przyjętego Uchwałą Nr XXIV/134/12 Rady Miejskiej w Sułkowicach w dniu 30.08.2012 roku (Dz. U z dnia 19 września 2012 r., poz. 4573) w zakresie części tekstowej planu –

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 111 z 122

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka