Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 16:18, odsłon: 974

 

WYKAZ
nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Więcej…
 

Chór Elegia Seniorzy z Rudnika na 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 15:10, odsłon: 892

miniaturka"Downi toś mi mówił - kochany aniołku, a teroz to ino - rusoj ze się kołku"

Panie w pięknych zielonych jednolitych spódnicach z kolorowym żółto - pomarańczowo-zielonym kwiatowym zdobieniem, w zielonych kamizelkach na białych bluzkach oraz panowie w czarnych spodniach i kamizelkach z zielonymi lamówkami, muchą pod szyją i chustką w butonierce zaprojektowane przez Barbarę Szatan i Irenę Powroźnik - tak zaprezentował się chór seniorów Elegii z Rudnika, tym razem na scenie GOK w Sułkowicach. Był to kolejny już występ z serii tych jubileuszowych i "projektowych" - pierwszy odbył się w sali widowiskowej na strażnicy w Rudniku w lutym dla zaproszonych władz z Małopolski i gości oraz dla mieszkańców Rudnika. Następne były na Dniach Sułkowic w lipcu, później na dożynkach gminnych w Harbutowicach, czy podczas odpustu na św. Michała w Lesie Groby. 11 listopada planowany jest kolejny koncert.

Więcej…
 

Jubileusz 15-lecia nadania Szkole Podstawowej w Harbutowicach im. Jana Pawła II Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2012 15:51, odsłon: 1968

miniaturka Dzień Jana Pawła II - 16 października 2012 r. w ZPO w Harbutowicach - "Jan Paweł II w sercach i wspomnieniach".

Było pięknie i wzruszająco. 16 października 2012 r. społeczność Harbutowic obchodziła 15 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, polskiego papieża, głowy kościoła katolickiego. Najpierw podczas Mszy św. koncelebrowanej przez byłego proboszcza Lubnia, księdza rodaka Franciszka Bobła oraz obecnego proboszcza Harbutowic Zbigniewa Nowaka na placu szkolnym, potem na sali gimnastycznej w programie artystycznym napisanym przez nauczycielki Annę Golonkę i Bernadettę Zarembę, a rewelacyjnie zaprezentowanym przez uczniów szkoły. A to wszystko w ramach projektu "Jan Paweł II w sercach i wspomnieniach".

Więcej…
 

Na Wszystkich Świętych będzie pięknie Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2012 12:26, odsłon: 780

cment mini"Idąc cmentarną aleją..."

Nie znając jeszcze prognozy pogody, wiemy już, że na Wszystkich Świętych na cmentarzu w Sułkowicach będzie pięknie - nie dość, że kolorowo i kwieciście, wśród tęczy chryzantem i wieńców, a na pewno na jego głównych i bocznych alejach, gdyż ekipa remontowa Urzędu zakończyła już wykładanie kostki ufundowanej przez firmy Juco, Wid-bet, Stanbud i Gościbia. Przestawiono również betonowy kontener na śmieci tak, żeby mniej raziła w oczy jego zawartość oraz postawiono ozdobne gazony z tujami.

Więcej…
 

Alternatywne źródła energii i ich zastosowanie Drukuj Email
środa, 24 października 2012 21:26, odsłon: 1019

miniaturkaSzkolenie MODR - kolektory słoneczne w sułkowickim gimnazjum jako dobry przykład

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował szkolenie w Karniowicach pn. "Alternatywne źródła energii i ich zastosowanie". W pierwszy dzień odbyły się wykłady na temat energii odnawialnych, ich źródeł i roli, jakie spełniają, korzyści, które dają ludziom. Drugi dzień - 9 października 2012 r. był bardziej praktyczny. 40 uczestników projektu z powiatu myślenickiego i wielickiego odbyło wyjazd studyjny do najciekawszych obiektów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zobaczyli zatem Laboratorium odnawialnych źródeł energii, instalacje solarne, pompy ciepła, siłownie wiatrowe i kotły w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie oraz kolektory słoneczne i pompy ciepła w Gimnazjum w Sułkowicach.

Więcej…
 

Konkurs fotograficzny LGD "Między Dalinem i Gościbią" rozstrzygnięty Drukuj Email
środa, 24 października 2012 20:45, odsłon: 1334

MiniaturkaNajpiękniejsze miejsca z terenu gmin Myślenice i Sułkowice na wernisażu.

Spośród osiemdziesięciu trzech fotografii dostarczonych na konkurs LGD "Między Dalinem i Gościbią" komisja konkursowa wybrała te, które najbardziej się spodobały i najlepiej oddały charakter gmin Myślenice i Sułkowice. Piękne krajobrazy, które udało się uchwycić konkursowiczom, oceniała komisja składająca się z prezesów i członków LGD "Między Dalinem i Gościbią" w składzie Adam Gumularz - przewodniczący, Zofia Brożyna, Kazimierz Dąbrowski, Jan Podmokły, Marcin Trzepla oraz  Tomasz Wójtowicz. Wernisaż wystawy odbył się 19 października 2012 r. w sali lustrzanej myślenickiego ośrodka kultury. Na laureatów czekały cenne nagrody - w tym tablet, profesjonalna lornetka i statyw fotograficzny.

Więcej…
 

Przetarg nieograniczony na wynajem lokalu o powierzchni 20 m2 usytuowanego w przyziemiu budynku Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach Drukuj Email
środa, 24 października 2012 20:21, odsłon: 780

Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza ustny przetarg nieograniczony na wynajem lokalu o powierzchni 20 m2 usytuowanego w przyziemiu budynku Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach - ul. Szkolna 9, stanowiącego własność Gminy Sułkowice.
Przetarg odbędzie się w dniu 26.11.2012r o godz.10.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Sułkowicach - Rynek 1.

Więcej…
 

Zaproszenie do składania ofert na remont pomieszczeń w straznicy OSP Harbutowice Drukuj Email
piątek, 19 października 2012 13:48, odsłon: 748

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Harbutowicach zaprasza do składania ofert, na realizację prac remontowo - budowlanych

Remont świetlicy wiejskiej w budynku OSP w Harbutowicach

Więcej…
 

Podziękowania, życzenia, nagrody Drukuj Email
piątek, 19 października 2012 11:36, odsłon: 1595

miniaturkaDzień Edukacji Narodowej

Burmistrz wraz z pracownikami Referatu Oświaty UM spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz nauczycielami mianowanymi w czwartek 11 października, by złożyć na ich ręce życzenia wszystkim środowiskom związanym z oświatą i edukacją w naszej gminie. Podczas spotkania wręczył nagrody wyróżniającym sie pracownikom oświaty.

Więcej…
 

Tragiczny pożar w Harbutowicach . Drukuj Email
niedziela, 14 października 2012 11:57, odsłon: 1216

miniaturkaJak informuje Marian Rokosz z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach: W piątek (12.10.2012 r.) o godz. 4:32 dyżurny myślenickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Harbutowice na roli Golonkówka.Pierwsze zastępy straży pożarnej przybyły po 12 minutach od zgłoszenia. Pożar obejmował cały dach budynku. Strażacy podali trzy prądy gaśnicze wody na palące się poddasze ze stanowisk umieszczonych na przenośnych drabinach. W trakcie gaszenia pożaru ratownicy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie 51–letniego lokatora domu. Po ugaszeniu pożaru dokonano rozbiórki spalonej konstrukcji więźby dachowej oraz sprawdzono pozostałe pomieszczenia budynku – zagrożenia nie stwierdzono. Akcja ratowniczo- gaśnicza była bardzo utrudniona ze względu na bardzo wąski dojazd do miejsca zdarzenia (wystające nad drogą konary drzew oraz dachy budynków). Miejsce pożaru zostało przekazane Policji.

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
czwartek, 11 października 2012 12:18, odsłon: 1207

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej

 

Konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013". Drukuj Email
czwartek, 11 października 2012 12:35, odsłon: 725

Ogłoszenie

w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013".

Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, że w dniach 19 - 29 października 2012 r. przeprowadzone zostaną konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Sułkowice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013".

Celem konsultacji będzie poznanie Państwa uwag i opinii do projektu "Programu...." w dziedzinach dotyczących działalności statutowej organizacji i wypracowanie wspólnego stanowiska co do programu współpracy w roku 2013.

Więcej…
 

Dofinansowanie pracowników młodocianych - zmiany Drukuj Email
wtorek, 09 października 2012 13:04, odsłon: 705

Z dniem 1 września 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.Nr 205, poz.1206).

W art. 70b ust.11 tej ustawy dodana została nowa regulacja, która dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników nakazuje traktować jako pomoc de minimis udzielaną zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz.Urz.UE 379 z 28 grudnia 2006, str.5).

Więcej…
 

Michał Klimowski - pasjonat sprzętów historycznych, etnograf amator Drukuj Email
poniedziałek, 08 października 2012 11:52, odsłon: 1091

miniaturkaNiecodzienne hobby mieszkańca Sułkowic

Niektórzy znają go już od wielu lat, niektórzy dopiero co się o nim dowiedzieli. Mieszkaniec Sułkowic, urodzony w Bieńkówce w r. 1928 Michał Klimowski ma rzadko spotykane hobby - zbiera wszelkiego rodzaju sprzęty rolnicze, narzędzia, urządzenia, którymi posługiwano się w dawnych czasach. W jego garażu znaleźć można zatem i ruski patefon, i drewniane brony, i przyrząd do międlenia lnu, maślniczki, prawidła do oficerek. Jednym słowem szwarc, mydło i powidło, wszystko oryginalne i działające. Przychodzą do niego szkolne wycieczki oraz przedszkolaki, które mogą dotknąć, zobaczyć przedmioty, którymi posługiwali się ich dziadkowie i pradziadkowie.

Więcej…
 

Nowy klub sportowy w Harbutowicach Drukuj Email
piątek, 05 października 2012 12:25, odsłon: 1323

klub sportowyCisy Harbutowice wkraczają na boisko

26 września 2012 r. nowy klub sportowy w Harbutowicach został oficjalnie wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej starostwa powiatowego w Myślenicach. Inicjatorem i pomysłodawcą stowarzyszenia miłośników piłki nożnej jest Grzegorz Kuchta, sułkowiczanin wżeniony w Harbutowice, wcześniej grający w KS Gościbia. Postanowił on wraz z Krystianem Bielą oraz ich rówieśnikami założyć klub dla osób, które chcą trenować piłkę nożną, a nie zawsze mogą to robić w KS Gościbia, czy LKS Rudnik. Niech Harbutowice mają także swój klub.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 Następna > Ostatnie >>

Strona 126 z 127

Inwestycje 2018

 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018
 • Inwestycje 2018

Zgłoś awarię oświetlenia

Awarie oświetlenia ulicznego
prosimy zgłaszać

w czasie pracy Urzędu
12 273 20 75 wew. 21
691-66-55-91

Poza godzinami pracy Urzędu
Infolinia TOURON 991

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

 • Współpraca
 • Współpraca

 

podkowka