6 i 7 lipca 2013 na stadionie KS Gościbia przy Gimnazjum w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2013 10:07, odsłon: 783

Dni Sułkowic 2013

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich Mieszkańców i Gości. Na festynowej estradzie i wokół niej każdy znajdzie mnóstwo atrakcji dla siebie i swoich bliskich.

Na estradzie
Wystąpią rodzime zespoły artystyczne, które mają już na swoim koncie niejeden sukces o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, uzdolniona młodzież, a także renomowane gwiazdy estrady.
W sobotę (godz. 19.30) zapraszamy na koncert zespołu Redlin, z Jastrzębia Zdroju, który gra muzykę folkowo- rockową, a w niedzielę (godz. 18.30) – na recital Andrzeja Sikorowskiego z krakowskiej grupy Pod Budą wraz z córką Mają Sikorowską.
Sobotnia  estrada będzie kipiała talentami od godz. 15 do późnego wieczoru, kiedy to na dyskotekę zaprosi zespół Giepen, a całość przypieczętuje lecąca w niebo eskadra sztucznych ogni. Wcześniej jednak zobaczymy rewię gimnazjalnych talentów,  zatańczy zespól tańca nowoczesnego Retro, zaśpiewa swoim zjawiskowym głosem Paulina Rusek , sułkowicka orkiestra dęta pokaże, co to znaczy, że „jest w niej jakaś siła”… oj siła!, a monologi niezapomnianej Hanki Bielickiej przypomni zaprzyjaźniony z Sułkowicami Teatr w Stodole Doroty Ruśkowskiej.
Podobnie w niedzielę plejada młodych artystów zacznie się pojawiać na scenie od godz. 15. W tym dniu organizatorzy zapraszają na występ przygotowany przez zespół Środowiskowego Domu Samopomocy, który już udowodnił nie raz, że jego ludzie potrafią bawić znakomicie i siebie i widzów, koncert sztandarowego zespołu artystycznego gminy ZPiT Elegia, recital żywiołowych i radosnych Dzieci Chudego (jakież one są kochane!) i na kultowe przeboje ostatnich dekad XX wieku w wykonaniu zespołu Graham Band. W tym dniu dyskotekę na trawie poprowadzi Peex & DJ Paku.

Na stadionie
Na stadionie przez cały czas od świtu do nocy będzie działał Mega Lunapark, stoiska będą prześcigały się w ofertach gadżetowych i gastronomicznych, rozłożą się stoiska promocyjne, a wśród nich stowarzyszenia i koła gospodyń z poczęstunkiem lokalnymi specjałami domowej roboty – z sułkowicką krzonówką na czele, jak to już weszło w zwyczaj na sułkowickich imprezach i wszędzie tam, gdzie pojawiają się sułkowiczanki. Odbędą się liczne konkursy z cennymi i śmiesznymi nagrodami, rozegrany zostanie IV Turniej MegaPiłkarzyków, autobus cabrio zaprosi na przejażdżkę.

Ponadto
Kogo zmęczy gwar imprezy na stadionie, niechaj pamięta, że w zasięgu ręki ma możliwość odpoczynku i nabrania ochoty do dalszej zabawy na sąsiadującym terenie zalewu i parku rzecznego.  Natomiast w niedzielę przed południem miłośnicy sportu będą tutaj mogli obserwować zmagania uczestników I zawodów pływacko-biegowych AQATHLON o Puchar Burmistrza Sułkowic i Puchar Klubu Sportowego „DELFIN” Sułkowice.

Co jeszcze? Nikt nie zdradza zawczasu wszystkich swoich atutów. Gospodarze gwarantują mnóstwo dobrej zabawy.

Przyjdźcie i sami zobaczcie!