Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)To, co dzieci lubią najbardziej Drukuj Email
piątek, 28 czerwca 2013 08:40, odsłon: 569

miniaturaOd Gwiazdkowej Niespodzianki - dla dzieci z naszej gminy

Dzieci zdecydowanie lubią słodycze, prezenty, świetną zabawę i niespodzianki. Są ciekawe świata i chcą być doceniane, także w swoich pracach i w wygrywanych konkursach. A nade wszystko dzieci pragną być kochane i czuć się bezpiecznie. Wszystkie te elementy znają i rozumieją Grażyna Konieczna i Danuta Sołtys, które wraz z "Gwiazdkową Niespodzianką" po raz kolejny przygotowały serię atrakcji dla dzieci z naszej gminy pod pretekstem Dnia Dziecka. Najpierw "Gwiazdkowa Niespodzianka" zaprosiła grupę 50 dzieci do Krakowa na zwiedzanie obserwatorium astronomicznego UJ, hurtowni owoców Consorfrut w starym forcie, gdzie gospodarze zasypali ich owocowymi poczęstunkami) i do centrum handlowego Bonarka w którym m.in. ucztowały w KFC.

Niespełna dwa tygodnie później wolontariusze "Gwiazdkowej Niespodzianki" przyjechali do Sułkowic. Tutaj w hali sportowej przy gimnazjum ponad 120 dzieci najpierw obejrzało film o cudach Pan Jezusa, a następnie, podzielone na grupy, bawiły się i rozwiązywały zadania konkursowe związane z poszczególnymi cudami.

Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz długi stół uginający się pod ciężarem nagród i dodatkowo obstawiony nagrodami. Jak zwykle na imprezach organizowanych przez "Gwiazdkową Niespodziankę", dzieci same wybierają sobie nagrody i żadne nie wychodzi z pustymi rękami.

Oczywiście w organizacji zabawy na miejscu w Sułkowicach "Gwiazdkową Niespodziankę" wspierała Danuta Sołtys, Bożena Horwat, Świetlica Środowiskowa i dyrekcja Gimnazjum, które użyczyło swojej hali sportowej.

Więcej na ten temat w najbliższym numerze "Klamry" 6/2013.

 

Galeria