Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)III Gminny Zlot Esioków na Kamieńcu Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 13:08, odsłon: 1136

esiok miniZakończenie Lata - 24 sierpnia 2013 r.

Na III Gminnym Zlocie Esioków można było wygrać 2 metry "zimioków", DVD, drewnianą huśtawkę ogrodową lub wiertarkę udarową. Wystarczyło przyjechać swoim własnoręcznie wykonanym traktorkiem, opowiedzieć o nim komisji oceniającej te pojazdy pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa, a nawet stopnia "przystojności" jego właściciela. Było więc jak zawsze swojsko, wesoło i kolorowo. Ocenie poddano 6 esioków. W jury zasiadły zarówno osoby z Sułkowic, jak i z Radziszowa, Izdebnika, a nawet z Irlandii. Panie Łucja Latoń i Anna Garbień spoglądały ukradkiem na właścicieli maszyn rolniczych, podczas gdy Adam Moskal, Artur Grabczyk, Zbigniew Pocięgiel, Krzysztof Moskała i Tomasz Reichmann szczegółowo wypytywali domorosłych mechaników, jak, gdzie i kiedy skonstruowali swoje maszyny oraz do czego je wykorzystują. Esioki cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które chętnie siadały na traktorkach, mających nawet ponad 30 lat.

Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Ryszardowi Proficowi (zwycięzcy także z ubiegłego roku), dwa drugie miejsca zajęli Julian Kuchta i Tomasz Jakubiec, dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymali Eugeniusz Widlarz i Piotr Moskal. IV miejsce przypadło Jerzemu Sroce. Nikt nie wyjechał z Kamieńca bez nagrody.

Na niezmotoryzowanych czekały też inne atrakcje przygotowane przez organizatorów corocznej imprezy plenerowej. Na boisku odbył się turniej piłkarski sędziowany przez Janusza Tyrawę. Wygrała drużyna Zamętu Malikówka. Można było rozegrać partyjkę szachów z mistrzem Polski do lat 12 - Szymonem Gumularzem (ograł wszystkich 15 chętnych zmierzyć się z nim), poskakać na dmuchańcach - skakańcach, pobawić się w grach zespołowych prowadzonych przez państwa Suwajów i grupę wolontariuszy, pooglądać przedstawienie Smerfy, posłuchać Orkiestry Dętej z Sułkowic i potańczyć przy dźwiękach muzyki zespołu Magnetic. Była też grochówka z kuchni polowej oraz różne gazowane napoje. Gdy już nastała noc, ciemne niebo rozbłysło kolorami sztucznych ogni.

Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Gminy Sułkowice, radnych, GOK oraz KS Gościbia. Jednak bardzo wiele osób przyczyniło się do tego, żeby impreza mogła się odbyć . Atmosfera była rodzinna i wesoła, a zabawa - mimo chłodu - trwała do późnych godzin nocnych.

JGK