Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)40-lecie LKS Rudnik - 31.08.2013 r. Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 14:27, odsłon: 1476

40 lks rudnik"Zeby grali dali"

Wśród rozlicznych tegorocznych jubileuszy takich jak np. 90-lecie KS Gościbia, czy 70-lecie Pacyfikacji Sułkowic, znalazł się jeszcze jeden - 40-lecie Ludowego Klubu Sportowego Rudnik. Trudno uwierzyć, że już tyle lat gra drugi co do wielkości klub sportowy w Gminie Sułkowice. Prezesów miał wielu, bo razem z obecnym Tomaszem Dynurem już dziewięciu. Każdy z nich starał się, by klub skupiał młodzież, promował zdrowy styl życia, dawał szansę do ruchu nie tylko sułkowiczanom, ale i mieszkańcom pobliskich wiosek z terenu gminy Sułkowice. Najdłużej klub rudnicki, bo aż 10 lat, prowadził Jan Ostafin z Rudnika Dolnego, który wystąpił na scenie życząc wszystkim członkom i zawodnikom, "zeby grali dali".

Jak wspomniał były prezes Jan Ostafin, zaczął on trenować, jak miał 10 lat. Wiele lat zabiegał o to, żeby klub istniał, chodził do magistratu i walczył o każdą złotówkę. "Wszystko ryktowołem, każdy zawodnik dostał troje dresów, nie wychodziłem z Urzędu, jak nie załatwiłem sprawy." Robił zabawy, festyny. Powiedział, że się opłaciło, bo klub dalej gra i odnosi sukcesy. Wymienił w kolejności swoich poprzedników i następców. Byli to: Jan Kozioł, Stanisław Bylica, Jan Ostafin (wymieniający), Jan Nędza, Zbigniew Garbień, Krzysztof Jończyk, Zbigniew Dańko, Ryszard Profic no i obecny prezes - Tomasz Dynur.

Aktualny zarząd i ludzie związani z klubem, czyli: wiceprezes Adam Grabowski, Stanisław Kopeć - skarbnik i sponsor klubu, Zbigniew Marek - sekretarz oraz członkowie zarządu Stanisław i Krystian Szczurek, a także Piotr Marek postanowili zorganizować uroczystość jubileuszową 31 sierpnia 2013 r. na stadionie LKS Rudnik na Zielonej w Sułkowicach. Zapewnili zebranym wiele atrakcji: Turniej Piłki Nożnej z udziałem dzieci i młodzieży z LKS Rudnik, mecz piłki nożnej drużyn seniorskich - Rudnik kontra Biertowice (zakończył się wynikiem 3:1 dla Rudnika), zabawę taneczną na obiekcie klubu, dmuchańce - skakańce, konkursy i zabawy dla dzieci z nagrodami ufundowanymi przez klub oraz coś dla potrzeb żołądka - przygotowane przez Jolę i Tadeusza Szybowskich - bigos, kaszankę i grochówkę, na grillu zaś rumieniły się kiełbaski.

Prezentacja drużyn

W czasie jubileuszu zaprezentowało się także wszystkie 7 drużyn klubu LKS Rudnik, które liczą w sumie 154 zawodników. Każda z nich odebrała puchar wręczony przez burmistrza Piotra Pułkę z okazji 40-lecia istnienia LKS Rudnik, a grupa Juniorów dodatkowo specjalne tabliczki pamiątkowe z okazji awansu do I Ligi Krakowskiej, gdzie będą reprezentować klub (grają tam takie drużyny jak Borek Kraków, SMS Kraków) i jest tam bardzo wysoki poziom. Burmistrz pogratulował pięknego jubileuszu, podziękował wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom i przyjaciołom za wszelki wkład w rozwój klubu, dotychczasowe sukcesy i życzył kolejnych na następne miesiące i lata. Jako upominki przekazał także wszystkim drużynom nowe piłki.

A teraz garść informacji udostępnionych przez Krystiana Szczurka, który bywa także doskonałym komentatorem meczów rozgrywanych na stadionie rudnickiego LKS-u o wszystkich siedmiu grupach. Trzy najmłodsze prowadzi trener Leszek Lisowski. Są to: grupa I - żaki (rocznik 2004 i młodsi) - 10 osób; grupa II - orliki, jest to 15 osób z rocznika 2003 i 2004, grają od 2 lat na orlikach w Lubniu, Trzebini, Polance, Myślenicach, ich rodzice pomagają w organizacji transportu na mecze; grupa III - młodziki (22 osoby) - rocznik 2002 i 2001- grają w I lidze podokręgu Myślenice. IV grupę 20-osobową trampkarzy z rocznika 2000 -1999 trenuje Marek Szuba. Oni są w I lidze podokręgu Myślenice. Mateusz Płonka grupę V juniorów (23 os.) z rocznika 1998-1995 doprowadził wiosną 2013 r. do I ligi krakowskiej. VI grupę seniorów (24 os.) występującą w klasie A podokręgu Myślenice trenuje Marek Szuba. Trenerem 20-osobowej VII grupy rezerwy jest Janusz Łabędź. Wywalczyli oni awans do wyższej grupy rozgrywkowej sezon 2011/2012 z I miejsca.

W sezonie 2012/2013 grupy LKS Rudnik zajęli następujące miejsca: orliki - 8 m., młodziki 2 m., trampkarze 7 m., juniorzy 1 m. - awans z II ligi podokręgu Myślenice do I ligi podokręgu Kraków!, seniorzy - 2 m. - otarli się o awans do wyższej ligi, rezerwy - 4 m.

Klub działa z pieniędzy pozyskanych z gminnego otwartego konkursu ofert na realizację zadań sfery pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz dzięki sponsorom. Finansowo wspierają klub Halina i Stanisław Kopeć z firmy Stan-Bud, Stanisław, Krystian i Tomasz Szczurek z firmy Tonix Meble Szczurek, Jacek, Adam i Krzysztof Szczurek - świadczący usługi blacharskie i mechanikę samochodową, Grzegorz Pyrtek z tartaku Drewnex, Henryk i Mateusz Łazarz - usługi ogólnobudowlane, Arkadiusz i Konrad Łazarz - usługi hydrauliczne, Zbigniew Kiebzak - prowadzący zakład stolarski, pan Rosiński prowadzący usługi księgowości oraz sklep z akcesoriami biurowymi, pan Kania z usługami blacharskimi, Zbigniew Miętka - Zbidex - szklarstwo, Mirosław Malina z firmą Metal-Mix -sklep żelazny, Rafał Piątek - usługi koparskie, Blak - skład opału, Marecki - akcesoria meblowe oraz Adam i Witold Grabowscy z firmy Rudex-Bis.

Ludzie blisko związani z klubem, m.in. Leszek Lisowski oraz Stanisław Kopeć marzą o tym, by klub się rozwijał, by było jeszcze większe zainteresowanie sportem wśród młodzieży, która robi się coraz bardziej leniwa, by rozwijała się infrastruktura sportowa w ich klubie, by pozyskać więcej funduszy na działalność klubu, by powstała, wzorem KS Gościbia, monografia LKS-u. Pozostaje im życzyć spełnienia marzeń, a nawet pomóc w ich realizacji. Drzwi LKS Rudnik stoją dla wszystkich otworem.

Joanna Gatlik - Kopciuch