Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Pracowity i owocny sezon Teatru w Stodole Drukuj Email
czwartek, 19 września 2013 12:07, odsłon: 916

stodolaOne, kobiety i film

Najnowszy spektakl "Ich troje" zaprzyjaźnionego z Sułkowicami Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej został sfilmowany w koprodukcji z Fundacją Promocji Kultury i 21 września 2013 r. weźmie udział w Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych im. Barei w Jeleniej Górze. Powstały również trzy single i teledyski: Ilony Bylicy, Małgorzaty Polaniak i Doroty Ruśkowskiej, do których plenery nagrywane były m.in. w gminie Sułkowice.

Garstka ludzi + wspólna pasja = film "Ich troje"

- Wychowałam się na filmach Barei. Nie potrafię nawet powiedzieć, ile razy obejrzałam "Misia", " Alternatywy 4", filmy "Poszukiwany, poszukiwana" czy "Niespotykanie spokojny człowiek". I kiedy pomyślę, że nasz film zakwalifikował się do festiwalu jego imienia i tam zostanie zaprezentowany? Uwierzyć nie mogę. To zaszczyt. Głęboko wierzę, że ludzie, którzy zapracowali na sukces tego filmu zostaną dostrzeżeni. Pragnę żeby odkryto talent Roberta Bylicy. To niezwykle uzdolniony kompozytor muzyki filmowej. Mamy ich w Polsce paru, ale proszę mi wierzyć - Robert nie jest gorszy. Życzę Mu i filmowi sukcesu. A wszystkich życzliwych ludzi z Sułkowic proszę - trzymajcie za nas kciuki! - powiedziała przed wyjazdem do Jeleniej Góry Dorota Ruśkowska.

Film ten otworzy nurt kultury walczącej o powrót do fundamentalnych aksjomatów człowieczeństwa. Zachowując formę komedii, chcieliśmy pokazać, że od czasów Mikołaja Reja niewiele się na świecie zmieniło - mówi prezes Fundacji Promocji Kultury Artur Łoboda.

Film powstawał w 5 dni, z zerowym budżetem. Plany zdjęciowe rozsiane były po całym powiecie myślenickim. Fabuła filmu podzielona została na trzy części - trzy odrębne historie. Głównymi bohaterami każdej z nich są przedstawieni w satyryczny sposób ludzie sprawujący władzę. - Zarówno tę władzę nadaną im z urzędu, jak i tę, którą sami sobie nadali - komentuje Dorota Ruśkowska. Film pokazuje ich słabe strony, wady, zachowania i próby ukrycia oszustw, jakich się dopuścili. Jednocześnie cały czas w ich tle zarysowują się już ich "następcy", czyli ci, którzy mają już swój własny dekalog.

W żartobliwy sposób, ubrany w lekki kostium, film całkiem serio przedstawia istny kalejdoskop ludzkich zachowań.

W rolach głównych występują: Wójt - Dorota Ruśkowska, Pan - Robert Bylica, Pleban - Zdzisław Uchacz. Liczna i bogata w inwencję jest też galeria aktorów grających role drugoplanowe. Autorem scenariusza jest Edyta Firek, a muzykę skomponował - jak wcześniej zostało zaznaczone - Robert Bylica. Reżyserem i producentem filmu jest oczywiście Dorota Ruśkowska.

Ten sezon to nie tylko nowy spektakl i film. Trzy śpiewające kobiety z Teatru nagrały swoje single. Każdy z nich nosi tytuł: "Ja, kobieta" i każdemu towarzyszy teledysk (z plenerami również z naszej gminy). Taki sam tytuł będzie nosiła płyta, która - jak zapowiadają jej twórcy - trafi na rynek muzyczny już na początku przyszłego roku. Autorką tekstów jest znana już szerszej publiczności wybitna poetka i pisarka Eda Firek. Muzykę do piosenek skomponował Robert Bylica.

Póki co, ukazują się single, które prezentowane są podczas recitali wokalistek. Najbliższy Małgorzaty Polaniak - w Myślenicach w Muzeum Dom Grecki 27 września 2013 r. o godz. 18.

Patronat honorowy nad tymi artystycznymi dokonaniami przyjął m.in. burmistrz Piotr Pułka, a patronat medialny ma zaszczyt sprawować (obok mediów regionalnych) również "Klamra".

 

Małgorzata Polaniak

Śpiewa od najmłodszych lat. Swój pierwszy konkurs wygrała w 1. klasie szkoły podstawowej Kolejne festiwale przynosiły zaszczytne tytuły i miejsca. Uczęszczała do Prywatnej Szkoły Muzycznej - klasa keyboardu, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Myślenicach - klasa fletu, instrument dodatkowy - fortepian. Zdobyła tytuł: Talent Małopolski 2012 oraz 2013 roku. Wokalistka mająca na swoim koncie bogaty repertuar sceniczny.

Ilona Bylica

Absolwentka Studia Sztuk Scenicznych i Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, wokalistką zespołu "Imię Róży". Ma na swoim koncie występy w Rotundzie, w swoim dorobku - własną płytę, a na swoim koncie - wiele piosenek i udział w spektaklach muzycznych. To niezwykle zdolna, charyzmatyczna aktorka i piosenkarka.

Patronat honorowy: marszałek Marek Sowa, starosta Józef Tomal, burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak, burmistrz Sułkowic Piotr Pułka i burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, a także: poseł Marek Łatas i senator VII kadencji Stanisław Bisztyga (obecnie wiceprezes zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego).

Patronat medialny: Myślenice iTV Telewizja Powiatowa, "Gazeta Myślenicka", "Gazeta Gminna Klamra" oraz Fundacja Promocji Kultury.

Pracowity i owocny sezon Teatru w Stodole

 

One, kobiety i film

 

Najnowszy spektakl "Ich troje" zaprzyjaźnionego z Sułkowicami Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej został sfilmowany w koprodukcji z Fundacją Promocji Kultury i 21 września 2013 r. weźmie udział w Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych  im. Barei w Jeleniej Górze. Powstały również trzy single i teledyski: Ilony Bylicy, Małgorzaty Polaniak i Doroty Ruśkowskiej, do których  plenery nagrywane były m.in. w gminie Sułkowice.

 

Garstka ludzi + wspólna pasja = film "Ich troje"

 

- Wychowałam się na filmach Barei. Nie potrafię nawet powiedzieć, ile razy obejrzałam "Misia", " Alternatywy 4", filmy "Poszukiwany, poszukiwana" czy "Niespotykanie spokojny człowiek". I kiedy pomyślę, że nasz film zakwalifikował się do festiwalu jego imienia i tam zostanie zaprezentowany? Uwierzyć nie mogę. To zaszczyt. Głęboko wierzę,  że ludzie, którzy zapracowali na sukces tego filmu zostaną dostrzeżeni. Pragnę żeby odkryto talent Roberta Bylicy. To niezwykle uzdolniony kompozytor muzyki filmowej. Mamy ich w Polsce paru, ale proszę mi wierzyć - Robert nie jest gorszy. Życzę Mu i filmowi sukcesu. A wszystkich życzliwych ludzi z Sułkowic proszę - trzymajcie za nas kciuki! - powiedziała przed wyjazdem do Jeleniej Góry Dorota Ruśkowska.

 

Film ten otworzy nurt kultury walczącej o powrót do fundamentalnych aksjomatów człowieczeństwa. Zachowując formę komedii, chcieliśmy pokazać, że od czasów Mikołaja Reja niewiele się na świecie zmieniło - mówi prezes Fundacji Promocji Kultury Artur Łoboda.

Film powstawał w 5 dni, z zerowym budżetem. Plany zdjęciowe rozsiane były po całym powiecie myślenickim. Fabuła filmu podzielona została na trzy części - trzy odrębne historie. Głównymi bohaterami każdej z nich są przedstawieni w satyryczny sposób ludzie sprawujący władzę. - Zarówno tę władzę nadaną im z urzędu, jak i tę, którą sami sobie nadali - komentuje Dorota Ruśkowska. Film pokazuje ich słabe strony, wady, zachowania i próby ukrycia oszustw, jakich się dopuścili. Jednocześnie cały czas w ich tle zarysowują się już ich "następcy", czyli ci, którzy mają już swój własny dekalog.

W żartobliwy sposób, ubrany w lekki kostium, film całkiem serio przedstawia istny kalejdoskop ludzkich zachowań.

W rolach głównych występują: Wójt - Dorota Ruśkowska, Pan - Robert Bylica, Pleban - Zdzisław Uchacz. Liczna i bogata w inwencję jest też galeria aktorów grających role drugoplanowe. Autorem scenariusza jest Edyta Firek, a muzykę skomponował - jak wcześniej zostało zaznaczone - Robert Bylica. Reżyserem i producentem filmu jest oczywiście Dorota Ruśkowska.

 

 

Ten sezon to nie tylko nowy spektakl i film. Trzy śpiewające kobiety z Teatru nagrały swoje single. Każdy z nich nosi tytuł: "Ja, kobieta" i każdemu towarzyszy teledysk (z plenerami również z naszej gminy). Taki sam tytuł będzie nosiła płyta, która -  jak zapowiadają jej twórcy - trafi na rynek muzyczny już na początku przyszłego roku. Autorką tekstów jest znana już szerszej publiczności wybitna poetka i pisarka Eda Firek. Muzykę do piosenek skomponował Robert Bylica.

Póki co, ukazują się single, które prezentowane są podczas recitali wokalistek. Najbliższy Małgorzaty Polaniak - w Myślenicach w Muzeum Dom Grecki 27 września 2013 r. o godz. 18.

Patronat honorowy nad tymi artystycznymi dokonaniami przyjął m.in. burmistrz Piotr Pułka, a patronat medialny ma zaszczyt sprawować (obok mediów regionalnych) również "Klamra".

 

Małgorzata Polaniak

Śpiewa od najmłodszych lat. Swój pierwszy konkurs wygrała w 1. klasie szkoły podstawowej Kolejne festiwale przynosiły zaszczytne tytuły i miejsca. Uczęszczała do Prywatnej Szkoły Muzycznej - klasa keyboardu, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Myślenicach - klasa fletu, instrument dodatkowy - fortepian. Zdobyła tytuł: Talent Małopolski 2012 oraz 2013 roku. Wokalistka mająca na swoim koncie bogaty repertuar sceniczny.

 

Ilona Bylica

Absolwentka Studia Sztuk Scenicznych i Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, wokalistką zespołu "Imię Róży". Ma na swoim koncie występy w Rotundzie, w swoim dorobku - własną płytę, a na swoim koncie - wiele piosenek i udział w spektaklach muzycznych. To niezwykle zdolna, charyzmatyczna aktorka i piosenkarka.

Patronat honorowy: marszałek Marek Sowa, starosta Józef Tomal, burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak, burmistrz Sułkowic Piotr Pułka i burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, a także: poseł Marek Łatas i senator VII kadencji Stanisław Bisztyga (obecnie wiceprezes zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego).

Patronat medialny: Myślenice iTV Telewizja Powiatowa, "Gazeta Myślenicka", "Gazeta Gminna Klamra" oraz Fundacja Promocji Kultury.