Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)VIII Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 13:51, odsłon: 883

zawody ospOSP Sułkowice po raz drugi z rzędu bezapelacyjnie wygrało powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, zorganizowane tym razem na stadionie KS Gościbia w Sułkowicach. Zwyciężyło zarówno w sztafecie, jak w części bojowej zawodów, uzyskując najlepszy wynik końcowy. Tym samym nasza drużyna będzie reprezentowała powiat myślenicki na zawodach małopolskich w przyszłym roku.

  PROTOKÓŁ KOŃCOWY SĘDZIEGO GŁÓWNEGO Z ZAWODÓW SPORTOWO - POŻARNICZYCH

 

 

 

Drużyna OSP Sułkowice wystąpiła w składzie:

Jończyk Józef - dowódca

Kuchta Krzysztof

Sroka Mirosław

Sitarz Sławomir

Kurek Jacek

Kowalczyk Grzegorz

Jędrzejowski Krzysztof

Kuchta Rafał

Kuchta Konrad

 

VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze rozegrane zostały w niedzielę 29 września. Na płycie stadiony Gościbi zmagało się 13 zespołów męskich i 5 kobiecych, reprezentując gminy powiatu myślnieckiego. Z naszej gminy udział w zawodach brały również OSP Harbutowice i OSP „Kuźnia". Zawody prowadził Roman Ajchler, a sędziowali je strażacy z komendy powiatowej PSP w Myślenicach z Marianem Rokoszem na czele. W rywalizacji II miejsce zajęła OSP Lubień, a III – OSP Krzczonów. W klasyfikacji kobiet zwyciężyły zawodniczki z drużyny OSP Zawada, przed Głogoczowem i Stróżą (żadna jednostka w naszej gminie nie wystawiała drużyny kobiecej ani na zawody gminne, ani na powiatowe). Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa PSP w Myślenicach we współpracy z samorządem naszej gminy.

Zawody rozpoczęły się od paradnej musztry i wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego. Następnie Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach Sławomir Kaganek przywitał przybyłych gości oraz otworzył uroczyście zawody, które składały się ze sztafety pożarniczej 7x50m z przeszkodami i ćwiczenia bojowego.

Najpierw rozegrano sztafetę. Pałeczką była prądownica, którą przekazywały sobie kolejne zmiany po przebyciu swojego odcinka i pokonaniu przeszkód. Do wykonania były następujące zadania: podłączenie węża W75 do rozdzielacza, pokonanie płotka lekkoatletycznego, pokonanie rowu z wodą, slalom między tyczkami, pokonanie równoważni i ściany 150 cm (drużyny kobiece miały do pokonania zamiast ściany – płotek), podłączenie węża W52 do rozdzielacza i prądownicy oraz minięcie linii mety.

Ćwiczenie bojowe polegało na rozwinięciu linii ssawnej z podłączeniem do motopompy i brezentowego zbiornika z wodą. Następnie zawodnicy mieli rozwinąć linię główną składającą się z dwóch odcinków węża W75 z rozdzielaczem. Od tego rozdzielacza do linii prądowników wyprowadzone miały zostać dwie linie gaśnicze utworzone z węży W52. Finałem tych czynności było uruchomienie dwóch prądów wody. Jeden miał obrócić tarczę, a drugi strącić pachołki na różnych wysokościach. Liczył się czas i dokładność wykonania zadania.

Puchary, dyplomy i medale zwycięskim drużynom wręczali prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jan Podmokły i komendant powiatowy PSP Sławomir Kaganek. Podziękowali oni zawodnikom za udział w zawodach i wysiłek włożony w przygotowania, sędziom za ich pracę oraz gospodarzowi - burmistrzowi Piotrowi Pułce za pomoc w przygotowaniu zawodów i gościnne przyjęcie.

 

Gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie !