Wybory do Izby Rolniczej

VIII Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 13:51, odsłon: 883

zawody ospOSP Sułkowice po raz drugi z rzędu bezapelacyjnie wygrało powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, zorganizowane tym razem na stadionie KS Gościbia w Sułkowicach. Zwyciężyło zarówno w sztafecie, jak w części bojowej zawodów, uzyskując najlepszy wynik końcowy. Tym samym nasza drużyna będzie reprezentowała powiat myślenicki na zawodach małopolskich w przyszłym roku.

PROTOKÓŁ KOŃCOWY SĘDZIEGO GŁÓWNEGO Z ZAWODÓW SPORTOWO - POŻARNICZYCH

Drużyna OSP Sułkowice wystąpiła w składzie:

Jończyk Józef - dowódca

Kuchta Krzysztof

Sroka Mirosław

Sitarz Sławomir

Kurek Jacek

Kowalczyk Grzegorz

Jędrzejowski Krzysztof

Kuchta Rafał

Kuchta Konrad

VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze rozegrane zostały w niedzielę 29 września. Na płycie stadiony Gościbi zmagało się 13 zespołów męskich i 5 kobiecych, reprezentując gminy powiatu myślnieckiego. Z naszej gminy udział w zawodach brały również OSP Harbutowice i OSP „Kuźnia". Zawody prowadził Roman Ajchler, a sędziowali je strażacy z komendy powiatowej PSP w Myślenicach z Marianem Rokoszem na czele. W rywalizacji II miejsce zajęła OSP Lubień, a III – OSP Krzczonów. W klasyfikacji kobiet zwyciężyły zawodniczki z drużyny OSP Zawada, przed Głogoczowem i Stróżą (żadna jednostka w naszej gminie nie wystawiała drużyny kobiecej ani na zawody gminne, ani na powiatowe). Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa PSP w Myślenicach we współpracy z samorządem naszej gminy.

Zawody rozpoczęły się od paradnej musztry i wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego. Następnie Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach Sławomir Kaganek przywitał przybyłych gości oraz otworzył uroczyście zawody, które składały się ze sztafety pożarniczej 7x50m z przeszkodami i ćwiczenia bojowego.

Najpierw rozegrano sztafetę. Pałeczką była prądownica, którą przekazywały sobie kolejne zmiany po przebyciu swojego odcinka i pokonaniu przeszkód. Do wykonania były następujące zadania: podłączenie węża W75 do rozdzielacza, pokonanie płotka lekkoatletycznego, pokonanie rowu z wodą, slalom między tyczkami, pokonanie równoważni i ściany 150 cm (drużyny kobiece miały do pokonania zamiast ściany – płotek), podłączenie węża W52 do rozdzielacza i prądownicy oraz minięcie linii mety.

Ćwiczenie bojowe polegało na rozwinięciu linii ssawnej z podłączeniem do motopompy i brezentowego zbiornika z wodą. Następnie zawodnicy mieli rozwinąć linię główną składającą się z dwóch odcinków węża W75 z rozdzielaczem. Od tego rozdzielacza do linii prądowników wyprowadzone miały zostać dwie linie gaśnicze utworzone z węży W52. Finałem tych czynności było uruchomienie dwóch prądów wody. Jeden miał obrócić tarczę, a drugi strącić pachołki na różnych wysokościach. Liczył się czas i dokładność wykonania zadania.

Puchary, dyplomy i medale zwycięskim drużynom wręczali prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jan Podmokły i komendant powiatowy PSP Sławomir Kaganek. Podziękowali oni zawodnikom za udział w zawodach i wysiłek włożony w przygotowania, sędziom za ich pracę oraz gospodarzowi - burmistrzowi Piotrowi Pułce za pomoc w przygotowaniu zawodów i gościnne przyjęcie.

Gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie !