Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Impreza podożynkowa w Harbutowicach - 5 października 2013 r. Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 14:59, odsłon: 488

Integracja stowarzyszeń

Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń CIS w Harbutowicach po dożynkach w Wiśniowej postanowiły podzielić się nagrodą za wieniec z wszystkimi, które uczestniczyły w imprezie powiatowej pod wspólną nazwą "Sułkowicka Podkowa". Bowiem, jak to co roku bywa - wieniec przygotowują harbutowianki, śpiewają rudniczanie, a sułkowianki dokarmiają uczestników zabawy potrawą tradycyjną - "sułkowicką krzonówką" i innymi smakołykami. Nagroda przyznawana jest jednakowoż tylko za wieniec.

By docenić wkład każdej z "podgrup" tematycznych, Stowarzyszenie Gospodyń CIS zorganizowało u siebie, na placu przy strażnicy, na świeżym powietrzu, spotkanie integracyjne, przygotowując na nie "specjalność zakładu" - pierogi ruskie i z mięsem, a na drugie danie - kiełbaski z grilla. Do tego pyszne sałatki i inne przekąski. Przy biesiadnej muzyce harbutowickiego zespołu "Hoholala" i śpiewanej przez uczestniczki i uczestników spotkania, także z burmistrzem Piotrem Pułką, miło upłynęło sobotnie popołudnie 5 października 2013 r. Gdyby nie wieczorny przymrozek, goście siedzieliby pewnie i do rana, bo atmosfera była swojska i przyjazna.

Piękne jest to, jak stowarzyszenia gospodyń potrafią się u nas w gminie integrować, a konkurują tylko na polu różnorodności i wyborności potraw, które przygotowują na każdą gminną imprezę. Te osoby zwyczajnie się ze sobą lubią, wspierają, pomagają nawzajem, gdy któreś stowarzyszenie ma jakiś problem do rozwiązania. A nawet obdarowują prezentami. Stowarzyszenie Gospodyń z Sułkowic na spotkaniu podarowało harbutowiankom przenośną lodówkę z wkładką oraz wiersz z życzeniami i podziękowaniami. Do tego jeszcze Zofia Kurowska - nasza gminna twórczyni ludowa napisała specjalnie na cześć żeńskiego Cisa panegiryk, który odczytała przy wszystkich obecnych gościach.

Warto brać przykład z tych aktywnych kobiet, które potrafią się dzielić - tym, co mają z innymi i łączyć ludzi ze sobą. To taka integracja na wysokim poziomie, choć tylko na szczeblu gminnym.

I jam tam była, herbatę wypiła, pierogów spróbowała i pośpiewała :-)

 

Joanna Gatlik-Kopciuch