Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)I miejsce w województwie gminy Sułkowice w konkursie "Przyjazna wieś" Drukuj Email
piątek, 29 listopada 2013 09:42, odsłon: 537

przyjazna wies1Statuetka i bilet do Brukseli

Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA w V edycji konkursu "Przyjazna Wieś" dla naszej gminy za Centrum Kultury w Krzywaczce wręczył burmistrzowi wicemarszałek Stanisław Sorys podczas forum wójtów i burmistrzów w środę 27 listopada, a bilet dla dwóch osób do Brukseli wraz z wizytą w Parlamencie Europejskim - przekazał europoseł Czesław Siekierski. O ten zaszczytny tytuł nadawany przez ministra rolnictwa ubiegają się od kilku lat setki gmin z naszego kraju.

Uroczystość wręczenia nagród wraz z przedstawieniem zrealizowanych projektów w kategorii infrastruktura techniczna i infrastruktura społeczna stanowiła część forum. Delegacje nagrodzonych gmin Sułkowice i Ryglice odebrały statuetki, dyplomy oraz po dwa symboliczne bilety do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowane przez europosła Czesława Siekierskiego. Sam europoseł wystąpił w pierwszej części forum, omawiając aktualne działania Parlamentu Europejskiego mające przełożenie na nasze rolnictwo i wskazując na szanse, ale też na zagrożenia płynące z polityki europejskiej.

Europoseł z przyczyn zawodowych nie mógł być obecny do końca forum i osobiście wręczyć swojej nagrody, ale przed wyjazdem spotkał się z naszą delegacją, gratulując burmistrzowi i jego współpracownikom skutecznych działań w oparciu o możliwości, jakie dają fundusze europejskie. Dziękował też za realizację inwestycji przyczyniających się do rozwoju społecznego i gospodarczego polskiej wsi.

Laureaci małopolskiego etapu konkursu zostali zgłoszeni do etapu ogólnopolskiego - Komisja Centralna będzie obradowała w dniu 6 grudnia, a rozstrzygnięcie nastąpi podczas konferencji podsumowującej Konkurs. Opisy projektów, które zajęły I miejsca w obydwóch kategoriach ukażą się w grudniowym numerze miesięcznika "Gospodarz. Poradnik Samorządowy".

http://malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=11154

(awz)

 

przyjazna logo