Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Helikopter nad Harbutowicami – 2 grudnia 2013 r. Drukuj Email
środa, 04 grudnia 2013 16:14, odsłon: 1597

Stok narciarski na Szklanej Górze coraz bliżej

Cały poniedziałek nad Harbutowicami latał granatowy helikopter, wzbudzając duże zainteresowanie mieszkańców okolicy. Śmigłowiec wspomagał osadzanie najcięższych elementów konstrukcji wyciągu - podpór i dostarczał pozostałe elementy konstrukcji do poszczególnych miejsc na stoku Szklanej Góry, gdzie powstaje długa na 800 metrów trasa narciarska.

Pogoda pozwoliła inwestorom na sprawne i szybkie wykonanie tej skomplikowanej części budowy.  Helikopter zabierał kolejne elementy i przenosił na wyznaczone miejsce, gdzie pracownicy przykręcali je do wcześniej przygotowanych kotew. 
Na stoku jest już oświetlenie, doprowadzono wodę. Wykonano już dwa budynki - przepompownię z serwisem i wypożyczalnią sprzętu oraz siedzibę obsługi kolei z kasą i toaletami.  Gotowy jest także parking na 250 samochodów. Koło niego powstaje budynek restauracyjny. Inwestorzy zapowiadają, że krzesełka będą 4-o osobowe, a przepustowość kolejki wyniesie 2400 osób na godzinę.
Praca przy budowie stoku wre. Pozostaje nadzieja, że zaraz po zakończeniu prac spadnie biały puch umożliwiający amatorom sportów zimowych szusowanie na nartach i deskach, bo dla snowboardzistów inwestor Wiesław Małysa zapowiada specjalny park.

JGK