Wystartowała sułkowicka spółdzielnia socjalna Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 15:37, odsłon: 1359

Otwarcie  restauracji "Podkówka"

Chociaż karmi już od początku miesiąca, restauracja "Podkówka" uroczyście rozpoczęła swoją działalność w dniu św. Jana - 24 czerwca 2014 r. W stylowym wnętrzu, wśród roznoszących się smakowitych aromatów, panie z "Podkówki" dwoiły się i troiły, by każdy poczuł się ważny, wyjątkowy, obdarzony serdecznością i ich wdzięcznością.

podkowka

Na otwarcie zaproszeni zostali goście, którzy przyczynili się  do jej powstania: władze gminy; przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, który z pomocą Urzędu Miejskiego "wymyślił" tę spółdzielnię socjalną; przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach, która wraz z gminą jest współzałożycielem spółdzielni;  zastępca dyrektora Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, który przyznał sułkowickiej "Podkówce" dotację na uruchomienie działalności; dyrektor i wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz osoby, które pomagały w urządzeniu lokalu spółdzielni i wyposażeniu go.

Lokal poświęcił ks. Leszek Dyląg, a prezes Monika Lempart w swoim krótkim wystąpieniu przedstawiła historię powstawania Spółdzielni Socjalnej "Podkówka", która dała zatrudnienie 12 osobom, w tym 9 długotrwale bezrobotnym. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła, a dziękując, zapewniała, że panie dołożą wszelkich starań, by "Podkówka" rozwijała się ,a jej usługi cieszyły się powodzeniem u mieszkańców.

Tego też życzyli im wszyscy goście. Panie otrzymały na początek piękne kwiaty, a one same rozdały gościom ciastka w kształcie lukrowanych podkówek – oczywiście własnego wypieku. Ugościły ich smacznym obiadem, malowniczym tortem udekorowanym  w stylu dopasowanym do wystroju lokalu i dodatkowo deserem. W serdecznej atmosferze i pięknym otoczeniu goście mogli naocznie się przekonać, że "Podkówka" intensywnie pracuje, by zasłużyć na powierzone jej zaufanie i z dnia na dzień zdobywa więcej sympatyków.

(awz)

Materiały o spółdzielniach socjalnych i Podkówce można obejrzeć w TVP Kraków: