Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wystartowała sułkowicka spółdzielnia socjalna Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 15:37, odsłon: 1359

Otwarcie  restauracji "Podkówka"

Chociaż karmi już od początku miesiąca, restauracja "Podkówka" uroczyście rozpoczęła swoją działalność w dniu św. Jana - 24 czerwca 2014 r. W stylowym wnętrzu, wśród roznoszących się smakowitych aromatów, panie z "Podkówki" dwoiły się i troiły, by każdy poczuł się ważny, wyjątkowy, obdarzony serdecznością i ich wdzięcznością.

Czytaj więcej
 

podkowka

 

Na otwarcie zaproszeni zostali goście, którzy przyczynili się  do jej powstania: władze gminy; przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, który z pomocą Urzędu Miejskiego "wymyślił" tę spółdzielnię socjalną; przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach, która wraz z gminą jest współzałożycielem spółdzielni;  zastępca dyrektora Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, który przyznał sułkowickiej "Podkówce" dotację na uruchomienie działalności; dyrektor i wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz osoby, które pomagały w urządzeniu lokalu spółdzielni i wyposażeniu go.

Lokal poświęcił ks. Leszek Dyląg, a prezes Monika Lempart w swoim krótkim wystąpieniu przedstawiła historię powstawania Spółdzielni Socjalnej "Podkówka", która dała zatrudnienie 12 osobom, w tym 9 długotrwale bezrobotnym. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła, a dziękując, zapewniała, że panie dołożą wszelkich starań, by "Podkówka" rozwijała się ,a jej usługi cieszyły się powodzeniem u mieszkańców.

Tego też życzyli im wszyscy goście. Panie otrzymały na początek piękne kwiaty, a one same rozdały gościom ciastka w kształcie lukrowanych podkówek – oczywiście własnego wypieku. Ugościły ich smacznym obiadem, malowniczym tortem udekorowanym  w stylu dopasowanym do wystroju lokalu i dodatkowo deserem. W serdecznej atmosferze i pięknym otoczeniu goście mogli naocznie się przekonać, że "Podkówka" intensywnie pracuje, by zasłużyć na powierzone jej zaufanie i z dnia na dzień zdobywa więcej sympatyków.

 

(awz)

 

Galeria

 

Materiały o spółdzielniach socjalnych i Podkówce można obejrzeć w TVP Kraków:

 

http://www.tvp.pl/krakow/region/wideo/czy-spoldzielnie-socjalne-sa-szansa-na-wyjscie-z-bezrobocia/15734725

 

http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/23-vi-2014-godz-1830/15732965