Kąpielisko na zalewie - od 8 lipca Drukuj Email
środa, 02 lipca 2014 08:01, odsłon: 1725

Bezpieczne wakacje nad wodą
- zajęcia profilaktyczne dla dzieci z gminy Sułkowice

Ratownicy codziennie 1000 - 1800.

Zajęcia profilaktyczne dla dzieci: wtorki  i czwartki 900 - 945.

zalew

Od 8 lipca 2014 r. uruchomione zostanie kąpielisko na zalewie rekreacyjnym w Sułkowicach. Bezpieczeństwa kąpiących się będą pilnować dwaj ratownicy wodni z myślenickiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej - w godzinach od 10:00 - 18:00, codziennie,  od poniedziałku do niedzieli.

Dodatkowo w każdy wtorek i czwartek od 9:00 - 9:45 zostaną zorganizowane zajęcia profilaktyczne - bezpieczne wakacje nad wodą, podczas których ratownicy będą prowadzić pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa w wodzie, pływania i organizacji czasu w wodzie.

W zalewie rekreacyjnym w Sułkowicach można się kąpać bez obaw

Wymagania norm dla wody w kąpieliskach spełnione

Lato w pełni, a więc i zalew pełny jest nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i przyjezdnych z sąsiednich gmin i powiatów. Miłośników leniuchowania nad wodą, opalania się i ochładzania wodą w upalne lato zapraszamy nad zalew do Sułkowic. Woda jest czysta i niczym nieskażona, o czym świadczą wyniki badań laboratoryjnych.

WYNIKI BADAŃ

Badania laboratoryjne w Dobczycach potwierdzają, że woda w sułkowickim zalewie spełnia wymagania norm wody w kąpieliskach zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2002 r. Śmiało więc można przyjść tutaj w upalne dni i cieszyć się kąpielą, nie tylko tą słoneczną, ale i wodną.

Zapraszamy!

alt alt alt