Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Udane święto gminy Drukuj Email
poniedziałek, 21 lipca 2014 17:01, odsłon: 852

dni2014Dni Sułkowic 2014

Tegoroczne święto gminy należało do najbardziej udanych imprez. Bawili się starsi, bawiła się młodzież, mnóstwo frajdy miały dzieci, a niebo nad Sułkowicami okrasił wyjątkowo piękny pokaz sztucznych ogni. Przeżyjmy to jeszcze raz, oglądając fotografie i przypominając sobie, co było i jak było w ten weekend 12 i 13 lipca, kiedy to prawie cały kontynent spowijały deszczowe chmury, ale łaskawe niebiosa zrobiły nam dziurę w chmurach nad Sułkowicami, byśmy mogli cieszyć się z tego jedynego w swoim rodzaju, naszego święta lata.dni2014 film

 

 

Dni Sułkowic rozpoczęły się w sobotę o godz. 16 od gier i zabaw dla dzieci, prowadzonych przez Świetlicę Środowiskową, na scenie prezentowała się grupa taneczna Trick Cheerleaders z nowej w naszej gminie szkoły fitness i zumby, a w hali sportowej - pokaz mieszanych sztuk walki MMA prowadzony przez MMA Maximus. Szkoła wraz z siłownią fitness zadomowiła się od czerwca tego roku w przyziemiu budynku, w którym rezyduje świetlica środowiskowa i OPS. Przy okazji okazało się, że zumba to taka zakamuflowana gimnastyka, taniec, w którym ludzie świetnie się bawią, nie zdając sobie sprawy z tego, że ćwiczą. Przekonali się o tym ci, którzy dali się namówić na wspólny taniec na scenie, za co wygrali darmowe wstępy na zajęcia Zumba Fitness.

Później scenę we władanie brały kolejno: Zespół Pieśni i Tańca Elegia,  zespół Handycap i zespół taneczny Retro. Jako suport do głównego koncertu zespołu Püdelsi zagrał rockowy zespół Ostatni w Raju - jedno z objawień krakowskiej sceny muzycznej ostatniego roku. Sam koncert Püdelsów zgromadził już przed widownią spory tłum, ale jako że nagłośnienie działało bez zarzutu, można było słuchać największych przebojów tego zespołu na żywo, równocześnie sącząc napoje pod parasolami oraz na całej powierzchni stadionu. I tak też ludzie czynili. Zespół nie poprzestał na podgrzewaniu atmosfery swoimi największymi hitami (Dawna dziewczyno, Noś dobre ciuchy, Samba Mamba, Püdel z Gwadelupy), ale zaprosił też na scenę trzy panie, by zatańczyły wraz z Püdelsami. Koncert zakończył jeden z największych przebojów zespołu: Wolność słowa (Ulala, misia bela misia Kasia konfacela. / Jedzie jedzie wózek, a na wózku Buzek / Raz dwa trzy cztery, maszerują wyższe sfery).

Po koncercie niebo nad Sułkowicami rozjaśniła feeria barw pięknych fajerwerków w wykonaniu firmy Korsarz z Kęt. Dzień zakończyła dyskoteka prowadzona przez Peex & DJ Paku, swoją strefę mieli kibice Mundialu, a dzieci i młodzież do późnego wieczora korzystali z licznych urządzeń wesołego miasteczka dla dużych i małych.
Niedziela rozpoczęła się od aquathlonu na zalewie zorganizowanego przez KS Delfin. Najforsowniejsza kategoria open wymagała przepłynięcia 1 km i przebiegnięcie wokół zalewu 15 razy (5 km). W zawodach wzięło udział 44 zawodników z klubów m.in. z Poznania, Dąbrowy Górniczej, Tarnowa, Nowego Sącza, o pobliskich miejscowościach nie wspominając. Obszerniejszą relację wraz z wynikami zamieszczamy osobno.

Na stadionie od 15 na scenie śpiewały sułkowickie wokalistki Ada Zajda (z gimnazjum) i Paulina Rusek (już licealistka). Po nich wystąpiły Dzieci Chudego, Olivia Baran, a następnie sułkowicka orkiestra dęta. Koncerty trwały do godziny 18:30, kiedy to na scenę weszły trzy nagrodzone zespoły z sześciu biorących udział w turnieju Mega-piłkarzyków. Zwycięskim drużynom burmistrz Piotr Pułka wręczył puchary i upominki od sponsorów. Po tej ekipie scenę opanowała LGD "Między Dalinem i Gościbią", która losowała cenne nagrody wśród tych, którzy wzięli udział w ankiecie-konkursie. Można było wygrać nawet śpiwór i materace dmuchane, a także różnorodny sprzęt sportowy i rekreacyjny - dla promocji zdrowego stylu życia.

Niedzielne główne wydarzenie to koncert Magic of Boney M. Grupa wykonała największe przeboje zespołu, począwszy od znienawidzonej niegdyś przez cenzorów piosenki Rasputin. Dyskotekę na zakończenie w tym dniu prowadzili Shux, Youngeer oraz Garry.

Atrakcje Dni Sułkowic 2014: V Turniej MEGA - piłkarzyków, Luna Park z Czech, pokaz sztucznych ogni, stoiska wszystkich stowarzyszeń i kół gospodyń z gminy z degustacją potraw regionalnych, w tym sułkowickiej krzonówki, stoisko Spółdzielni Socjalnej "Podkówka",  stoisko PKPS - kiermasz nowej markowej odzieży za bezcen, zorganizowane przez PKPS (dzięki tej inicjatywie troje dzieci ma dofinansowany wyjazd wakacyjny w Bieszczady ze Świetlicą Środowiskową), stoisko kosmetyczne szkoły dla dorosłych Cosinus z darmowym makijażem, stoiska Gminnej Biblioteki Publicznej z Izbą Tradycji, rękodzieła Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS), wystawa prac Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ), stoisko Sułkowickiej Izby Gospodarczej (SIG) i Zespołu Szkół Zawodowych I Ogólnokształcących w Sułkowicach (ZSZiO), Inet Centrum oraz motocykle Yamaha.

Patronaty medialne: "Dziennik Polski", "Gazeta Myślenicka", Gazeta Gminna "Klamra", Radio Kraków, Telewizja Powiatowa Myślenice iTV, www.miasto-info.pl, www.sulkowice.pl.

SPONSORZY:  Fabryka Narzędzi Kuźnia, Szklana Góra (Wiesław Waś, Wiesław Małysa - Harbutowice), INET Centrum s.c., SEWI Leszek Kiebzak, Stanbud Skład Materiałów Budowlanych H. St. Kopeć sp.j., Centrum E7 (Krzywaczka), Delikatesy PALEO, Omega - Zakład Sieci Wodno-Kanalizacyjnych - Kamieniołom Bysina, METALOPLAST, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie - Oddział Sułkowice, Bank Zachodni WBK I Oddział Myślenice, EMI - Maszyny do drewna, SUŁ-MET, Ring Road Yamaha, Cosinus Sp. z o.o., Sklep sportowy SPORT PLUS Szymon Niepsuj, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Sułkowicach, FHU Korsarz - Fajerwerki.

 

Potrawy przygotowane przez Stowarzyszenia i Koło Gospodyń z Gminy Sułkowice na degustację dla uczestników Dni Sułkowic 2014 w niedzielę 13 lipca:

Stowarzyszenie Gospodyń "Kalina" w Rudniku: zupa gulaszowa, smalec, chleb wiejski, ogórki kiszone, ciasta różne (z galaretką, serniki, z jabłkami, keks), kanapeczki ze szczypiorkiem, cebulką.

Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach: sułkowicka krzonówka, smalec, chleb swojski, ogórki kiszone, ser biały, rożki z marmoladą, owoce..

Stowarzyszenie Gospodyń "Swojskie Klimaty" z Krzywaczki: kanapeczki, ogórki kiszone, bigos, babeczki z galaretką, ciasta domowe - serowce, jabłkowe, kołacze z pieca z borówkami, agrestem i śliwkami, rogale, smalec z jabłkiem, z pomidorem, lemoniada, kawa, herbata, nalewki.

Stowarzyszenie Gospodyń CIS w Harbutowicach: pierogi ruskie i z mięsem, barszcz czerwony, placki ziemniaczane, rogaliki, ciasta różne, kawa, herbata.

Koło Gospodyń Wiejskich w Biertowicach: ciasta domowe, ciasteczka, chleb swojski, bigos, ogórki kiszone, smalec, kapuśniaczki,  17 rodzajów ciast, m.in.: makowiec, serniki, babeczki, ciastka - orzeszki, babeczki piaskowe, ucierane ze śliwkami, malinami, kruche z jabłkami, ze śliwkami ucierane na maślance, drożdżówki z nutellą, serkiem, makiem i marmolada, królewiec. 

 

 

Galeria