Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)70. rocznica Powstania Warszawskiego Drukuj Email
piątek, 01 sierpnia 2014 10:02, odsłon: 330

O 17:00 zawyją syreny ku pamięci bohaterom

 

powstanie_warszawskie Dziś 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcijmy minutą ciszy Bohaterów Powstania. W całej Polsce z tej okazji zawyją syreny strażackie; także u nas, na sułkowickiej strażnicy OSP - punktualnie o godz. 17:00.

 

 Sułkowice mają malutki udział w powstaniu. Jak podaje Ryszard Judasz z Izby Tradycji w Sułkowicach: „Dyrektor C.K. Szkoły Kowalskiej w Sułkowicach w latach 1951 – 1964 Roman Gawroński  wraz z żoną byli uczestnikami Powstania Warszawskiego. Pani Gawrońska była wtedy sanitariuszką.”
Główne uroczystości rocznicowe odbywają się oczywiście w Warszawie, jednak warto choć na chwilę także u siebie - zatrzymać się na moment i wspomnieć Bohaterów Ojczyzny – wojskową i cywilną ludność stolicy, która przez 63. dni zaangażowała się w walkę o niepodległość.
JGK