Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:22, odsłon: 606

krzywaczka plac zabawOtwarcie placu zabaw w Krzywaczce

Okazją do wspaniałej zabawy i mnóstwa radości było oficjalne otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce - pierwszego placu zabaw dla dzieci w tej miejscowości. Plac powstał w ramach programu Radosna Szkoła, co oznacza, ze w połowie został sfinansowany przez rząd, a w połowie z budżetu gminy.
Plac zabaw został zorganizowany na terenie zielonym przy szkole o powierzchni 560 m kw., jest ogrodzony i posiada bezpieczną nawierzchnię amortyzująca upadek. Wyposażony został w różnego rodzaju zestawy do zabaw ruchowych oraz ćwiczeń i dla dzieci z przedszkola i dla młodszych oraz starszych. Są też na nim tradycyjne huśtawki, zjeżdżalnie i "pajęczyny" do wspinania się. W sumie plac kosztował ponad 200 tys. zł.

 

Dla dzieci z Krzywaczki, które dotąd nie miały żadnego placu zabaw, było to bardzo ważne wydarzenie. Na tę okazje dyrekcja szkoły zaprosiła burmistrza Piotra Pułkę i wiceburmistrz Rozalię Oliwę oraz księdza proboszcza Zbigniewa Drobnego.  Dzieci klas I-III i przedszkolaki przygotowały specjalne piosenki o tym, że w szkole może być wesoło i kolorowo. Symboliczną wstęgę przecinał dyrektor Mirosław Chmiel, burmistrz Piotr Pułka oraz dwie uczennice - Marysia i Dorotka.  Gdy wstęga już została przecięta, plac poświęcił ks. proboszcz, życząc, by działy się na nim tylko same dobre rzeczy, a później… już była tylko zabawa (pod okiem wychowawczyń), testowanie urządzeń i radości co niemiara.

(awz)