"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 14:22, odsłon: 606

krzywaczka plac zabawOtwarcie placu zabaw w Krzywaczce

Okazją do wspaniałej zabawy i mnóstwa radości było oficjalne otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce - pierwszego placu zabaw dla dzieci w tej miejscowości. Plac powstał w ramach programu Radosna Szkoła, co oznacza, ze w połowie został sfinansowany przez rząd, a w połowie z budżetu gminy.
Plac zabaw został zorganizowany na terenie zielonym przy szkole o powierzchni 560 m kw., jest ogrodzony i posiada bezpieczną nawierzchnię amortyzująca upadek. Wyposażony został w różnego rodzaju zestawy do zabaw ruchowych oraz ćwiczeń i dla dzieci z przedszkola i dla młodszych oraz starszych. Są też na nim tradycyjne huśtawki, zjeżdżalnie i "pajęczyny" do wspinania się. W sumie plac kosztował ponad 200 tys. zł.

Dla dzieci z Krzywaczki, które dotąd nie miały żadnego placu zabaw, było to bardzo ważne wydarzenie. Na tę okazje dyrekcja szkoły zaprosiła burmistrza Piotra Pułkę i wiceburmistrz Rozalię Oliwę oraz księdza proboszcza Zbigniewa Drobnego.  Dzieci klas I-III i przedszkolaki przygotowały specjalne piosenki o tym, że w szkole może być wesoło i kolorowo. Symboliczną wstęgę przecinał dyrektor Mirosław Chmiel, burmistrz Piotr Pułka oraz dwie uczennice - Marysia i Dorotka.  Gdy wstęga już została przecięta, plac poświęcił ks. proboszcz, życząc, by działy się na nim tylko same dobre rzeczy, a później… już była tylko zabawa (pod okiem wychowawczyń), testowanie urządzeń i radości co niemiara.

(awz)