Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)W szkole w Krzywaczce Drukuj Email
czwartek, 09 października 2014 09:23, odsłon: 600

pierqwszakiPierwszaki na piłkach

Dla dzieci z pierwszej klasy - sześcio- i siedmiolatków, dyrektor szkoły w Krzywaczce zamiast nowych krzeseł kupił piłki. Tak jest zdrowiej - twierdzi współczesna medycyna. Dziecko przez cały czas, gdy siedzi, koryguje postawę i ćwiczy mięśnie kręgosłupa.

Pomysł pojawił się wraz z mamą dziecka, która w ubiegłym roku opowiedziała o problemach swojego przedszkolaka, o zaleceniu lekarza, żeby dziecko w ramach rehabilitacji w domu siedziało tylko na piłce i o tym, jak się to kapitalnie sprawdziło. Żałowała, że w szkole nie będzie mogło.

 

Dyrektor podumał i kupił piłkę do siedzenia własnemu dziecku. Objechał też tych kilka szkół w Małopolsce, które zdecydowały się na takie rozwiązanie - i przekonał się, jaka to jest słuszna decyzja, więc ją podjął.

Taka była geneza. Kupił piłki do szkoły, a pierwszaki bardzo szybko się do nich przekonały. Już na drugi dzień normalnie pracowały, doskonale balansowały równowagą i grzecznie - w większości oczywiście - nie przeszkadzały w prowadzeniu lekcji.

(red.)