Wielkanocne Spotkania Stowarzyszeń Drukuj Email
wtorek, 27 marca 2018 07:55, odsłon: 1085

„Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości

dla stowarzyszenWyjątkowo uroczysty charakter miało tegoroczne Wielkanocne Spotkanie Stowarzyszeń gminy Sułkowice.

W sobotę 24 marca na koncercie w SOK-u dla społeczników ze stowarzyszeń i organizacji zaśpiewali Kinga Stawowy i Andrzej Kosek, burmistrz wręczył przybyłym nowy album "Ziemia sułkowicka w obrazach", a na zakończenie czekał na nich urodzinowy tort Niepodległej.

Pragnę szczególnie serdecznie podziękować Państwu za podejmowany trud. Za ofiarną pracę, służącą Mieszkańcom naszej gminy, rozwijającą środowiska i budującą wizerunek Małej Ojczyzny – Ziemi Sułkowickiej, a także za starania o zachowanie jej dziedzictwa kulturowego i piękna krajobrazu – głosi zaproszenie, skierowane w tym roku dla wszystkich członków stowarzyszeń i organizacji z Gminy Sułkowice.

Od 6 lat burmistrz Piotr Pułka zaprasza szefów i liderów stowarzyszeń, organizacji i środowisk z całej gminy, by w szczególnym czasie wielkanocnym wyrazić im uznanie i podziękować za ich pracę dla dobra współmieszkańców. Tegoroczne Wielkanocne Spotkania miały charakter wyjątkowy ze względu na wyjątkowy rok 100-lecia naszej Niepodległej Ojczyzny.

Szczególny charakter tegorocznego Wielkanocnego Spotkania podkreślił koncert patriotyczny w wykonaniu artystów Kingi Stawowy i Andrzeja Koska. Zaśpiewali pieśni i piosenki patriotyczne związane z różnymi okresami minionego stulecia w Polsce. Przy części z nich do pięknych głosów profesjonalistów dołączał chór złożony z widowni.

W czasie, gdy artyści śpiewali, odbierali zasłużone oklaski i bisowali w sali widowiskowej, w holu Sułkowickiego Ośrodka Kultury panie z Urzędu Miejskiego kroiły okazałe torty – biało-czerwone z napisem Niepodległa - tak by po zakończeniu koncertu każdy mógł się poczęstować i przystanąć na chwilę, dzieląc się z innymi wrażeniami ze spotkania i przedświąteczną radością.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał od burmistrza nowo wydany album malarstwa sławiący piękno naszej ziemi.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka