Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Monitoring wizyjny Gminy Sułkowice Drukuj Email
środa, 04 lipca 2018 12:13, odsłon: 5445

Informujemy, że w celu zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa Gmina Sułkowice, zgodnie z art. 9a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, stosuje monitoring wizyjny.

Monitorigniem objęty jest obszar Rynku w Sułkowicach oraz bezpośrednio przyległy do niego teren.

 

Infomacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych), informujemy:

1) administratorem danych osobowych jest Gmina Sułkowice, reprezentowana przez Burmistrza Gminy, adres: Rynek 1, 32-440 Sułkowice, tel. 12 273 20 75, email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - Urząd Miejski w Sułkowicach, Rynek 1, 32-440, tel. 12 273-20-75 wew. 12, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

3) celem przetwarzania jest wykonanie zadania realizowanego w interesie publicznym - zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli zgodnie z wymogami art. 7 ust. 14 oraz art. 9a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1875 z późniejszymi zmianami)

4) dane z monitoringu udostępniane są wyłącznie podmiotom upoważnionym na mocy przepisów prawa.

5) Dane osobowe będą przechowywane maksymalnie przez okres 3 miesięcy od daty zarejestrowania, z wyjątkiem sytuacji w których nagrania zostały zabezpieczone, zgodnie z odrębnymi przepisami prawa na podstawie art. 9a ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1875 z późniejszymi zmianami).

6) Osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Prawo to może podlegać ograniczeniu na podstawie przepisów prawa, w szczególności art. 15 ust. 4 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.  w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego  przepływu  takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych) oraz art. 9a ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1875 z późniejszymi zmianami)

7) Osoba, której dane są przetwarzane,  ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

 

Zasady funkcjonowania monitoringu reguluje Zarządzenie nr 48/18 Burmistrza Gminy Sułkowice z dnia 7 czerwca 2018 r, w sprawie wprowadzenia Regulaminu funkcjonowania monitoringu wizyjnego Gminy Sułkowice