Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gmina Sułkowice w Rankingu Samorządów “Rzeczpospolitej” Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 10:46, odsłon: 486

rzeczpospolita logoSamorząd Gminy Sułkowice na 306. miejscu w Polsce

rankingu samorządów, przeprowadzanym co roku przez dziennik  “Rzeczpospolita”, gmina Sułkowice zajęła 306. miejsce w Polsce na 857 gmin miejsko-wiejskich. 

Oznacza to, że w ciągu ostatnich lat tak w rankingu ogólnym wszystkich gmin, jak i w naszej kategorii gmin miejsko-wiejskich w Polsce utrzymujemy się wysoko w pierwszej połowie. 

Z naszego powiatu w tej kategorii wyżej są Myślenice - na 99. miejscu, a tuż za nami, na 307. miejscu plasują się Dobczyce. W kat. gmin wiejskich w naszym powiecie najwyżej, bo na 30. miejscu jest Wiśniowa.

“W Rankingu Samorządów staramy się wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o szeroko rozumiany, zrównoważony i trwały rozwój swoich małych ojczyzn i lokalnej wspólnoty, nie naruszając zasobów. Rozwijają się, opierając się na fundamencie trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania, która jest podstawowym elementem pozostałych trwałości - piszą autorzy rankingu. Organizatorem Rankingu Samorządów jest dziennik „Rzeczpospolita", cele, zasady oraz kryteria oceny ustala niezależna kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka. Zestawienie jest przygotowywane w trzech kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich. 

Źródłem danych są bazy GUS i Ministerstwa Finansów oraz odpowiedzi na ankiety przesłane do wszystkich samorządów w Polsce. Ocena przeprowadzana jest w oparciu o 50 kryteriów, które obejmują wszystkie obszary życia na terenie gminy.

awz