Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

Wybory samorządowe 2018

wybory avatar

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gmina Sułkowice w Rankingu Samorządów “Rzeczpospolitej” Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 10:46, odsłon: 454

rzeczpospolita logoSamorząd Gminy Sułkowice na 306. miejscu w Polsce

rankingu samorządów, przeprowadzanym co roku przez dziennik  “Rzeczpospolita”, gmina Sułkowice zajęła 306. miejsce w Polsce na 857 gmin miejsko-wiejskich. 

Oznacza to, że w ciągu ostatnich lat tak w rankingu ogólnym wszystkich gmin, jak i w naszej kategorii gmin miejsko-wiejskich w Polsce utrzymujemy się wysoko w pierwszej połowie. 

Z naszego powiatu w tej kategorii wyżej są Myślenice - na 99. miejscu, a tuż za nami, na 307. miejscu plasują się Dobczyce. W kat. gmin wiejskich w naszym powiecie najwyżej, bo na 30. miejscu jest Wiśniowa.

“W Rankingu Samorządów staramy się wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o szeroko rozumiany, zrównoważony i trwały rozwój swoich małych ojczyzn i lokalnej wspólnoty, nie naruszając zasobów. Rozwijają się, opierając się na fundamencie trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania, która jest podstawowym elementem pozostałych trwałości - piszą autorzy rankingu. Organizatorem Rankingu Samorządów jest dziennik „Rzeczpospolita", cele, zasady oraz kryteria oceny ustala niezależna kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka. Zestawienie jest przygotowywane w trzech kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich. 

Źródłem danych są bazy GUS i Ministerstwa Finansów oraz odpowiedzi na ankiety przesłane do wszystkich samorządów w Polsce. Ocena przeprowadzana jest w oparciu o 50 kryteriów, które obejmują wszystkie obszary życia na terenie gminy.

awz