Wybory samorządowe 2018

Oczyszczacz powietrza dla Przedszkola Samorządowego nr 2 Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 11:21, odsłon: 154

Dla lepszego powietrza

oczyszczacz_ps2 Kolejne przedszkole w Gminie Sułkowice, które otrzymało oczyszczacz powietrza to Przedszkole Samorządowe nr 2 w Sułkowicach. Zostało ono przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE.

Z tej okazji całe przedszkole zorganizowało 10 października 2018 r. występy o tematyce ekologicznej, związanej z ziemią, środowiskiem, nawołujące do dbania o nie. W przedstawienie zaangażowane były: Promyczki, Krasnale, Muchomory i Kubusie Puchatki. „Tą uroczystością chcemy pokazać, jak bardzo się cieszymy, jaki piękny świat mamy. Tańcem i piosenkami pokażemy naszą radość oraz wdzięczność za nowe urządzenie, które będzie nam służyło głównie w zimie, kiedy powietrze jest zanieczyszczone smogiem.” – zwróciła się do dzieci i gości dyrektor Jadwiga Żak. A dzieci śpiewały między innymi: „Bo każdy serce musi dać kochanej swej przyrodzie”, czy „Trzeba o środowisko dbać, bo inaczej wśród tej aury / wyginiemy jak te dinozaury”.

Występom artystycznym towarzyszyła wystawa zabawek ekologicznych, które przygotowały dzieci wraz z rodzicami. Pomysłowość i kreatywność przy ich wykonaniu przechodzi ludzkie pojęcie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć, jak ludzie potrafią zrobić COŚ z niczego.

tekst i fot. jgk

LIFE-IP Malopolska m