Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Oczyszczacz powietrza dla Przedszkola Samorządowego nr 2 Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 11:21, odsłon: 207

Dla lepszego powietrza

oczyszczacz_ps2 Kolejne przedszkole w Gminie Sułkowice, które otrzymało oczyszczacz powietrza to Przedszkole Samorządowe nr 2 w Sułkowicach. Zostało ono przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE.

 

Z tej okazji całe przedszkole zorganizowało 10 października 2018 r. występy o tematyce ekologicznej, związanej z ziemią, środowiskiem, nawołujące do dbania o nie. W przedstawienie zaangażowane były: Promyczki, Krasnale, Muchomory i Kubusie Puchatki. „Tą uroczystością chcemy pokazać, jak bardzo się cieszymy, jaki piękny świat mamy. Tańcem i piosenkami pokażemy naszą radość oraz wdzięczność za nowe urządzenie, które będzie nam służyło głównie w zimie, kiedy powietrze jest zanieczyszczone smogiem.” – zwróciła się do dzieci i gości dyrektor Jadwiga Żak. A dzieci śpiewały między innymi: „Bo każdy serce musi dać kochanej swej przyrodzie”, czy „Trzeba o środowisko dbać, bo inaczej wśród tej aury / wyginiemy jak te dinozaury”.

Występom artystycznym towarzyszyła wystawa zabawek ekologicznych, które przygotowały dzieci wraz z rodzicami. Pomysłowość i kreatywność przy ich wykonaniu przechodzi ludzkie pojęcie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć, jak ludzie potrafią zrobić COŚ z niczego.

tekst i fot. jgk

LIFE-IP Malopolska m