Wybory samorządowe 2018

Oczyszczacz powietrza dla Przedszkola Samorządowego nr 1 Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 13:21, odsłon: 304

Razem dla czystego powietrza

oczyszczacz_ps1 Trzecim przedszkolem w Gminie Sułkowice, które zgłosiło się do udziału w programie i przeprowadziło edukacyjną akcję ekologiczną i co za tym idzie otrzymało oczyszczacz powietrza, jest PS nr 1 w Sułkowicach.

Przekazanie aparatu odbyło się 11 października.

Urządzenie przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE. Uroczystość przekazania odbyła się 11 października 2018 r.

Dzieci z wszystkich grup starannie przygotowane przez swoje nauczycielki w auli wypełnionej liczną widownią (władze gminne, rodzice, dziadkowie) dały popis umiejętności wokalno-tanecznych związanych oczywiście z ochroną środowiska. „Duszki leśne” śpiewały o sprzątaniu lasu. Poruszono temat hałasu, smogu, śmieci. Jednak najbardziej zapadły w pamięć hasła, które dzieci skandowały ze sceny np. „Czy daleko, czy blisko – szanuj swoje środowisko”, „Lubisz dzieci - nie pal śmieci”, „Papierosy – po nich możesz stracić włosy”, czy „Bądź ekologiczny”.

Na koniec dyrektor PS nr 1 Krystyna Starzec podziękowała dzieciom za występ, a zebranej widowni powiedziała: „Weźcie te prośby dzieci do domu, przekażcie pozostałym i zastosujcie”.

tekst i fot. jgk

LIFE-IP Malopolska m