Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Oczyszczacz powietrza dla Przedszkola Samorządowego nr 1 Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 13:21, odsłon: 382

Razem dla czystego powietrza

oczyszczacz_ps1 Trzecim przedszkolem w Gminie Sułkowice, które zgłosiło się do udziału w programie i przeprowadziło edukacyjną akcję ekologiczną i co za tym idzie otrzymało oczyszczacz powietrza, jest PS nr 1 w Sułkowicach.

Przekazanie aparatu odbyło się 11 października.

Urządzenie przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE. Uroczystość przekazania odbyła się 11 października 2018 r.

Dzieci z wszystkich grup starannie przygotowane przez swoje nauczycielki w auli wypełnionej liczną widownią (władze gminne, rodzice, dziadkowie) dały popis umiejętności wokalno-tanecznych związanych oczywiście z ochroną środowiska. „Duszki leśne” śpiewały o sprzątaniu lasu. Poruszono temat hałasu, smogu, śmieci. Jednak najbardziej zapadły w pamięć hasła, które dzieci skandowały ze sceny np. „Czy daleko, czy blisko – szanuj swoje środowisko”, „Lubisz dzieci - nie pal śmieci”, „Papierosy – po nich możesz stracić włosy”, czy „Bądź ekologiczny”.

Na koniec dyrektor PS nr 1 Krystyna Starzec podziękowała dzieciom za występ, a zebranej widowni powiedziała: „Weźcie te prośby dzieci do domu, przekażcie pozostałym i zastosujcie”.

tekst i fot. jgk

LIFE-IP Malopolska m