Wybory samorządowe 2018

Z okazji Gminnego Święta Edukacji Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 12:19, odsłon: 1216

Nagrody Burmistrza dla Wybitnych Nauczycieli za rok szkolny 2017/2018

nagrody_nauczyciele Gminne Święto Edukacji odbyło się 11 października 2018 r. w Starej Szkole w Sułkowicach.
W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz ci, którzy szczególnie wyróżnili się w ostatnim roku szkolnym.

W obecności dyrektorów gminnych placówek oświatowych burmistrz Piotr Pułka składa życzenia wszystkim dydaktykom pracującym w Gminie Sułkowice. Jest to okazja do tego, by docenić najbardziej wyróżniających się nauczycieli, podziękować im za trud, jaki wkładają w wychowanie i przekazywanie wiedzy uczniom w naszej gminie.

Na spotkaniu – oprócz sekretarz gminy Małgorzaty Dziadkowiec i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Rekreacji Barbary Flagi obecna była także przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Krystyna Sosin, która nie szczędziła ciepłych słów w stronę nauczycieli, dziękując im za wspaniałą pracę, zapewniając jednocześnie, że obecny skład rady miejskiej zawsze starał się, by oświata była „oczkiem w głowie” Gminy Sułkowice i by stale polepszać warunki oświatowe.

W tym roku Nagrodą Burmistrza Gminy Sułkowice dla Wybitnego Nauczyciela wyróżnieni zostali: Marta Szczurek z PS w Harbutowicach, Tomasz Kukla z ZPO w Krzywaczce, Alicja Temple - wicedyrektor i nauczyciel PS nr 1 w Sułkowicach, Danuta Nykiel z SP nr 1 w Sułkowicach oraz Marta Przęczek z SP nr 2 w Sułkowicach.

Są to osoby inspirujące i motywujące uczniów do twórczego działania, niespoczywające na laurach, ciągle podnoszące kwalifikacje zarówno swoje, jak i swoich wychowanków, powodując, iż osiągają oni świetne wyniki w nauce, czy też w różnych konkursach. Ci nauczyciele to osoby, które potrafią zarazić pasją, a przy okazji same są bardzo rzetelne, taktowne, umiejące pracować z drugim człowiekiem, budzące sympatię. Zakres ich działań wykracza daleko poza zwykłe obowiązki nauczycielskie. Poświęcają oni swój wolny czas na różne inicjatywy, ale także potrafią zaangażować w różne akcje pomocowe dzieci i ich rodziców.

Stopień nauczyciela mianowanego w roku 2018 uzyskali: Małgorzata Susarska i Ryszard Mecha – oboje z ZPO w Krzywaczce, Jolanta Liszka z PS nr 1 w Sułkowicach oraz Izabela Biela z PS nr 2 w Sułkowicach. Burmistrz pogratulował im i z tej okazji wręczył także upominki.

Pozostaje pogratulować naszym placówkom oświatowym tak świetnych pracowników, a im samym życzyć, by nigdy nie stracili tej werwy i pasji przy wykonywaniu swojej misji edukacyjnej.

tekst i fot. Joanna Gatlik-Kopciuch