Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)



Otwarcie ogólnodostępnego boiska przy ZPO w Harbutowicach Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 14:44, odsłon: 664

Na nawierzchni z trawy syntetycznej

otwarcie_boiska_harb Uroczystego otwarcia boiska przy szkole w Harbutowicach dokonano 13 listopada 2018 r. przy całej społeczności szkolnej.

Do tej pory było tu zwykłe boisko asfaltowe, to nowe ma nawierzchnię z trawy syntetycznej i jest wielofunkcyjne - do piłki ręcznej i siatkówki oraz ma dwa punkty do gry w koszykówkę.

Boisko zostało wykonane przez firmę Torakol z Koszczał za kwotę 567 645,95 zł. Zewnętrzne wymiary terenu boiska wynoszą 37,60 m/17,60 m, a samo boisko ma 34m/16 m. Jego powierzchnia ze strefą wybiegu ma 661,76 m2. Powierzchnia terenu utwardzonego kostką to 170 m2. Teren wokół został wyposażony w elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Ogrodzenie boiska stanowią piłkochwyty o wysokości 4 i 5 metrów. Boisko zostało także wyposażone w oświetlenie zainstalowane na 4 masztach.

Na otwarcie dyrektor Małgorzata Kisielewska zaprosiła osoby, które przyczyniły się do jego powstania. Odpowiedzieli na nie wiceprzewodnicząca rady miejskiej, a zarazem przewodnicząca komisji oświaty, kultury i rekreacji Krystyna Sosin, radna z Harbutowic Monika Lempart, burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, zastępca kierownika referatu techniczno-inwestycyjnego UM Dorota Gabryl oraz reprezentant firmy wykonującej inwestycję Władysław Witek.

Ksiądz proboszcz z harbutowickiej parafii Janusz Stopiak poświęcił nowe boisko, życząc uczniom, by nie zapominali, żeby korzystać z niego w duchu chrześcijańskim.

Burmistrz Piotr Pułka wspominał, jak to grał w tym miejscu ze swoimi kolegami w piłkę ręczną i wymienił jednego z nich – Janusza Rzewuskiego znakomitego leworęcznego rozgrywającego, który zrobił dużą karierę sportową i brał udział w igrzyskach w Moskwie. Wyraził nadzieję, że uczniowie będą zadowoleni z tego boiska, które powstało przecież specjalnie z myślą o nich i że również będą osiągać olimpijskie sukcesy, zaczynając właśnie w tym miejscu.

Głos zabrała również Krystyna Sosin, która wspominała, jak radne z Harbutowic starały się o to, by to boisko zostało wykonane. Cieszyła się, że inwestycja doszła do skutku i że już można z niej korzystać. Życzyła wszystkim pięknej sportowej rywalizacji.

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły przygotowali specjalny program artystyczny o tematyce sportowej. Po przecięciu symbolicznej biało-czerwonej wstęgi przez wszystkich gości, burmistrz Piotr Pułka strzelił gola do jednej z bramek, z nim Władysław Witek, a na koniec nauczyciel WF-u Szymon Tokarz. Potem starsi uczniowie w otoczeniu całej społeczności szkolnej rozegrali na nowej murawie pierwszy symboliczny mecz piłki nożnej.

Oby boisko służyło wszystkim jak najlepiej i jak najdłużej.

tekst i fotografie Joanna Gatlik-Kopciuch