Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)I sesja Rady Miejskiej VIII kadencji w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 13:39, odsłon: 1530

Ślubowanie nowo wybranych radnych i burmistrza

slubowanie I sesja Rady Miejskiej VIII kadencji odbyła się 20 listopada 2018 r. w Sali Samorządowej w Sułkowicach. Oprócz nowo wybranych radnych i burmistrza na sesję przybyli licznie zgormadzeni goście, w tym dwaj byli burmistrzowie Gminy Sułkowice, rodzina nowo wybranego burmistrza, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminnych, reprezentanci straży pożarnej, radni powiatowi z gminy Sułkowice i księża.

 

I sesję rozpoczął Radny Senior Adam Bargieł. Na początku Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Katarzyna Bochenek wręczyła zaświadczenia o wyborze Radnym VIII kadencji, a byli to: Adam Bargieł, Piotr Falc, Teresa Francuziak, Artur Konieczkowicz, Kazimierz Król, Zbigniew Mielecki, Piotr Oliwa, Piotr Sroka, Izabela Starowicz, Janusz Starzec, Urszula Surowiec, Waldemar Wolski, Zbigniew Zając, Maciej Ziembla oraz Kamil Żądło. Radni złożyli przysięgę o treści: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Po złożeniu ślubowania zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim wybrany Waldemar Wolski, który przyjął insygnia władzy. Następnie wybrano dwóch wiceprzewodniczących Adama Bargła i Izabelę Starowicz.

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Gminy Sułkowice na 5-letnią kadencję Arturowi Grabczykowi. Wygłosił on następnie uroczystą rotę przysięgi na sztandar Gminy Sułkowice, że dochowa wierności prawu, a powierzony mu urząd sprawować będzie tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy, dopowiadając słowa „Tak mi dopomóż Bóg”.

Burmistrz Artur Grabczyk wygłosił przemówienie, w którym dziękował mieszkańcom za to, że udzielili jemu i nowo wybranym radnym kredytu zaufania w trosce o dobro i rozwój naszej małej ojczyzny. „Kredyt ma to do siebie, że należy go spłacić. Podjęliśmy się zadania, służby, która jest właśnie tą spłatą. Chciałbym z tego miejsca zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by spłata tego kredytu zaufania była dokonana z dużymi odsetkami naszej sumiennej i rzetelnej pracy na rzecz całej naszej gminy i każdego jej mieszkańca z osobna.” – powiedział zebranym, dziękując wszystkim za wsparcie, dobre słowo, poświęcony czas i poparcie. Zwrócił się także do Radnych: „Życzę sobie i Wam, byśmy wspólnie dążyli do realizacji swoich planów i zamierzeń. Byśmy umieli wspólnie wspierać się wiedzą i mądrością w momentach trudnych i również wspólnie umieli cieszyć się sukcesów, których przede wszystkim nam życzę.”

Na koniec wszyscy goście sesji złożyli gratulacje nowemu Burmistrzowi Gminy Sułkowice, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek do Spółdzielni Socjalnej „Podkówka” w Sułkowicach.

jgk

fot. Jolanta Piechota Studio 4u i jgk