Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Koncert ze św. Cecylią – 25 listopada 2018 r. Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2018 15:23, odsłon: 442

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

koncert_cecylia Chór Apassionata pod dyrekcją Macieja Gawrona, Dominik Bańdura na organach, a Justyna Bańdura na klarnecie dali w niedzielę 25 listopada 2018 r. piękny koncert w kościele pw. NSPJ w Sułkowicach ku czci św. Cecyli – patronki muzyki kościelnej, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Można było usłyszeć utwory Marka Antoniego Charpentier’a, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha, Charles’a Gounod’a, czy Giuseppe Verdiego.

Całość koncertu prowadziła przedstawicielka chóru Iwona Dzidek. Na koniec koncertu członkowie chóru oraz muzycy zostali przedstawieni słuchaczom przed ołtarzem i otrzymali gromkie brawa za wspaniałą ucztę duchową, którą zeserwowali.

tekst i fot. jgk