Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Obchody Dwudziestolecia Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia „Kolonia” Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2018 11:03, odsłon: 417

Andrzejki pt. „Morskie opowieści” - 25.11.2018 r. 

andrzejki W niedzielę 25 listopada 2018 r. obchodziliśmy XX rocznicę powstania Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia „Kolonia”.

W sali OSP w Sułkowicach zebrało się ponad 200 osób, by wspólnie świętować ten wyjątkowy jubileusz. Spotkanie rozpoczęło się od tańca integracyjnego, wprowadzającego w temat przewodni spotkania „Morskie opowieści”.

 

Następnie wiceprezes Stowarzyszenia i założycielka Grupy Środowiskowej Pani Danuta Kostowal-Suwaj uroczyście powitała wszystkich przybyłych gości, dziękując przy tym za nieustające wsparcie, dobre słowo, otwartość i ciągłą obecność.

Przyszedł i czas na wspomnienia, a ponieważ minione 20 lat było bogate w różnego rodzaju wydarzenia to i zdjęć zebrało się bardzo wiele. W podróż w czasie zabrali nas najwspanialszy konferansjer naszych spotkań- Jack Sparrow - Piotr Pitala oraz nieoceniona Danuta Światłoń – Bielawa, która przygotowała prezentację multimedialną, zawierającą najważniejsze wydarzenia, najmilsze wspomnienia, skrywane głęboko w sercach osoby i miejsca mocno związane z Grupą Środowiskową.

Po odświeżeniu pokrytych kurzem zakątków pamięci przyszedł czas na przemówienia i wystąpienia naszych drogich gości min. Honorowego Obywatela Sułkowic i byłą prezes Stowarzyszenia Kolonia - Krystynę Stolarską, wieloletniego przyjaciela Grupy Środowiskowej, Burmistrza - Artura Grabczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dyrektora ZSZiO Waldemara Wolskiego. Wzruszające wystąpienia w imieniu rodziców naszej Pani Jasi Bieli oraz Pani Zofii Frosztęgowej na zawsze pozostaną nam w pamięci.

Po części oficjalnej zabawę uświetniła energetycznym tańcem młodzież ze Studia Tańca R, prowadzonego przez długoletnią wolontariuszkę Stowarzyszenia Karolinę Moskal i Karolinę Kozik. Później powitaliśmy na scenie człowieka, którego wyjątkowa pasja wspaniale wpisała się w temat spotkania. Pan Mariusz Noworól, zapalony podróżnik i żeglarz, który odbył kilka morskich rejsów, a przybył by opowiedzieć o rejsie do bajecznej i chłodnej Norwegii. Przepiękne zdjęcia z koła podbiegunowego, fascynująca opowieść i możliwość „wcielenia się” przez dzieci w role kapitana i żeglarzy, sprawiły, że uczestnikom bliższy stał się temat „morskich opowieści”. Zabawy dla dzieci przygotował również ks. Wojciech Borowiec, który zabrał wszystkich w „podróż po lądach i oceanach”. Nie obyło się i bez muzyki o morskiej tematyce, a to wszystko dzięki niezawodnemu zespołowi Graham Band. Grupa uczyła się również śpiewać jedną z popularnych szant pod wodzą „wilka morskiego” Dariusza Gąsienicy Mikołajczyka. Tańcom i muzykowaniu nie było końca, a tu jeszcze na scenę wkradł się znakomity reżyser Mateo Pittalini, który wraz ze swoją ekipą nakręcił trailery do filmów „Titanic”, „Piraci z Karaibów” i „Szczęki 10”. Dzieci zostały podzielone na trzy zespoły i wraz z wolontariuszami przygotowywały poszczególne sceny, które w efekcie były fantastyczne. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni ustawili się w wielkim kole i przekazując kolejno lampion składali najlepsze życzenia andrzejkowe.

Te 20 lat to dla członków Stowarzyszenia i Grupy Środowiskowej czas spotkań, nawiązywania przyjaźni, wspaniałej zabawy, wzajemnego wsparcia, pomocy, dojrzewania i rozwoju. To czas bogaty w doświadczenia. Z serc dziękujemy za towarzyszenie nam w tej długoletniej drodze, która rok po roku nabiera głębszego sensu i znaczenia. Dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, Dzieciom, Rodzicom, wolontariuszom. Dziękujemy naszym przyjaciołom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Krzczonów” z panią prezes Teresą Luberdą na czele oraz panią sekretarz Elżbietą Kudłacz, a także przyjaciołom ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice z prezesem panią Berandettą Płachta Costa oraz z wiceprezes panią Katarzyną Maślak, za to że trwacie w przyjaźni z nami. Za wsparcie i wciąż okazywane wielkie serca dziękujemy naszym władzom samorządowym, które towarzyszą nam na przestrzeni tych 20 lat. Dziękujemy burmistrzom oraz radnym byłych i obecnej kadencji; dyrektorom i nauczycielom szkół podstawowych oraz średniej działających na terenie miasta Sułkowice. Podziękowania za otwartość i dobre słowo kierujemy również do księży naszej parafii ks. proboszcza Edwarda Antolaka, a także wikariuszy ks. Wojciecha Borowca, ks. Patryka Jagosa, ks. Leszka Dyląga i ks. Marka Sudera. Za współpracę i otwartość dziękujemy dyrektorom Sułkowickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Sułkowicach. Wyrazy szacunku należą się także Andrzejowi Piwowarskiemu oraz wspaniałym specjalistom prowadzącym rehabilitację społeczną i ruchową dzieci objętych pomocą Stowarzyszenia, paniom Małgorzacie Gorzuli, Barbarze Piech, Katarzynie Dąbrowskiej, Małgorzacie Horwat, Dominice Budzowskiej, Marii Zdybał oraz panom Kamilowi Pitali i współpracownikom oraz Łukaszowi Nowakowi. Z serca dziękujemy zespołowi Graham Band, którego członkowie od lat towarzyszą spotkaniom integracyjnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy rzeczowo wspierają Stowarzyszenie i Grupę Środowiskową Pani Urszuli Woźnik Batko i jej wolontariuszom z ZSZiO, Firmom Bahlsen, Lajkonik, pani Marzenie Węgrzyn, GS Sułkowice, państwu Lenartom i Olesiom, pani Beacie Turek z cukierni „Beza”, Rodzinom Gaweł, Broda, Bulda, panu Zygmuntowi Grabczykowi, Zakładowi mięsnemu „Łaski” z Sułkowic, Pani Alicji Rusek z firmy wędliniarskiej „Rolmat” z Biertowic, Stowarzyszeniu Gospodyń z Sułkowic, pani Elżbiecie Moskal, pani Halinie Szczurek i współpracownicom. Serdecznie dziękujemy Druhom OSP w Sułkowicach, przyjacielowi Grupy - Panu Wiesławowi Moroniowi, Przemysławowi Kani, Ewelinie Dęgoszewskiej, Paulinie i Bartłomiejowi Bochenkom, Karolinie Moskal, Dariuszowi Gąsienicy Mikołajczykowi, Państwu Łukaszowi i Ilmy Zarzeckim oraz Pani Krystynie Sosin. Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy też do Zarządu i Członków Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia”, do Prezesa, Kazimierza Zachwiei, do naszej Księgowej Małgorzaty Danuty Wiśnicz, do kierowników, terapeutów i pracowników WTZ, DPS i ŚDS, którzy zawsze wspierają nasze działania. Pragniemy też wspomnieć o Was kochani wolontariusze. To Wasz młodzieńczy zapał i Wasza radość pozwoliła na to, że trwamy już ponad 20 lat. Wszystkim Przyjaciołom i Sprzymierzeńcom naszej Grupy - Dziękujemy, że jesteście z nami!

tekst i fot. Ewelina Węgrzyn

Telewizja powiatowa myslenice-itv.pl nakręciła relację z tego wydarzenia. Można ją obejrzeć tutaj:

https://www.myslenice-itv.pl/bal-andrzejkowy-grupy-srodowiskowej-stowarzyszenia-kolonia-sulkowice-2018/