Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dzień Patrona w PS nr 2 w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2018 15:54, odsłon: 462

Akademia dla św. Mikołaja – 6 grudnia 2018 r.

mikolaj_2 Wczoraj przyszedł do dzieci, dziś one przyszły do niego. Ulubiony święty wszystkich dzieci. Sala w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach wypełniona po brzegi pięknymi podarunkami, święty z długą białą brodą. I ta radość i zachwyt dzieci na widok świętego – bezcenne. Niektóre się go bały, uciekały, niektóre przybijały mu piątkę i chętnie robiły sobie z nim zdjęcie. Ulubiony dzień w roku każdego dziecka. Dzień św. Mikołaja.

 

W PS nr 2 świętowano aż dwa dni, a to dlatego, że wszystkie przedszkolaki przygotowały swojemu patronowi prezent – niejako imieninowo-mikołajkowy. Na wspólnym apelu zaśpiewały piękne piosenki, wydeklamowały świąteczne wierszyki. Specjalnie na tę okoliczność mama jednego z przedszkolaków, a zarazem liderka Bożych Nutek Monika Król skomponowała i napisała tekst piosenki do św. Mikołaja pt. „Dziękuję św. Mikołaju”. Dzieci zaśpiewały więc tę piosenkę i na powitanie dostojnego gościa, i znowu na apelu. Wcześniej miały próby z panią Moniką i wszystkie doskonale znały tekst i melodię, a kompozytorka akompaniowała im na gitarze.

„Święty Mikołaju, na Ciebie czekamy/przez okno zamknięte ciągle wyglądamy; ty wzruszasz mnie do łez, przybyłeś znowu do mnie, obdarować chcesz; Dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem. Przytuleni do okien tęsknimy, do poduszki chowamy życzenia”; Ptaszkom jeść daliśmy w przedszkolnym karmniku,/ przywieź nam Mikołaju prezentów bez liku; o św. Mikołaju – przynosisz dobro nam i mówisz – lubisz dzielić się tym, co mam, rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal, a miłość to największy Twój dar” – to tylko fragmenty zwrotek, które śpiewały patronowi dzieci.

Na koniec zaś zmówiły modlitwę oraz odśpiewały hymn przedszkola do św. Mikołaja. Na koniec dyrektor Jadwiga Żak zaprosiła wszystkie dzieci, by przyszły wraz z rodzinami pomodlić się w niedzielę 9 grudnia 2018 r. na mszę św. o 11:30 w intencji wszystkich osób związanych z przedszkolem nr 2 w Sułkowicach.

tekst i fot. jgk