Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gminne Jasełka " Bóg między nami" w SP nr 1 w Sułkowicach – 16 grudnia 2018 r. Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2018 14:55, odsłon: 506

„W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg, niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

cieslica W tym roku po raz pierwszy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach zorganizowano Gminne Jasełka pt. „Bóg między nami” przygotowywane przez uczniów szkoły. W niedzielę 16 grudnia 2018 roku o godzinie 15:00 na hali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, społeczność szkolna, rodzice oraz licznie przybyli mieszkańcy Sułkowic, by wspólnie poczuć już świąteczną atmosferę i duchowo przygotować się na Boże Narodzenie.

 

Uroczystość rozpoczął przedstawiciel Zespołu „Cieślica” witając przybyłych gości, a następnie zgromadzonych mieszkańców oraz wszystkich zaproszonych powitała dyrektor Krystyna Madejczyk. Wyjątkowa sceneria wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, zaś o dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zdolni mali aktorzy klas II, tancerki z klas II i VII oraz wokaliści z chóru szkolnego. Publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz przychodzącego na świat maleńkiego Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była tańcami, kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, tancerzy, śpiewaków, solistów, instrumentalistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie na widzach. Natomiast dzieci miały możliwość nie tylko uczestniczenia w tradycji, tak ważnej przecież dla nas chrześcijan, ale mogły także zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Następnie na scenę wkroczył Zespół Regionalny „Cieślica” z Zawoi, który swoim występem – śpiewem, tańcem, turoniem uświetnił to radosne spotkanie. Zespół spod Babiej Góry dał pokaz prawdziwej góralskiej mocy głosów, nóg i poczucia humoru.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych gwarowych życzeń od zespołu, a następnie od dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim wykonawcom i nauczycielom za stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery, jedynej w roku nocy Bożego Narodzenia.

Po występach zebrani goście mogli zakupić liczne ozdoby świąteczne i ciasta na Kiermaszu Bożonarodzeniowym przygotowanym dzięki Nauczycielom i wspaniałym, hojnym Rodzicom oraz nieocenionym sponsorom i darczyńcom. Można było również degustować przygotowany na tę okazję świąteczny poczęstunek.

na podst. informacji ze strony szkoły

fot. Joanna Gatlik-Kopciuch