Fotoradar w Sułkowicach już działa Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 11:45, odsłon: 743

Noga z gazu

fotoradar Fotoradar zamontowany przy drodze wojewódzkiej nr 956 przy ul. 1 Maja w Sułkowicach został uruchomiony 20 grudnia 2018 r. Radar pojawił się w tym miejscu z inicjatywy i dzięki wielkiemu zaangażowaniu prezesa Kuźni Sułkowice S.A. Bogumiła Banasia, przy współpracy z Gminą Sułkowice, Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Inspekcją Transportu Drogowego.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 155 tys. zł, a Kuźnia S.A. wpłaciła Gminie Sułkowice darowiznę na ten cel w wysokości ponad 145 tys. zł.

Fotoradar został umiejscowiony w newralgicznym miejscu, gdzie jest bardzo duży ruch pieszych – w pobliżu Przedszkola Samorządowego nr 2; Spółdzielni Socjalnej Podkówka, Galerii Internat, szkoły muzycznej i przedsiębiorstwa produkcyjnego – mieszczących się w budynku byłego internatu, a także w pobliżu Sułkowickiego Ośrodka Kultury i Kuźni, która jest umiejscowiona po obu stronach drogi wojewódzkiej. Przypominamy, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Całkowitym zarządzaniem fotoradarem i karaniem wykroczeń zajmuje się Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Oby to urządzenie zdyscyplinowało kierowców.

tekst i fot. jgk