Wybory do Izby Rolniczej

Dostosowanie pomieszczenia w nowej hali w Rudniku pod urządzenie gabinetu dentystycznego Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2019 09:57, odsłon: 324

Dla zdrowia jamy ustnej

W nowo wybudowanej hali w Rudniku, dopuszczonej do użytku w dniu 31 sierpnia 2018 r. powstaje gabinet dentystyczny. Taka możliwość pojawiła się 2 sierpnia 2018 r., kiedy Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór wniosków w ramach programu profilaktyki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”

Gmina Sułkowice złożyła zatem w sierpniu wniosek. W październiku 2018 r. konkurs został rozstrzygnięty i gminie została przyznana dotacja w wysokości 99 400 zł na urządzenie gabinetu i realizację projektu edukacyjnego w zakresie zdrowia jamy ustnej. Obecnie konieczne jest wykonanie prac adaptacyjnych w tym pomieszczeniu: robót elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych i montaż klimatyzatora. Pomieszczenie, choć nowe, nie spełnia wszystkich wymogów dla gabinetów dentystycznych.

Prace planowane są na styczeń 2019 r., a uruchomienie gabinetu dentystycznego przewidziane jest w I kwartale 2019 r.