Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Film promocyjny o Polsce kręcony w Gminie Sułkowice Drukuj Email
czwartek, 03 stycznia 2019 15:47, odsłon: 962

Realizacja klipu o tym, jak Unia Europejska zmieniła życie „zwykłego obywatela”

film_promo_ue Lokalna producent dla Agencji France Presse Natalia Bełdyga zwróciła się do Gminy Sułkowice z prośbą o wsparcie w poszukiwaniu lokacji na potrzeby realizacji spotu o tym, jak Unia Europejska zmieniła życie „zwykłego obywatela”. Spot ma mieć tytuł „One day in Europe”, a Polska to już 14 kraj, w którym jest kręcony film z tej serii.

 

Natalia Bełdyga pomaga realizować ten film dla telewizji Parlamentu Europejskiego (projekt Komisji Europejskiej). Kolejny film ma być kręcony na Litwie.

Na potrzeby filmu zostały wykorzystane obiekty w Sułkowicach – obejście gospodarskie u Magdaleny Latoń oraz kuchnia u Seweryny Grzybek. Bohaterem filmu jest rolnik, który jest w swojej kuchni, następnie pakuje walizkę i o poranku jedzie do fotografa do studia (w centrum Wadowic). Aktor występujący w spocie to Andrzej Pietruszka, który produkuje także spektakle dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi edukację poprzez teatr. Operator kamery oraz reżyser są z Belgii. Film został nakręcony 19 grudnia 2018 r.

Ten projekt to część serii krótkich filmików realizowanych w całej Unii Europejskiej w imieniu instytucji europejskich, aby podkreślić korzyści z Unii Europejskiej w życiu codziennym ludzi. Filmy powinny być opublikowane na wiosnę głównie na portalach społecznościowych. Mimo bardzo niskiego budżetu, każdy stara się, by wyszła z tego produkcja o jakości kinowej. Wszystkie historie ukazują krótkie fikcyjne historyjki inspirowane lokalną specyfiką. Scenariusze mają być kombinacją faktów, emocji i humoru.

Miejmy nadzieję, że projekt ten choć trochę przyczyni się do promocji Sułkowic na skalę międzynarodową.

tekst i fot. Joanna Gatlik-Kopciuch