Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)XVI Małopolski Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Światłonia o puchar Prezesa Firmy INTER- ZOO Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 14:04, odsłon: 1092

turniej

Szczytny cel i sportowe wrażenia

W dniach 19-20 stycznia 2019 roku na hali sportowej SP nr 2 w Sułkowicach został przeprowadzony XVI Małopolski Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Światłonia o puchar Prezesa Firmy INTER-ZOO współorganizowany przez Burmistrza Sułkowic oraz KS Gościbia. W turnieju wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały firmy i zakłady pracy z województwa małopolskiego. Były to:

 

1.    „Inter- Zoo” Osieczany
2.    Skład Materiałów Budowlanych „Stanbud” Biertowice
3.    Producent Narzędzi „Juco” Sułkowice
4.    Meble „Ryś” Polanka
5.    „Inter- Drew” Jasienica
6.    Firma „Tonix” Jawornik
7.    Firma „Crawtico” Siepraw
8.    Firma „Biele”
9.    Firma „Zbidex”
10.    Firma „Frostol”
11.    Firma „Betix”
12.    Firma „M&M” Sułkowice
13.    Firma „Z. Szczurek” Sułkowice
14.    Firma Trento Food
15.    Firma Kreostand
16.    FIZJOMEDICUS
17.    Firma Ryś INTERIOR.

W organizowanym turnieju to nie wynik był najważniejszy. Częściowy dochód z tej sportowej imprezy charytatywnej został przekazany, jak co roku, na rzecz dzieci niepełnosprawnych z naszej gminy. W tym roku było to czworo dzieci, które otrzymały: rowerek treningowy, wózek inwalidzki, przenośny koncentrator tlenu Lovego 2 oraz bon na usługi z zakresu rehabilitacji.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju prezes KS Gościbia Jacek Burkat przywitał wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości m. in. Senatora RP Andrzeja Pająka, Burmistrza Sułkowic Artura Grabczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Waldemara Wolskiego, Sekretarza Gminy Małgorzatę Dziadkowiec, Radnego Powiatowego Krzysztofa Trojana, Dyrektora SP 2 w Sułkowicach Marcelego Pacuta oraz Kierownika Świetlicy Środowiskowej Bernadetę Żurek.
W związku z żałobą narodową uczczono minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Podczas turnieju padło wiele ciepłych słów uznania i podziękowań.

Gospodarz tegorocznego turnieju prezes firmy „Inter- Zoo”  Tadeusz Sawicki wspomniał o Januszu Światłoniu, który jak podkreślił, był wspaniałym człowiekiem i dla tutejszego środowiska uczynił wiele dobra. Sposobem życia potwierdził tę znaną myśl, że „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Podkreślił, że dzielił się sercem ze wszystkimi potrzebującymi i był zawsze tam gdzie potrzebna była pomoc. Bezinteresowny, twórczy, kreatywny i pracowity. Złożył życzenia z okazji 18-tych urodzin jego córce Monice i powiedział „Bądź dumna ze swojego taty i kontynuuj jego dzieło”. Podziękował wszystkim prezesom drużyn biorących udział w turnieju oraz wręczył symboliczny upominek. Wyróżnił osoby oraz wręczył symboliczny upominek i kwiaty osobom, które w sposób ponad przeciętny bezinteresownie włączały się w organizację tego turnieju byli to m.in. pani Stefania Pilch i pan Leszek Tyrawa.

Burmistrz Artur Grabczyk podziękował wszystkim, a w szczególności prezesom i organizatorom tego turnieju za to „że może się dziać tutaj dobro, że możemy się tutaj spotkać i pokazywać innym, że się da”. Podziękował Panu Sawickiemu i wszystkim prezesom za to,  że znajdują czas i chęci, życzył, aby ten turniej przynosił jak najwięcej dobra. W podziękowaniu za organizację tegorocznego turnieju Burmistrz wraz z Sekretarzem Gminy wręczyli prezesowi Sawickiemu symboliczną podkowę.

Senator Andrzej Pająk podkreślił, że jest to wspaniała integracja całej wspólnoty gminy i powiatu a pamięć o Januszu Światłoniu kształtuje młode charaktery i osobowości i tą pamięć się tu podkreśla i zachowuje.  

Prezes Gościbi odczytał list okolicznościowy wicestarosty myślenickiego Andrzeja Pułki.

Słowa podziękowań za turniej padły także z ust Dyrektora Marcelego Pacuta, który podkreślił, że dzięki tej akcji społeczność szkolna może zaakcentować wrażliwość na drugiego człowieka. Uczennice wręczyły organizatorom kwiaty, a imprezę uświetniła Paulina Rusek swoim śpiewem.

W niedziele odbyły się mecze półfinałowe. Trzecie miejsce wywalczyła Firma „Inter-Drew” Jasienica. Po zaciętej rywalizacji mecz finałowy wygrała drużyna firmy „Z. Szczurek” Sułkowice i będzie gospodarzem turnieju za rok. Firma Trento Food zdobyła II miejsce i srebrny medal. Zwycięskim drużynom gratulujemy!

Najlepszym bramkarzem został Mateusz Kuchta z firmy „Z. Szczurek”, najlepszym zawodnikiem Paweł Golonka z firmy „Inter – Drew” Jasienica, natomiast królem strzelców został Krzysztof Zając z firmy „Inter- Zoo” Osieczany.
Zawodnikom zostały wręczone medale, dyplomy i puchary.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i przybycie.

Do zobaczenia za rok.

tekst i fot. K. Głowacka