Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)“Book, book - tu książka” - Projekt uczniów z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach Drukuj Email
środa, 06 lutego 2019 16:04, odsłon: 320

logo book

Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book - tu książka”.

Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak uczniowie szkoły w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych.

 

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Młodzież pozyskuje partnerów, sponsorów od których otrzymuje pierwsze książki oraz inne gadżety, które posłużą w projekcie.

Jednym z ważniejszych celów jest dotarcie w pierwszej kolejności do przedszkoli i szkół oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych, aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do książek. Już w lutym 2019 roku planowane są pierwsze wyjazdy do tych instytucji, w ramach których czytelnictwo propagowane będzie nie tylko poprzez czytanie fragmentów książek, ale również poprzez zabawę. Projekt realizowany będzie również w szkole i w mediach społecznościowych poprzez różnego rodzaju zbiórki, wydarzenia oraz konkursy związane z popularyzacją książki.

 

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/bookbooktuksiazka