Wybory samorządowe 2018

Program Ograniczenia Niskiej Emisji w 2018 roku Drukuj Email
poniedziałek, 11 lutego 2019 12:34, odsłon: 8

alt

„Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Sułkowice poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na kotły gazowe w roku 2018.”

Zadanie polegało na likwidacji starych kotłów węglowych, co w konsekwencji przyczyniło się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w wyniku procesów spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych. Zadanie obejmowało demontaż kotłowni i palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej oraz montaż nowych kotłowni gazowych kondensacyjnych wraz z wewnętrznymi instalacjami c.o. i c.w.u. W ramach programu zlikwidowano 30 kotłowni węglowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Całkowita wartość zadania: 353 197,66 PLN

Kwota dotacji: 150 000,00 PLN