Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Program edukacyjny w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 14:28, odsłon: 276

program edukacyjny rudnikW Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku powstaje gabinet dentystyczny, który zostanie otwarty pod koniec marca 2019 r. Już teraz dzieci z ZPO w Rudniku zostały objęte programem edukacyjnym w zakresie zdrowia jamy ustnej, profilaktyki próchnicy i dbania o codzienną higienę ząbków.

Zajęcia odbywały się w różnych przedziałach wiekowych, tak aby dopasować przedstawiane treści do możliwości poznawczych dzieci. Otrzymały one również pomoce edukacyjne takie jak kolorowanki, gumki, klepsydry pokazujące ile czasu powinno się poświęcić na szczotkowanie ząbków oraz ulotki informacyjne. Realizacja projektu jest ważnym elementem działań profilaktycznych, wpojenia najważniejszych zasad dbałości o jamę ustną. Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach programu ,,Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”. 

EG

 

 

Zajęcia odbywały się w różnych przedziałach wiekowych, tak aby dopasować przedstawiane treści do możliwości poznawczych dzieci. Otrzymały one również pomoce edukacyjne takie jak kolorowanki, gumki, klepsydry pokazujące ile czasu powinno się poświęcić na szczotkowanie ząbków oraz ulotki informacyjne. Realizacja projektu jest ważnym elementem działań profilaktycznych, wpojenia najważniejszych zasad dbałości o jamę ustną. Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach programu ,,Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”.