Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Koło Seniora – projekt Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 11:37, odsłon: 313

Rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Koło Seniora”

spotkanie ops seniorzy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach 4 marca 2019 r. rozpoczął realizację kolejnego projektu socjalnego pn. „Koło Seniora”. Spotkanie inauguracyjno - informacyjne odbyło się w Spółdzielni Socjalnej „Podkówka” gdzie również będą odbywały się kolejne spotkania w ramach tego projektu. 

Uczestników przywitał Burmistrz Gminy Sułkowice Artur Grabczyk oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach Józefa Bernecka. Po przedstawieniu przez Dyrektora głównych założeń projektu oraz planowanych warsztatów głos zabrał Burmistrz, który pochwalił inicjatywę Ośrodka i przedstawił działania, jakie są planowane w gminie w celu pozyskania stałego miejsca na spotkania dla  seniorów. Jak powiedział „ pragnie, aby takie działania  nie  były okresowe, chce aby seniorzy otrzymali „swoje” miejsce, gdzie mogliby by się spotykać, bawić, uczyć, korzystać z różnego rodzaju aktywności”. Namawiał również uczestników spotkania do włączania się w działania w ramach innych projektów, aby młodsze pokolenia mogły korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

W czasie dyskusji seniorzy dzielili się swoimi uwagami, proponowali dodatkowe  zajęcia np. nauka języka angielskiego, piesze wycieczki po okolicy, wyjazdy do kina itd. 

W projekcie uczestniczyć będzie 40 osób. Większość to kobiety, ale jak podkreślają realizatorzy projektu po raz pierwszy deklarację uczestnictwa złożyło 5 mężczyzn. Dlatego byli szczególnie i bardzo serdecznie witani przez wszystkich. 

„Koło seniora” będzie działało w okresie od marca do grudnia 2019 roku. W ramach projektu prowadzone będą między innymi warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne a także kurs komputerowy. Osoby niezainteresowane w danym dniu  warsztatami będą mogły również przyjść na spotkanie, wypić kawę, zagrać w szachy, scrabble, karty, po prostu miło spędzić czas. Będą odbywały się także spotkania tematyczne w zależności od potrzeb i zainteresowań seniorów np. spotkanie z lekarzem, policjantem, fotografem, strażakiem.  

Zarówno Burmistrz jak i pracownicy Ośrodka mają nadzieję, że to „Tymczasowe Koło” będzie fundamentem dla „Klubu Seniora” takiego z prawdziwego zdarzenia, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, gdzie miło i aktywnie seniorzy z naszej gminy będą spędzać czas. 

 

Dyrektor  Ośrodka  Pomocy Społecznej

Józefa Bernecka