Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Pieszo – rowerowy rajd na orientację Kompania Korna Drukuj Email
poniedziałek, 11 marca 2019 13:09, odsłon: 163

kampania kornaKompania Korna to impreza na orientację należąca do cyklu rajdów KORNO (Kosmiczne Rajdy na Orientację), organizowanych przez Stowarzyszenie ROC Razem Osiągniemy Cel (ROC) wraz ze Szkołą Fechtunku ARAMIS (SFA).  

Kompania Korna to klasyczny rajd na orientację (poszukiwanie punktów kontrolnych z mapą i kompasem) wzbogacony o wątek fabularny oraz kilka niestandardowych rozwiązań. Na zawodników oprócz lampionów czekają również zagadki terenowe, ponieważ rajd oprócz wartości sportowych, ma na celu także promocję turystyczną obszarów na których będzie się rozgrywał.

Cała historia jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej edycji, gdzie Mroczny Lord Dezorientacji LORD SFAROC (nieprzypadkowe połączenie dwóch nazw) skradł i ukrył lampiony punktów kontrolnych, rzucając wyzwanie wszystkim śmiałkom, którzy chcieliby te lampiony odzyskać. W tegorocznej edycji Lord SFAROC powrócił i wzorem „Władcy Pierścieni” orientaliści muszą powołać Kompanią Korną, która wyruszy w teren, w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Zagadki jakich można spodziewać się na trasie, to krótkie terenowe zadania związane z miejscem, w którym są umiejscowione.

Ale o co chodzi?

Kompania Korna to pieszo-rowerowy rajd na orientację dla każdego, od doświadczonych i zaprawionych w bojach zawodników, po osoby początkujące oraz rodziny z dziećmi. Zależnie od wybranej trasy, zmagania w terenie potrwają od 5 do nawet 24 godzin. Wszystkie trasy zawodnicy pokonywać mogą zarówno pieszo lub na rowerze (do wyboru podczas zapisów).

Trasy do wyboru to:

  1. Kompania KORNA z limitem czasu 24 godziny
  2. Kompania NiepoKORNA z limitem czasu 12 godzin
  3. Kompania BezKORNA z limitem czas 7 godzin
  4. Wesoła Kompania: trasa rodzinna 5 godzin, rozgrywana bez klasyfikacji.

Teren rozgrywania rajdu: to obszar od Zatoru/Oświęcimia, przez Kalwarię Zebrzydowską po góry Beskidu Małego.

Baza rajdu zlokalizowana będzie w Lanckoronie.

Rajd rozegrany będzie w formie ROGAININGU, czyli punkty kontrolne będą miały swoje wartości przeliczeniowe oraz będzie ich na tyle dużo, aby żaden z zawodników nie zdobył ich wszystkich w zadanym czasie. O klasyfikacji decydować będzie zatem nie tylko dobra nawigacja, siła i wytrzymałość zawodnika, ale także taktyka czyli wybór rozsądnego wariantu przejazdu, który zapewni najwyższą sumę punktów przeliczeniowych.

 

Zapisy: http://roc.org.pl/index.php/2019/01/zapraszamy-do-zapisow-na-rajd-kompania-korna/ 

 

kampania korna d