Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gazeta Gminna Klamra Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2019 09:13, odsłon: 437

Szanowni Państwo,

dzisiaj trafi do Państwa nowy numer naszego gminnego biuletynu informacyjnego KLAMRA. KLAMRA wydawana jest w naszej gminie od lat 90-tych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dostęp do informacji publicznej w naszym kraju jest bezpłatny dlatego też od tego numeru KLAMRA będzie biuletynem bezpłatnym.

Od kilku lat toczy się dyskusja dotycząca wydawania gazet przez samorządy, a w ostatnim czasie pojawiło się wiele opinii Regionalnych Izb Obrachunkowych i wyroków sądowych po analizie których nasuwa się wniosek, że Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą wydawać gazety, pod warunkiem że będą one służyć wykonywaniu ich zadań własnych. W gazecie nie można zamieszczać płatnych reklam i ogłoszeń, ma ona być jedyne narzędziem do informowania mieszkańców o tym co dzieje się w naszej gminie. Jest to miejsce gdzie nasze stowarzyszenia czy placówki oświatowe mają okazję zaprezentować swoje sukcesy i pochwalić się osiągnięciami, gdzie zamieszczamy ważne urzędowe informacje, które powinny trafić do jak największego grona odbiorców. Wydawanie lokalnych gazet przyczynia się również do rozwoju społeczeństwa a dodatkowo kształtuje tożsamość wspólnoty samorządowej.

 

Burmistrz Gminy Sułkowice

Artur Grabczyk

 

klamra