Drugi nabór do projektu Małopolska Niania 2.0 Drukuj Email
poniedziałek, 06 maja 2019 13:28, odsłon: 402

malopolska nianiaO wsparcie mogą się ubiegać rodzice, którzy ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 nie mogą podjąć lub utrzymać pracy, jak również rodzice powracający z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego. Wnioski o przyznanie wsparcia na dofinansowanie kosztów zatrudnienia niani przyjmowane będą od 30 kwietnia 2019 r. do 24 maja 2019 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zachęca do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Małopolska Niania 2.0, który pozwala rodzicom na swobodny powrót do pracy po urlopie rodzicielskim. W rekrutacji mogą wziąć udział rodzice pozostający bez pracy, przebywający na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, mieszkający na terenie gminy o ograniczonym dostępie do usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, z niepełnosprawnościami, mający pod opieką dziecko niepełnosprawne w wieku do lat 3 lub samotnie wychowujący dziecko do lat 3.

Rodzic pozostający bez zatrudnienia zakwalifikowany do udziału w projekcie otrzyma promesę gwarantującą przyznanie wsparcia pod warunkiem, że w okresie do 3 miesięcy od dnia wystawienia promesy udokumentuje posiadanie statusu osoby pracującej.

Dofinansowanie do kosztów zatrudnienia niani w ramach projektu wyniesie w 2019 r. 1 600 zł/m-c (wsparcie podstawowe) lub 2 250 zł/m-c (wsparcie podwyższone – dla rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej, spełniających kryterium dochodowe zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci). Wsparcie będzie można otrzymywać przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Wnioski można składać:

Regulamin naboru i uczestnictwa w projekcie, formularz wniosku o przyznanie wsparcia, a także wzór umowy uaktywniającej zawieranej z nianią są dostępne na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz naboru można uzyskać w Punkcie informacyjnym projektu „Małopolska Niania 2.0” w siedzibie ROPS w Krakowie, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kontaktując się na Facebooku. Dyżur telefoniczny dotyczący ogłoszonego naboru prowadzony jest w dni robocze w godz. 8:00-11:00 pod nr tel. 12 422 06 36 wew. 23.

malopolska niania