Wybory do Izby Rolniczej

Stopień: zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 12:00 dnia 13.06.2019 do godz. 20:00 dnia 16.06.2019
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad

Przebieg: W związku z prognozowanymi burzami z intensywnym opadem deszczu, w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły, w miejscach ich wystąpienia spodziewane są wzrosty poziomu wody, na ogół gwałtowne, do strefy stanów wysokich. Lokalnie mogą wystąpić krótkotrwałe przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na mniejszych ciekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo mogą zostać krótkotrwale przekroczone stany alarmowe.